- We wtorek, 21 stycznia uczniowie siódmej oraz szóstej klasy naszej szkoły pojechali na zamojskie lodowisko. Mroźna, bezśnieżna aura sprzyjała białemu szaleństwu na lodowej tafli. Uczniowie szybko złapali bakcyla i rozgrzani, roześmiani szusowali dookoła zamojskiego rynku. Jak to zwykle bywa, chłopcy bili rekordy rozpędzając się do prędkości ponaddźwiękowej, a dziewczęta sunęły z gracją zwiewnej Królowej Śniegu ;-) Zabawa była przednia i niewątpli
- W poniedziałek w naszej szkole odbyło się podsumowanie konkursów przeprowadzonych w grudniu. Pierwszy, to organizowany przez panie Annę Kapuśniak i Barbarę Wujec szkolny Konkurs Literacko – Plastyczny „Chcę być wolny, chcę być szczęśliwy”, którego celem była profilaktyka uzależnień: uwrażliwienie na niebezpieczeństwo uzależnienia od narkotyków oraz wskazywanie zdrowego stylu życia.
- 8 stycznia 2025 r. mieliśmy przyjemność gościć grupę „Zaelektryzowani”, która zaprezentowała fascynujące pokazy dla uczniów klas 1–8. To było wydarzenie pełne naukowych eksperymentów, elektryzujących demonstracji i wspaniałej zabawy!
- 20 grudnia uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zachwycili nas swoimi talentami podczas tradycyjnych jasełek. W wyjątkowym przedstawieniu wzięły udział dzieci w różnym wieku – od najmłodszych trzylatków i czterolatków, po uczniów klas szóstych. Wszyscy zebrani mogli poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę dzięki pięknej oprawie muzycznej, którą przygotowano specjalnie na tę okazję.
- 17 grudnia 2024r. w przedświątecznej atmosferze uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w wyjątkowych warsztatach bożonarodzeniowych. Podczas zajęć dzieci z dużym zaangażowaniem i kreatywnością wykonywały własnoręcznie lampiony świąteczne.
- W grudniu uczniowie klasy 5 naszej szkoły podjęli wyjątkową inicjatywę – napisali list do króla Anglii, Karola III, z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. W liście uczniowie złożyli królowi i jego rodzinie serdeczne życzenia świąteczne oraz opowiedzieli o swojej szkole i wielkim marzeniu.
- 11 grudnia 2024 r. uczniowie klas 1-3 mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Panem Poetą – znanym autorem książek dla dzieci, który w zabawny i przystępny sposób zachęca najmłodszych do czytania. Spotkanie odbyło się na podstawie książki „Kura, co tyła na diecie”, która rozbawiła wszystkich uczestników i skłoniła do rozmów o zdrowym stylu życia.
- 6 grudnia naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość – sam Święty Mikołaj! Uczniowie klas 1-3 z niecierpliwością oczekiwali tego spotkania, a gdy Mikołaj pojawił się w drzwiach, radość i entuzjazm sięgnęły zenitu.
- Do szkoły wpłynęło wiele prac zgłoszonych do trzech konkursów, które odbyły się w ramach obchodów Dnia Patrona oraz promocji literatury. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, kreatywnością oraz wiedzą, co sprawiło, że wybór zwycięzców był niezwykle trudny. Każdy z konkursów cieszył się dużym zainteresowaniem, a prace, które wpłynęły, były pełne pasji i talentu, co jeszcze bardziej podkreśla zaangażowanie naszej społeczności szk
- W tym roku obchody Dnia Patrona odbywały się pod hasłem „Patriotyczna lekcja z Sienkiewiczem”. Na szkolne święto licznie przybyli goście: wójt gminy, pan Jacek Pawluk, księża: ks. profesor Tadeusz Guz, ks. proboszcz parafii Górecko Jarosław Kędra, ks. wikariusz Ireneusz Żyła, radny powiatu biłgorajskiego, pan Tomasz Bury, oraz pan Stanisław Sitarz, przewodniczący rady Gminy Tereszpol i jednocześnie dyrektor ZSZiO w Biłgoraju. Jak co rok
- W listopadzie uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez szkolnego psychologa, panią Aleksandrę Dziduch. Zajęcia odbywały się pod hasłem „Poznajmy się lepiej” i miały na celu integrację grupy. Uczniowie mieli okazję nie tylko lepiej poznać swoich rówieśników, ale także nawiązać bliższą relację ze szkolnym psychologiem.
- 13 listopada nasza szkoła miała niezwykłą okazję gościć mobilne planetarium Orbitek! To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło wszystkich uczniów, którzy z niecierpliwością czekali na wirtualną podróż w kosmos.
- 8 listopada nasza szkoła świętowała Narodowe Święto Niepodległości poprzez uroczystą akademię, przygotowaną przez uczniów klas 2-3, w której wystąpiły również dzieci z oddziału przedszkolnego „Zajączki” oraz uczniowie klasy pierwszej i piątej. Wspólne występy młodszych i starszych uczniów wypełniły salę wzruszeniem i dumą z historii naszego kraju. Młodzi artyści przedstawili patriotyczne wiersze, pieśni i scenki, oddając hołd bohaterom walcząc
- 6 listopada klasy IV i V naszej szkoły wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Rzeszowa. Celem tej edukacyjno-rekreacyjnej wyprawy było połączenie nauki z aktywnym wypoczynkiem, a także integracja uczniów.
- Szkoła do hymnu
- W dniu dzisiejszym, tj. 5 listopada 2024 roku w naszej szkole przeprowadzona została olimpiada matematyczna Olimpus - sesja jesienna. Olimpiada ta ma zasięg ogólnopolski i jest testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostały 4 odpowiedzi, z których jedna, dwie lub więcej mogły być poprawne. Uczeń miał także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie. W olimpiadzie udział wzię
- Ślubowanie klasy 1
- 27 października 2024 roku z okazji Dnia Seniora w remizie w Tereszpolu- Kukiełkach, dzieci z oddziału 5-6-latków oraz uczniowie klas pierwszej i drugiej przygotowały wyjątkową inscenizację pt. „Co się w tej wsi porobiło”. Występ, pełen kolorowych strojów i humorystycznych scenek, ukazał codzienne życie na wsi oraz zabawne perypetie jej mieszkańców.
- W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, uczniowie klas 1-3 naszej szkoły mieli okazję aktywnie uczestniczyć w zajęciach, które wprowadziły ich w fascynujący świat programowania. Głównym celem zajęć było pokazanie, że kodowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale także zabawa, kreatywność i nauka poprzez ruch.
- Któż nie pamięta lektury o złotowłosym chłopcu i lisie filozofie, który pomaga mu zrozumieć, czym jest miłość i przyjaźń… „Mały Książę” to piękna książka, którą znają lub w przyszłości poznają wszyscy uczniowie. A mądre sentencje towarzyszą człowiekowi przez cale życie.
- Dzień Edukacji Narodowej
- 2 października 2024 roku odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z Edytą Zarębską – autorką książek dla dzieci oraz jej mężem, Robertem Zarębskim – muzykiem i ilustratorem. Wydarzenie to zgromadziło dzieci z klas 1-3 oraz przedszkolaków, którzy z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści oraz brali udział w interaktywnych zabawach.
- W dniach 18-24 września 2024 r. w naszej szkole z inicjatywy Szkolnego Koła Caritas oraz Samorządu Szkolnego, odbyła się zbiórka darów dla osób poszkodowanych w wyniku powodzi. Już od pierwszego dnia zbiórki można było zauważyć ofiarność uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły, którzy dostarczyli wiele artykułów pierwszej potrzeby. W zbiórkę włączyła się nie tylko społeczność szkolna ale także wielu ludzi mieszkających w Tereszpolu-Kukiełkach.
- W ramach edukacji prozdrowotnej, w klasach 2 i 3 naszej szkoły przeprowadzono akcję promującą zdrowe odżywianie. Celem tej inicjatywy było uświadomienie uczniom, jak ważne jest spożywanie świeżych owoców i warzyw w codziennej diecie.
- 21 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Było to wyjątkowe wydarzenie, pełne radości, wzruszeń i dumy z osiągnięć uczniów. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 8:00 w przedszkolu a 9:00 w szkole. Wszyscy zebrani odśpiewali hymn szkoły, a następnie głos zabrała pani dyrektor, Bogumiła Kukiełka. W swoim przemówieniu podsumowała mijający rok szkolny, dziękując nauczycielom, uczniom oraz rodzico
- 14 czerwca w piękny, słoneczny dzień, uczniowie klasy 1-3 oraz 5-6 latki wybrali się na niezapomnianą wycieczkę do Magicznych Ogrodów. To niezwykłe miejsce, położone niedaleko Janowca, jest prawdziwą krainą pełną magii, przygód i wspaniałych atrakcji, które zachwyciły wszystkich uczestników.
- 7 czerwca 2024 roku w naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień Dziecka dla uczniów klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych. Było to wydarzenie pełne radości, śmiechu i wspólnej zabawy, które na długo pozostanie w pamięci uczniów.
- 6 czerwca w naszej szkole odbył się piknik indiański dla uczniów klas I-III oraz oddziałów przedszkolnych. Wydarzenie to było okazją do zabawy, nauki i integracji zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Przygotowania do pikniku trwały kilka tygodni. Uczniowie wraz z nauczycielami tworzyli dekoracje inspirowane kulturą rdzennych Amerykanów, takie jak pióropusze.
- W dniu 5 czerwca uczniowie klasy 6 i 8 odwiedzili nowoczesne Centrum Symulacji Medycznych w Zamościu. Mogli zobaczyć, jak również wziąć udział w zajęciach praktycznych. W centrum znajdują się sale niemal identyczne jak pomieszczenia szpitalne. Można było zwiedzić salę intensywnej terapii, salę ALS, BLS oraz SOR. Uczniowie zobaczyli tam symulowane akcje ratunkowe min. z „udziałem fantomów” i „pacjentów symulowanych”. To bardzo ciekaw
- W środę 29 maja odbyła się wycieczka klasy czwartej i piątej do Lublina. Szlak edukacyjny rozpoczął się w Centrum Spotkania Kultur (CSK Lublin). Podczas zwiedzania CSK uczniowie obejrzeli jak wygląda prawdziwa sala operowa, zajrzeli do VIP Room, Foyer Sali Operowej oraz wspięli się na Miejską Łąkę Kwietną znajdującą się na dachu liczącego pięć pięter budynku. Główną atrakcją wizyty w CSK byłą gra terenowa, w którą uczniowie zagrali szukając taje
- 22 maja w Sali Widowiskowej Biłgorajskiego Centrum Kultury odbyła się XXI edycja Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej „Das festival of the songs”. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 42 uczestników z 18 szkół podstawowych powiatu biłgorajskiego. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowała uczennica klasy IV – Lena Książek, która w kategorii anglojęzycznej wystąpiła z piosenką pt. „How do I say goodbye”. W swoim wzruszającym wykonie Lena wykazała się n
- 24 maja 2024 r. – Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy, w klasach I-III odbyły się wyjątkowe warsztaty plastyczne.
Wydarzenie miało na celu nie tylko rozwijanie zdolności manualnych i artystycznych dzieci, ale również umożliwienie im wyrażenia miłości i wdzięczności wobec swoich mam poprzez własnoręcznie wykonane kartki okolicznościowe.
- 23 maja w Bibliotece Publicznej gminy Tereszpol odbyły się gminne eliminacje XXII konkursu powiatowego „Radość czytania”. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Kukiełka z klasy 4, Jakub Strzałka (klasa 5) i Kacper Koman (klasa 6) przygotowani przez panią Bogumiłę Kukiełkę i Barbarę Wujec. Rywalizowali oni z trzema uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tereszpolu- Zaorendzie. Wszyscy pięknie zaprezentowali przygotowane fragmenty
- 20 maja w piękny, słoneczny dzień uczniowie klas I-II oraz grupa przedszkolna 5-6 latków wybrali się na wycieczkę do ZOO. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w takim miejscu, więc ekscytacja sięgała zenitu. Dzieci z zachwytem obserwowały wszystkie napotkane zwierzątka. Pantery, żyrafy, zebry, węże, małpki i wiele, wiele innych zwierząt można było podziwiać w czasie naszego wyjazdu. Wśród atrakcji nie zabrakło placu zabaw, parku linowego oraz
- 10 maja, w klasie pierwszej było smacznie, zdrowo i kolorowo. Dzieci samodzielnie przygotowały pyszne kanapki. Uczniowie rozpoczęli cykl spotkań dotyczących roli żywienia w zdrowiu i rozwoju uczniów. Ta prosta, lecz znacząca inicjatywa ma wiele korzyści zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i dla atmosfery w klasie.
- 8 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie kl. I-IV uczestniczyły w spotkaniu z panią Faustyną Wielechowską wolontariuszką Fundacji ASBiRO z siedzibą w Warszawie. Celem tej fundacji jest pomaganie oraz wsparcie edukacji poprzez naukę, rozbudowę i zaopatrzenie małych prywatnych szkół w najbiedniejszych regionach Afryki. Pani Faustyna opowiedziała o swoim dwukrotnym wyjeździe do Zambi, który był spełnieniem jej marzeń, podkre
- ,,Puszkę zamiast kopnąć nogą, kiedy idziesz właśnie drogą, też do śmieci razem wrzuć zamiast stać i gumę żuć”. Tymi słowami 26 kwietnia, klasy IV i I przypomniały zasady, jak dbać o naszą planetę- Ziemię. Uczniowie zaprezentowali się w piosenkach i wierszach o tematyce ekologoicznej.
- W piątek, 19 kwietnia, w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie odbył się „VI Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Józefowa” zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Mieczysława Romanowskiego oraz MOK w Józefowie. Zgłosiło się 109 uczniów z 14 szkół podstawowych naszego powiatu. Wśród nich 14-osobowa reprezentacja naszej szkoły. Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem P-15’ w trzech grupach turniejowych: I – chłopcy
- 22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jego celem jest zwrócenie uwagi na stan środowiska, promocję działań na rzecz ochrony klimatu oraz budowanie świadomości społecznej w tym zakresie.
- W naszej szkole w kwietniu odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę śmierci papieża Jana Pawła II. Artyści z klas IV, VI i VIII zaprezentowali dramę o świętości.
- 17 kwietnia 2024 r. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju odbył się powiatowy finał ogólnopolskiego konkursu Młodzież Zapobiega Pożarom. Wzięło w nim udział około 40 młodych ludzi. Uczniowie z naszej szkoły reprezentowali gminę Tereszpol w I i II kategorii. Po części pisemnej nasi uczniowie zakwalifikowali się do finałowej piątki. W finale trzeba było odpowiedziać ustnie na wylosowane pytania. Po tej części Jakub Strzałka zajął
- W Niedzielę Miłosierdzia obchodziliśmy Dzień Dobra czyli Patronalne Święto Caritas, wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas!
- 26 marca 2024 r w ZSS w Tereszpolu-Zaorendzie odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Do turnieju mogło przystąpić po trzech uczniów z każdej szkoły, w poszczególnych kategoriach (klasy I – IV i V-VIII). Uczniowie mieli do rozwiązania test wiedzy składający się z 40 pytań. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tereszpolu-Kukiełkach zdobyli oba pierwsze miejsce i zakwalifikowali się do
- Wielkanoc to jedne z najstarszych i najważniejszych świąt, głęboko osadzonych w kulturze polskiej. Są to święta, z którymi związana jest największa ilość zwyczajów i tradycji.
- W tym roku szkolnym w naszej szkole postanowiliśmy hucznie przywitać wiosnę. W związku z tym w dniach 18.03 – 22.03 Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pod nazwą „Szalony wiosenny tydzień”. Poniedziałek rozpoczęliśmy od znanego już nam „Dnia bez plecaka”. Jak co roku tak i tym razem uczniowie zadziwili swoją pomysłowością, zastępując tradycyjne plecaki wiaderkami, zabawkami, walizkami i wieloma innymi przedmiotami. Wto
- Uczniowie klas I-III wraz z grupą przedszkolną ,,Pszczółki” pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała wiosenne stroje i dekoracje.
- W poniedziałek 18 marca 2024 r. już po raz kolejny rozpoczęliśmy dni zdrowia pod hasłem „Trzymaj formę – będziesz zdrowy”. Koncentrujemy uwagę na działaniach niezbędnych do utrzymania zdrowia.
- W dniu dzisiejszym tj. 16.03.2024 roku w Piaskach pod Lublinem odbyły się Finały Halowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego LZS Mała Piłkarska Kadra Czeka 2024 chłopców. Tym razem nasi chłopcy wywalczyli IV miejsce w województwie i wrócili szczęśliwi i zadowoleni. Ponadto bramkarz Krystian Pieczykolan został wyróżniony i otrzymał statuetkę najlepszego bramkarza turnieju. Możemy więc śmiało powiedzieć, że mamy najlepszego bramkarza w województwie
- Rozpoczęła się druga tura nauki programowania mBotów. Uczniowie klas piątych oraz szóstych z z sukcesem ukończyli montaż robotów i wyszli na szkolne korytarze, aby przetestować ich sprawność. Mimo, że kilka śrubek wymagało dokręcenia, roboty przeszły test sprawności pozytywnie i uczniowie mogą przejść do kolejnego etapu swojej nauki - programowania z wykorzystaniem aplikacji mBlock Blockly. Życzymy wszystkim sukcesów w rozwijaniu programistycznyc
- W dniu 13.03.2024 r. w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie odbył się Finał Halowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego LZS Piłkarska Kadra Czeka 2024 chłopców. Tym razem drużyna z Kukiełek reprezentowała powiat biłgorajski w kategorii chłopców 2009 i młodsi. Po trudnych zmaganiach nasza drużyna wywalczyła 7 miejsce. Walka była nierówna, gdyż piłkarze z Kukiełek byli najmłodsi spośród wszystkich startujących. Z rocznika 2009 mieliśmy
- W tym roku szkolnym nasza Szkoła przystąpiła do XV-tej edycji programu Akademia Bezpiecznego Puchatka. Jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.
- W dniu 5.03 marca 2024 roku w szkole podstawowej w Żdanowie odbyły się Finały Halowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego LZS Mała Piłkarska Kadra Czeka 2024 dziewcząt. Na 20 powiatów z województwa lubelskiego swoich przedstawicieli wystawiło 9 powiatów. Powiat biłgorajski reprezentowała drużyna z Tereszpola-Kukiełek. Ponadto grały drużyny: UKS Legion Grabów Szlachecki – powiat rycki, LKS Iskra Krzemień – powiat janowski, KS Opolanin Opole Lubels
- Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na projekt pt. ,,Klub Kreatywnego Dziecka” od firmy Model Opakowania Sp. z o.o. Spośród ponad 60 złożonych wniosków o wsparcie finansowe od organizacji z powiatów biłgorajskiego, nowodworskiego i nowosolskiego, znalazł się nasz projekt. Działaniami objęte zostaną dzieci ze starszej grupy przedszkolnej oraz uczniowie klas I-III. Pierwsze działania z projektu rozpoczną się wkrótce, o
- W 2011 roku 1 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Uczniowie klasy VIII pod kierunkiem nauczyciela historii uhonorowali ten dzień wykonując gazetkę, na której umieścili plakaty wybranych postaci żołnierzy niezłomnych oraz najważniejsze informacje dotyczące powojennego podziemia niepodległościowego.
- „Lektura w kostiumie” to innowacja pedagogiczna realizowana przez p. Barbarę Wujec na lekcjach języka polskiego. Tym razem w klasie 8 spotkali się bohaterowie „Pana Tadeusza”: ksiądz Robak, Stolnik, pan Tadeusz, Sędzia, Wojski, Hrabia, Zosia i Telimena. Uczniowie przyszli przebrani za postaci z lektury i opowiedzieli nieco o sobie. W ten sposób utrwalili treść utworu Adama Mickiewicza. Ciekawe, czy rozpoznacie, kto jest kim?
- 25 stycznia w naszej szkole odbył się wzruszający, pełen zadumy koncert kolęd i pastorałek.
W sali gimnastycznej, pięknie udekorowanej, miejsca zajęli wyjątkowi goście: Jacek Pawluk, wójt gminy Tereszpol, oraz sekretarz gminy Tereszpol- Maria Skóra, przewodniczący gminy Tereszpol- Stanisław Sitarz, sołtys naszej miejscowości- Jan Kukiełka oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Tereszpol- Magdalena Marzec z Ewą Zajmałą- animatorem kult
- 12 stycznia w Stanisławowie odbył się konkurs kolęd i pastorałek w ramach ,,Stanisławowskich Spotkań z Kolędą” było już to XVII takie spotkanie, na którym dzieci i uczniowie w wieku od 3 do 15 lat mogą zaprezentować swoje zdolności wokalne. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z grupy przedszkolnej ,,Pszczółki” w kategorii solistów oraz zespołów. Wywalczyły one czołowe miejsca: w kategorii solistów I miejsce zdobyła Emilia Wołyniak śpiew
- W dniu dzisiejszym, tj. 9 stycznia 2024 roku w naszej szkole przeprowadzona została olimpiada matematyczna Olimpus - sesja zimowa. Olimpiada ta ma zasięg ogólnopolski i jest testem jednokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostały 4 odpowiedzi, z których tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Uczeń ma także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie. W olimpiadzie udział wzięło dziewiętna
- W tym roku szkolnym nasza szkoła już po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Akcja ma na celu dotarcie do ludzi samotnych i rodzin w trudnej sytuacji materialnej oraz pomoc w przygotowaniu dla nich paczek na Święta Bożego Narodzenia.
- Na początku listopada uczniowie klasy IV wraz z nauczycielem języka angielskiego p. Ewą Furlepa, przystąpili do realizacji innowacji pedagogicznej pt. „Christmas cards exchange”. Głównym założeniem innowacji było przystąpienie do programu unijnego pod patronatem Komisji Europejskiej o nazwie eTwinning, mającego na celu pomoc w realizacji projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnej. Innowacja „Christmas card
- 21 grudnia 2023 r. nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów dla uczniów klasy I, II oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych za udział w konkursie plastycznym pt. "Inspirowani naturą. Dwie dekady twórczego działania dla ochrony przyrody", zostały zrealizowane w ramach XX Jubileuszowego Przeglądu Prac Plastycznych "Śladami Aleksandry Wachniewskiej, malarki i orędowniczki ochrony przyrody Roztocza". Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych
- Biblioteka Publiczna Gminy Tereszpol podsumowała konkurs plastyczny „Moja rodzina” zorganizowany dla uczniów klas I-III z gminy Tereszpol. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazły się nasze uczennice. I miejsce zajęła Julia Beba z klasy I oraz III miejsce Milenka Marzec również z klasy I. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
- 15 grudnia w SP nr 6 w Zamościu odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci SZS w Szachach Drużynowych. W zawodach uczestniczyło 17 drużyn i w sumie 77 zawodników, a wśród nich nasi uczniowie. Drużyna naszej szkoły w składzie: Jakub Strzałka, Aleksander Mazurek, Oskar Kurzyński i Małgorzata Potocka wywalczyła V miejsce w województwie lubelskim. Oskar Kurzyński został mistrzem trzeciej szachownicy wygrywając 6 partii i jedną zremisował. Wszystkim nas
- Grudzień to idealny czas na wyjazd integracyjny. Klasy 0, I, II i III wybrały się do kina do Zamościa na bajkę „Życzenie” -animowaną komedię muzyczną od Walta Disneya.
- 12 grudnia uczniowie klas I-III oraz oddziały przedszkolne uczestniczyli w spotkaniu z policjantką z Komisariatu Policji w Biłgoraju. Dzieci miały okazję porozmawiać z gościem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Policjantka zwróciła uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówiła sposoby unikania lub pokon
- Przez dwa dni (piętek, sobota, 8-9 grudnia) 19 wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas
z Tereszpola-Kukiełkach zbierało produkty żywnościowe w sklepie Biedronka w Zwierzyńcu uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji Caritas TAK POMAGAM. Zebrano około 250 kilogramów produktów żywnościowych, które będą rozwiezione do najbardziej potrzebujących mieszkańców Tereszpola i okolic.
- W ramach obchodów Dnia Patrona zorganizowany został konkurs plastyczny. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy na temat " Podróże z Henrykiem Sienkiewiczem". Komisja w składzie Małgorzata Kurzyńska, Anna Nizio, Ewa Furlepa dokonała oceny prac kategorii klas 1-3 oraz klas 4-6. Natomiast prace dzieci z oddziałów 3-4 i 5-6 latków oceniały Monika Kurzyńska oraz Anna Kapuśniak. Wyniki przedstawiają się następująco:
- We wtorek, 5 grudnia, odbyły się XXII Szkolne Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w szachach w ramach igrzysk dzieci. Turniej organizowany był we współpracy z Powiatowym Stowarzyszeniem Sportu Szkolnego w Biłgoraju. Przy szachownicach zasiadło 77 zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych, którzy walczyli o awans do turnieju wojewódzkiego. Sędzią głównym turnieju był pan Artur Kimak. Naszą szkołę reprezentowało dwie drużyny.
- 6 grudnia w naszej szkole odbyły się mikołajki. Tego dnia dzieci przebierały się w przeróżne świąteczne postaci. Na korytarzu szkolnym można było poczuć klimat świąteczny, a to za sprawą kolorowych pięknychch strojów.
- W środę, 29 listopada, w Goździe Lipińskim odbyły się XXII Szkolne Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w szachach w ramach igrzysk młodzieży i licealiady. Turniej organizowany był we współpracy z Powiatowy Stowarzyszeniem Sportu Szkolnego w Biłgoraju. Przy szachownicach zasiadło 74 zawodników, którzy walczyli o awans do turnieju wojewódzkiego. Sędzią głównym turnieju był pan Artur Kimak.
- 24 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. To już 26 spotkanie, które odbyło się pod hasłem ,,Podróż z Sienkiewiczem przez karty powieści”.
- Co wolno, a czego nie wolno robić poruszając się po drodze oraz jak bezpiecznie się bawić - to tematy jakie były realizowane w klasie pierwszej oraz obydwu oddziałach przedszkolnych. Podsumowaniem tych zajęć był udział w konkursie profilaktycznym pt. "Bezpieczne dziecko - szczęśliwe dziecko ". Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej ukazującej bezpieczeństwo oczami dzieci.
- Ósemka naszych szachistów w dniu 17 listopada 2023 r. uczestniczyła w zawodach szachowych w ramach Zamojskiego Festiwalu Szachowego – Turniej „Zamojska Szacholandia 2023” zorganizowanym w Szkole Podstawowej Nr 6 w Zamościu,
- Emilka Wołyniak z grupy przedszkolnej ,,Mróweczki” wzięła udział w Wojewódzkim Konkursie Piosenki Religijnej ,,Moja wiara, moja miłość”, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu. Konkurs przebiegał II etapowo. I etap miał formę online, polegał na nagraniu występu i przesłaniu materiału video. 10 listopada otrzymaliśmy bardzo miłą informację o zakwalifikowaniu się Emilki do Koncertu Finałowego, który odbył się
- 11 listopada odbyły się uroczystości związane ze 105. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. sprawowaną w intencji Ojczyzny w kościele pw. M.B. Częstochowskiej w Tereszpolu-Zaorendzie. Część artystyczną przygotowali nasi uczniowie pod kierunkiem nauczycieli. Następnie zgromadzeni przeszli przed budynek Urzędu Gminy Tereszpol i złożyli wieńce przy pomniku upamiętniającym ofiary II wojny światowej.
- We wtorek, 7 listopada, najlepsi szachiści z naszej szkoły uczestniczyli w „Szachowym Turnieju Kwalifikacyjnym do Wojewódzkiej Kadry Juniorów”. Turniej organizowany był we współpracy z Lubelskim Wojewódzkim Związkiem Szachowym, Klubem Top Chess Biłgoraj, Urzędem Gminy Biszcza, Lubelskim Kuratorem Oświaty i Wychowania oraz Szkolnym Związkiem Sportowym. Zmagania przy szachownicach były o tyle trudne, gdyż do rywalizacji zasiadło 101 młodych szachis
- 10 listopada 2023 r. nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej “Szkoła do Hymnu”. W tym dniu uroczysta akademia z okazji 11 listopada rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania naszego hymnu narodowego. Następnie uczniowie klasy 8 zaprezentowali część artystyczną o tematyce niepodległościowej przygotowaną przez p. Małgorzatę Kłubko i p. Monikę Kurzyńską. Cały występ wzbogacony był pieśniami w wy
- 8 listopada 2023 r. uczniowie kl. VI – VIII uczestniczyli w spotkaniu z byłym żołnierzem Jednostki Wojskowej GROM p. Pawłem, ps. Nawal.
Pan Paweł spotkanie rozpoczął od przypomnienia wynalazków, które powstały na cele wojskowe, m.in. Internet, GPS, mikrofalówka, teflon czy okulary przeciwsłoneczne.
- W poniedziałek, 6.11.2023 r. w klasie czwartej odbyła się lekcja wspomnień.Uczniowie na godzinę wychowawczą przynieśli pamiątki po swoich bliskich. Były zdjęcia, m.in. jedno sprzed 96 lat, latarka, książeczki wojskowej, szalik, kolczyki, stare pieniądze oraz dokumenty z czasów II wojny światowej.Uczniowie oglądali pamiątki i dzielili się wspomnieniami o swoich bliskich.
- 27 października 2023 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Tereszpolu - Kukiełkach zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.
- 26 października 2023r. naszą szkołę odwiedził podróżnik z grupy Trzask.pl. Tematem spotkania była podróż po Maroko. Uczniowie dzięki licznym fotografiom, filmom i opowieściom, mogli zobaczyć jak wygląda codzienne życie mieszkańców tego państwa. Poznaliśmy ciekawe miejsca i zabytki Maroko, takie jak: Fez– najbardziej skomplikowane miasto świata, czy Dżamma el – Fna – najsłynniejszy plac Maroka – zwany „zgromadzeniem umarłych”. Uczestnicy spotka
- 24 października odbył się apel poświęcony książce. Październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych, stąd też uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Krystyny Marzec i p. Urszuli Adamowicz przygotowali inscenizację pt. „Książka mój przyjaciel”. Uczniowie przedstawili, jakie formy przybierała książka na przestrzeni wieków, zwrócili uwagę, że obecnie książki nie możemy kojarzyć jedynie z formą papierową. Zaprezentowali wiele ciekawostek o książkach or
- 20 października 2023 r. uczniowie klas I-IV wzięli udział w spotkaniu z autorem lektury „Cukierku! Ty łobuzie!” panem Waldemarem Cichoniem. Przed tą niecodzienną lekcją dzieci z klasy pierwszej przeczytały pierwszą część opowiadań o kocie Cukierku. W trakcie spotkania autor opowiadał o warsztacie pracy pisarza. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób przebiega proces od powstania pomysłu na książkę, do jej wydania i trafienia na półkę w księgarni
- W piątek 13 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowana przez uczniów klasy szóstej pod kierunkiem pani dyrektor. Uczniowie zaprezentowali zabawne scenki związane ze szkołą. Siostra zachęcała brata do nauki, mówiąc, że wychowawczyni ma dobre zdanie o nim, lecz chłopiec odpowiedział: „Nie wszystko złoto, co się świeci”. Dyrektor szkoły przeraził początkującą nauczycielkę ogromem dokumentów,
- 5 października 2023r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przeprowadzili je uczniowie działający w ubiegłorocznym Samorządzie. Kandydatami w wyborach byli wszyscy uczniowie wchodzący w skład Samorządów Klasowych. W głosowaniu wzięli udział uczniowie klas II-VIII oraz nauczyciele. Do Samorządu Szkolnego dostało się jedenastu uczniów z największą liczbą głosów. W wyniku głosowania wyłonił się następujący skład Samorządu Uc
- Czytanie to przyjemny i skuteczny sposób na rozwijanie wewnętrznych zasobów każdego dziecka, dlatego tak ważne jest, by już od najmłodszych lat rozbudzać zapał i zamiłowanie do książek. Codzienne czytanie dzieciom lub z dziećmi pozwoli zaspokoić ich potrzeby emocjonalne, wspiera rozwój psychofizyczny, intelektualny i społeczny. O tym, że książki to świetny sposób na nudę przekonują się uczniowie klasy I, którzy w tym roku szkolnym realizują innow
- Nasza szkoła po raz kolejny weźmie udział w inicjatywie Code Week - Europejski Tydzień Kodowania, obchodzony w październiku 2023 r. Jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.
- Obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych to doskonała okazja do podjęcia działań promujących naukę języków obcych. W tym roku uczniowie poznali wiele ciekawostek, dotyczących języków używanych na całym świecie m. inn. fakt, iż obecnie 7 miliardów ludzi zamieszkałych na terenie 189 państw, używa między 6 a 7 tysięcy języków (!) Każdy z nas wykorzystuje ledwie ułamek całkowitego zasobu słów- w codziennych rozmowach ludzie cały czas stosuj
- W dniu 3.10.2023 r nasi uczniowie uczestniczyli w Zawodach Sportowych o Puchar Prezesa SRL Zamojszczyzna zorganizowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Lokalnego Zamojszczyzna wraz z Partnerami. Wystawiliśmy dwie drużyny chłopców i dziewcząt. Po trudnych zmaganiach nasze złotka znowu nie zawiodły i wywalczyły pierwsze miejsce. Chłopcy również dzielnie walczyli lecz tym razem nie udało im się wskoczyć na podium. Wszystkim gratulujemy i czekamy na
- 3 października 2023 roku Przyjaciółmi biblioteki szkolnej stali się pierwszoklasiści. W poczet czytelników biblioteki przyjętych zostało 13 uczniów. Wszyscy zostali zapoznani z regulaminem korzystania z biblioteki szkolnej. Pani Urszula Adamowicz- nauczyciel bibliotekarz założyła dzieciom karty biblioteczne oraz zapoznała uczniów ze zbiorami biblioteki. Pierwszoklasiści wypożyczyli pierwszy raz książkę w bibliotece szkolnej. Lekcja biblioteczna
- W poniedziałek, 2 października uczniowie kl. 4 i 5 pod opieką wychowawców wybrali się do Parku Trampolin w Zamościu. Zajęcia rozpoczęli od poznania zasad korzystania z obiektu. Po rozgrzewce pod okiem instruktora przyszedł czas na zabawy. Uczniowie po intensywnie spędzonym czasie i posiłku w restauracji zadowoleni powrócili do domu.
- Dzisiaj nasi sportowcy brali udział w II Igrzyskach Zamojszczyzny Pamięci Powstania Zamojskiego w Starym Zamościu. Wystawiliśmy dwie drużyny piłkarskie. Jedną w kategorii klas IV-VI i drugą w kategorii klas VII – VIII. Po zaciętej grze zarówno młodsi jak i starsi zdobyli trzecie miejsce. Także wszyscy stanęli na podium. Ponadto Karol Cielica został uznany najlepszym bramkarzem turnieju w starszej kategorii. Karol wystartował jeszcze w bieg
- Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września. Święto to na stałe wpisało się do kalendarza imprez naszej szkoły. Dziewczynki z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci naszych kolegów. Nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków, słodkiego "co nieco" oraz gier i zabaw.
Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia!
- 25 września naszą szkołę odwiedziła Agnieszka Frączek. Autorka niezwykle poczytnych książek spotkała się z klasami I-IV.
Pani Anieszka opowiedziała o tym skąd czerpie pomysły na kolejne opowieści i wiersze, o tym jak zaczęła pisać, o bohaterach swoich książek i wiele, wiele innych ciekawostek opowiedziała zgromadzonym licznie dzieciom.
- 20 września 2023 r. klasy I –III wraz z wychowawcami wybrali się na spektakl pt. ”Piotruś Pan” do Biłgorajskiego Centrum Kultury. W czasie wycieczki uczniowie obejrzeli fascynujące przedstawienie o chłopcu pochodzącym z Nibylandii. Uczniowie wraz z aktorami przenieśli się do świata wiecznego dzieciństwa i poznali zabawne historie „Piotrusia Pana” i jego towarzyszy.
- Uczniowie klas 6, 7 i 8 we wtorek 19 września pojechali do Biłgorajskiego Centrum Kultury, gdzie mieli okazję obejrzeć spektakl pt. „Zemsta”. W roli bohaterów komedii Aleksandra Fredry wystąpili aktorzy Wrocławskiego Teatru Edukacji. Uczniowie poznali przebieg sporu Cześnika i Rejenta o dziurę w murze J W tej zabawnej historii obaj sąsiedzi planują zemstę, która ostatecznie kończy się zgodą. Młodzi widzowie poznali treść lektury, a elemen
- "Od września ruszyły w naszej szkole zajęcia dodatkowe z informatyki dla uczniów klasy piątej i szóstej.7 września odbyły się pierwsze zajęcia dla uczniów klasy piątej - Jakub, Paweł, Jakub i Zuzia składali swojego pierwszego mBota - robota służącego do nauki programowania. Praca okazała się pasjonująca i wciągająca! W ruch poszła instrukcja, śrubokręt i mnóstwo drobnych elementów i mimo, że zadanie wcale nie było łatwe, ekipa poradziła sobie świ
- Po raz kolejny nasza szkoła włączyła się do pięknej ogólnopolskiej akcji wspólnego czytania utworów wybitnych polskich pisarzy. Zaprosiliśmy do udziału pana wójta Jacka Pawluka, panie z Biblioteki Publicznej: Magdalenę Marzec i Ewę Zajmałę, przewodniczącą Rady Rodziców p. Edytę Marzec oraz panie z KGW „Kukiełczanki” i „Zygmuncianki”- Małgorzata Nizio i Bożena Marzec. Goście wraz z panią dyrektor oraz uczniami odczytali fragmenty powie
- 3 września 2023 r. uczennica naszej szkoły, Lena Książek z kl. IV zaprezentowała swój talent wokalny na gminnych uroczystościach patriotycznych na Wzgórzu Polak. Przygotowania do tego występu zaczęły się jeszcze w czerwcu. Lenka zaśpiewała wspólnie z gwiazdą wieczoru- Norbertem „Smołą” Smolińskim piosenkę pt. „Już dopala się ogień biwaku”. Cały koncert Lenka zapamięta jako wyjątkową lekcję historii – opowiedzianą za pomocą sło
- Po dwóch miesiącach wakacji w szkole znowu zrobiło się gwarnie i wesoło. Dzisiaj, czyli 4 września na sali gimnastycznej odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Na początku pani dyrektor powitała uczniów i ich rodziców, a także najmłodsze dzieci, które rozpoczynają swoją przygodę ze szkołą. Potem wprowadzono sztandar i odśpiewano hymn szkoły. Następnie uczniowie klasy 7 przedstawili krótki program artystyczny związany z końcem w
- W ostatnim tygodniu nauki w szkole zostały zorganizowane Mistrzostwa Szkoły w Szachach o Puchar Wójta Gminy Tereszpol Jacka Pawluka. Rozgrywki były podzielona na kategorie wiekowe: klasy I-IV i V-VIII z podziałem na chłopców i dziewczęta. Cenne nagrody zostały ufundowane przez Urząd Gminy Tereszpol ze środków Gminnej Komisji Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym. Nasi szachiści licznie uczestniczyli w tych rozgrywkach. Wyniki przedstawiały się n
- 23 czerwca 2023r. miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023. O godzinie 9.00 na udekorowanej sali gimnastycznej odbyło się pożegnanie tegorocznych absolwentów naszej szkoły tj. uczniów klasy ósmej. Na początku spotkania głos zabrała dyrektor szkoły p. Bogumiła Kukiełka, która powitała przybyłych gości: Sekretarz Gminy Tereszpol p. Marię Skórę, ks. Proboszcza naszej parafii Janusza Dudzicza oraz przewodniczącą Rady Rodziców p. E
- 19 czerwca 2023 uczniowie klasy 3, 4 i 6 wybrali się na wycieczkę po Roztoczu. Wyjazd rozpoczął się spod szkoły przez Górecko Stare, drogą leśną wjechaliśmy do Roztoczańskiego Parku Narodowego docierając do Florianki. To baśniowe miejsce, ze swoją własną historią obfituje w bogactwa fauny i flory. Uczniowie mogli podziwiać także piękne konie, które podeszły blisko jakby chciały się z nami przywitać. Następnie udaliśmy się do Izby Leśnej w której
- 19 czerwca uczniowie klasy 7 i 8 wraz ze swoimi wychowawcami, p. M. Kłubko i p. R. Wojnar, wybrali się na wycieczkę do Sandomierza. Zapoznali się z bogatą historią miasta podczas zwiedzania podziemnej trasy turystycznej, czyli słynnych sandomierskich lochów, zbrojowni rycerskiej oraz spaceru po Starym Mieście z zabytkowymi kamieniczkami. Przechodząc przez ucho igielne każdy mógł pomyśleć marzenie, które według legendy spełni się. Podziwiali panor
- 15 czerwca 2023 r. w Warszawie, na terenie Centralnego Ośrodka Sportu TORWAR, odbył się IX TURNIEJ FINAŁOWY ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”, organizowany przez Polski Związek Szachowy. Celem Turnieju Finałowego było sprawdzenie przez uczniów klas I – III umiejętności gry w szachy oraz doświadczenie ciekawych przeżyć w rywalizacji turniejowej; integracja szkół, uczniów, nauczycieli i środowisk szachowych zaangażowan
- 1 czerwca 2023 roku 38 uczniów z klasy I-IV udało się do Sandomierza. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie starego Miasta. Pani Przewodnik w ciekawy sposób wyjaśniła uczniom poszczególne etapy powstawania Sandomierza oraz ich tło historyczne.
- 31 maja w klasie III w ramach propagowania zdrowego odżywiania odbyła się akcja pt. ,,Śniadanie z klasą”. Polegała ona na zorganizowaniu wspólnego wartościowego posiłku.
- 30 maja w klasach I-III odbył się gminny konkurs pięknego czytania pt. ,,Czytam, bo lubię”.
W wyniku eliminacji klasowych wyłoniono 12 osób, które zaprezentowały się przed publicznością.
- 28 maja na Wzgórzu Polak w Panasówce odbył się konkurs piosenki powstańczej "W Krwawym Polu". Uczestniczyli w nim uczniowie naszej szkoły. Klasę trzecią reprezentowały: Lena Książek, Julia Kukiełka, Lena Nizio, Zuzanna Nizio i Oliwia Zubala, natomiast z klasy czwartej wystąpił Jakub Strzałka. Wokalistów oceniała komisja w składzie: ks. Janusz Dudzicz - proboszcz parafii pw. M.B. Częstochowskiej w Tereszpolu, Izabela Zaręba - muzykoterapeuta, chór
- Szkoła Podstawowa z Tereszpola-Kukiełek w dniu 21 maja 2023 roku uczestniczyła w rozgrywkach wojewódzkich dziewcząt w piłkę nożną w kategorii klas VI i młodsi. W finale walczyło sześć najlepszych drużyn z województwa lubelskiego, wyłonionych w eliminacjach rejonowych. Ogółem na wszystkich etapach rozgrywek (gminnych, powiatowych, rejonowych, wojewódzkich) w tym roku na Lubelszczyźnie wystartowało około 200 szkół. Rywalizacja w Chełmie rozpoczęła
- Na początek sprawdzian z języka polskiego. Dzień później (24 maja) zmierzą się z egzaminem z matematyki, a w czwartek (25 maja) przyjdzie czas na test z języka obcego. Wyniki egzaminu ósmoklasisty zostaną ogłoszone 3 lipca.
- Kolejny sukces drużyny dziewcząt
15 maja pomimo niekorzystnej pogody dziewczyny rozegrały rejonowe eliminacje w piłkę nożną. Przyjechaliśmy do Krzemienia jako pierwsi. Nasze złotka miały do rozegrania trzy mecze. Z mistrzami powiatów: janowskiego, kraśnickiego i lubelskiego. Pierwszy mecz ze szkołą z Kraśnika poszedł gładko 7:0. Kolejny mecz z Godziszowem sprawił dziewczynom niemałe kłopoty. Po pierwszej połowie przegrywały 0:2, ale duch walki p
- W rozgrywkach dziewcząt w piłkę nozną drużyna naszej szkoły wygrała trzy mecze grupowe:
8:0 ze szkołą z Obszy,
7:0 ze szkołą z Różańca
i 3:0 ze szkołą z Turobina.
- W dniu 4 maja odbyła uroczysta akademia z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy VIII pod kierunkiem nauczyciela historii p. Renaty Makary przedstawili krótką lekcję na temat genezy i postanowień Konstytucji z 1791 roku .Podkreślono, że Konstytucja 3 Maja była dowodem, że Polska weszła na drogę postępu i reform, że Polacy sami znaleźli siły na wydobycie kraju z upadku. Stanowiła wyraz gorącego patriotyzmu i umiłowania
- Ostatnimi czasy w polskich szkołach coraz częściej obchodzony jest wyjątkowy dzień. Dzień bez plecaka, bo o nim właśnie mowa, bije rekordy popularności zarówno w podstawówkach, jak i szkołach średnich. Wbrew pozorom w akcji nie chodzi wcale o przybycie do szkoły bez plecaka i zostawienie w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak zastąpić. Do tego ce
- W dniu 24.04.2023 r. reprezentacja dziewcząt naszej szkoły uczestniczyła w eliminacjach międzygminnych w piłkę nożną. Do turnieju stanęły reprezentacje trzech szkół: z Aleksandrowa, z Majdanu Nepryskiego i nasza drużyna. Tylko jeden zespół mógł awansować do rozgrywek powiatowych. Każda drużyna musiała rozegrać dwa mecze. Pogoda dopisała, chociaż było trochę gorąco. Dziewczyny odczuły zmęczenie i trud walki. Pierwszy mecz z drużyną Aleks
- 22 kwietnia obchodzone jest święto naszej planety. Wydarzenie to znane jest również pod nazwą Światowy Dzień Ziemi lub Dzień Ziemi. Ta data ma przypominać wszystkim o tym, jak ważne jest promowanie postaw proekologicznych i ochrona środowiska. W naszej szkole urodziny Ziemi świętowaliśmy w piątek. Tego dnia w naszej szkole zrobiło się zielono i niebiesko, ponieważ wszyscy mieli ubrania w tych kolorach. Uczniowie oglądali film o powstawaniu Ziemi.
- Pod takim hasłem 17 kwietnia odbył się apel przygotowany przez uczniów klasy ósmej. Obecnie zdrowy styl życia, to hasło, które towarzyszy nam na co dzień. Słyszymy je w mediach i widzimy w prasie. Jesteśmy zdrowi, gdy nasze ogólne samopoczucie jest dobre, nic nam nie dolega. Dlatego bardzo ważna jest codzienna profilaktyka. Nasz stan zdrowia w ogromnym stopniu zależy od nas samych. Zdrowie jednostki zależy od:
- 14 kwietnia- Święto Chrztu Polski
- Pod takim hasłem 4 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia papieska. Uczniowie klasy 4 pod kierunkiem pań Bożeny Kurzyńskiej, Urszuli Adamowicz i Wiesławy Lipińskiej Kosonogi przygotowali piękną część artystyczną. Przypomnieli oni wiele faktów o Janie Pawle II. Podczas występu uczniowie ubrani w białe alby zaprezentowali ciekawy układ choreograficzny, zachęcili też wszystkich do wspólnego śpiewania piosenek o naszym wielkim papieżu. Ws
- 31 marca nasza drużyna piłkarek młodszych rozegrała mecz eliminacyjny Szkolnego Związku Sportowego z drużyną ze Szkoły w Tereszpolu-Zaorendzie w rozgrywkach Igrzyska Dzieci. Rezultatem tego meczu było wyjątkowo wysokie zwycięstwo naszych piłkarek, bo aż 10:0. Tym samym drużyna z naszej szkoły będzie reprezentowała gminę Tereszpol w kolejnym etapie eliminacji tym razem międzygminnym z gminą Józefów i Aleksandrów. Dziewczynom życzymy kolejnych sukc
- 31 marca uczniowie klasy ósmej gościli w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska im. Jana Zamoyskiego w Zwierzyńcu. Swoją wizytę rozpoczęli od szkolenia strzeleckiego przy użyciu broni krótkiej Glock 19 i karabinku HK 416 na wirtualnej strzelnicy. Następnie obejrzeli prezentację oferty staży zagranicznych Erasmus+ oraz kierunków kształcenia. Uczestniczyli również w zajęciach z GeoGebry oraz dokonywali pomiarów geodezyjnych. Zwiedzili szkołę
- 23 marca 2023r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie odbył się „V Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Józefowa”. Frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów (Szkoła Podstawowa im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie oraz wspomniany MOK): na starcie stanęło 124 uczniów z 14 szkół podstawowych naszego powiatu! Wśród nich 26-osobowa reprezentacja naszej szkoły. Zawody przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund tempem
- Przez dwa dni (piętek, sobota, 17-18 marca) 30 wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritasz Tereszpola-Kukiełkach zbierało produkty żywnościowe w sklepie Biedronka w Zwierzyńcu uczestnicząc w ogólnopolskiej akcji Caritas TAK POMAGAM. Zebrano około 170 kilogramów produktów żywnościowych, które będą rozwiezione do najbardziej potrzebujących mieszkańców Tereszpola i okolic.
- 21 marca 2023 r. uczniowie klasy ósmej uczestniczyli w przedsięwzięciu „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”, którego organizatorem był Lubelski Kurator Oświaty we współpracy ze Starostą Biłgorajskim. Podczas tego spotkania mieli możliwość zapoznania się z ofertą kształcenia w szkołach ponadpodstawowych powiatu biłgorajskiego. Zwiedzili Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju. Byli też z wizytą w Regionalnym Centrum
- 10.03.2023 roku reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W kategorii klas V-VIII udział wzięli: Samanta Portka, Michał Kawka oraz Kornel Kuśmirek, w kategorii klas I-IV Jakub Strzałka. Do etapu powiatowego mogła zakwalifikować się tylko jedna osoba z danego przedziału wiekowego. W starszej kategorii zwyciężyła uczennica klasy VIII z naszej szkoły: Samanta Portka. I to ona będzi
- Uczniowie klasy III od 20 lutego do 8 marca 2023 roku realizowali projekt edukacyjny: ,,Polska i jej regiony”. Celem projektu było poznawanie pięknych i atrakcyjnych miejsc w Polsce. Dzieci w ten sposób zagłębiały wiedzę o naszych regionach. Uczniowie oglądali prezentacje multimedialne, poznawali historię, zwyczaje ludowe, kuchnie regionalne, a także przepiękne stroje. Każdy trzecioklasista wykonał plakat i w jak najciekawszy sposób zapreze
- 15 lutego nasi uczniowie wybrali się na lodowisko do Zamościa. Pogoda w tym dniu dopisała. Można było poćwiczyć swoje umiejętności jazdy na łyżwach przy różnych zabawach. Opiekunami na tej wycieczce była pani Ewa Furlepa i pan Jerzy Strzałka. Więcej szczegółów można zobaczyć w galerii.
- Klasa III uczestniczy w dodatkowych zajęciach z programowania pt. „Lekcje z Photonem”. Sprzęt wykorzystywany podczas zajęć został zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
- 13 stycznia 2023r. odbył się bal szkolny w klasach I-III. Uczniowie wraz z wychowawcami bawili się w pięknie udekorowanej Sali. Tańce przy skocznej muzyce, którą dzieci dobrze znały i śpiewanie karaoke spowodowało, że wszyscy świetnie się bawili. W przerwie zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia grupowe. Szczególne podziękowania należą się Rodzicom, którzy nie tylko służyli pomocą w przygotowaniach do balu ale także towarzyszyli im w trakcie zabaw.
- 12 stycznia 2023 r. uczennice klasy III brały udział w XVI Stanisławowskim Spotkaniu z Kolędą. Delegacja z naszej szkoły zaprezentowała swoje wokalne talenty. Grono solistów reprezentowały: Lena Książek, Zuzanna Nizio natomiast w zespole ,,Tereszpolskie Gwiazdeczki” znalazły się: Aleksandra Szawara, Oliwia Zubala, Julia Kukiełka, Lena Książek, Zuzanna Nizio i Lena Nizio.
- Tradycją naszej szkoły są jasełka. W tym roku zostały one przygotowane przez uczniów klas 4, 5 i 6. Na scenie pojawili się królowie, diabły, anioły, król Herod, święta rodzina i inne postaci. Trzej mędrcy, wędrując w poszukiwaniu Boga, który narodził się na ziemi, trafili do pałacu Heroda. Tam rozegrała dramatyczna scena, ponieważ Herod zaplanował rzeź niewiniątek, a potem śmierć i diabły walczyły o jego duszę. Trzej królowie w końcu trafil
- 19 grudnia podsumowano szkolny konkurs pt. "MOJA OZDOBA CHOINKOWA".
Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej z tematyką świąt Bożego Narodzenia, stworzenie okazji do rodzinnej działalności artystycznej oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego robienia ozdób bożonarodzeniowych.
- Mikołajki w szkole to ważne wydarzenie dla wszystkich dzieci. Na szkolnym korytarzu zrobiło się świątecznie i kolorowo, dzięki akcji Samorządu Uczniowskiego, która polegała na tym żeby założyć ,,coś świątecznego”.
- 5 grudnia 2022r. uczniowie klas I-IV wybrali się na wycieczkę do kina w Zamościu na film pt. „Uwolnić Poly”.
Była to mądra, pełna przygód historia z morałem, która dzieje się w latach 60. XX wieku. To opowieść o tym, jak ważne w życiu są: przyjaźń, akceptacja siebie nawzajem i wolność. Pełna wzruszeń przygoda kucyka zachwyciła uczniów.
- W listopadzie nastąpiło podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego pt. ,,Moja szkoła dawniej i dziś”. Celem konkursu było promowanie i rozwijanie uzdolnień plastycznych uczniów, a także posługiwanie się różnymi technikami plastycznymi.
- W dniu 24.11.2022 roku w Goździe Lipińskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w szachach drużynowych, w kategorii dzieci. (rocznik 2010 i młodsi) Naszą szkołę reprezentowało dwie drużyny. Pierwsza w składzie: Aleksander Mazurek, Jakub Strzałka, Karol Cielica i Wiktoria Kwiatkowska obroniła tytuł MISTRZÓW POWIATU z ubiegłego roku zajmując pierwsze miejsce wśród 15 drużyn. Tym samym wywalczyli awans do Mistrzostw Województwa Lubelskiego,
- 18 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona. Tegoroczne uroczystości były wyjątkowe, ponieważ zbiegły się dwa jubileusze: 25 lecie nadania imienia Henryka Sienkiewicza oraz 50 lecie oddania obecnego budynku szkoły. Sala gimnastyczna została pięknie udekorowana, miejsca zajęli wyjątkowi goście. Znaleźli się wśród nich: pan Jacek Pawluk, wójt gminy Tereszpol, księża z naszej parafii oraz z parafii Górecko, dyrektorzy i nauczyciele z za
- W dniu dzisiejszym tj. 15.11.2022 roku w Goździe Lipińskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w szachach drużynowych. Nasza drużyna w składzie Krzysztof Sikorski, Michał Kawka, Kornel Kuśmirek i Samanta Portka zajęła pierwsze miejsce i tym samym uzyskała tytuł Mistrzów Powiatu Biłgorajskiego. Zajmując pierwsze miejsce wywalczyli awans do Mistrzostw Województwa Lubelskiego, które odbędą się 23.11.2022 roku w Tomaszowie Lubelskim.
- 10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Narodowego Polaków. Uczniowie klasy ósmej pod kierunkiem nauczycieli p. Renaty Wojnar i p. Renaty Makary przygotowali krótką lekcję historii. Zebrani wysłuchali wierszy, pieśni i opowiadań ukazujących drogę do odzyskania niepodległości przez Polskę.
- 4 listopada 2022 r. w naszej szkole gościliśmy ratownika medycznego p. Cezarego Witwerę oraz pielęgniarkę p. Edytę Surzyńską z Samodzielnej Publicznej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu.
- 28 października 2022 r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Tereszpolu - Kukiełkach zostali oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej.
- 27 października 2022r. uczniowie z klasy 3, 4 i 5 uczestniczyli w lekcji otwartej: ,,Kolorowe biegające dyktando”. Przekonali się, że nauka nie musi być nudna. Tym bardziej nauka ortografii, która najczęściej spędza sen z powiek niejednego ucznia. Biegające dyktando to zabawna forma rozwijająca nie tylko sprawności językowe: czytanie, pisanie, mówienie, słuchanie i kompetencje ortograficzne, ale również stanowi doskonały trening pamięci i ref
- 21 października odbyła się w naszej szkole kolejna Debata Oksfordzka. Tym razem uczniowie starali się przekonać Lożę Ekspertów oraz publiczność o tym, czy w dzisiejszych czasach lepiej jest mieć czy być. W skład Drużyny Propozycji wchodzili: Kornel Kuśmirek, Zuzanna Burdzań oraz Michał Kawka. Przedstawili oni mocne argumenty na to, jak ważne we współczesnym świecie są wartości materialne. Przekonywali, że są one wręcz niezbędne do życia, z
- W dniu dzisiejszym, czyli 13 października, odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W sali gimnastycznej, która na ten czas zamieniła się w scenę, uczniowie klasy 4 zaprezentowali przygotowany pod kierunkiem pań Agaty Szeptuch i Barbary Wujec krótki występ. Rozpoczęli go od życzeń i kwiatów dla pani dyrektor oraz wszystkich pracowników szkoły. Następnie odegrali zabawne scenki z życia szkoły. Życie ucznia nie j
- 5 października uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców wyjechali do Biłgoraja na spektakl pt. „Plastusiowy Pamiętnik”. Przedstawienie teatralne oparte było na najciekawszych wątkach znanej i lubianej lektury autorstwa Marii Kownackiej pod tym samym tytułem. Aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu wcielili się w postacie z książki: Plastusia, łobuza Witka, Tosię, ołówek, stalówkę, pędzel, nożyczki, temperówkę, gu
- Uczniowie klas 4, 5, 6 i 7 wyjeżdżali na spektakl „W krainie mitów”. Jego główni bohaterowie Ola i Michał podczas wycieczki do muzeum przenoszą się w czasy mityczne. Dzięki ich przygodom widzowie mogli przypomnieć sobie postaci Prometeusza, Ikara, Syzyfa i Midasa. „W krainie mitów” to powtórka treści znanych z lekcji języka polskiego i historii. Uczniowie na pewno nie otworzą puszki Pandory, będą unikać syzyfowej pracy, nie zechcą znaleźć się w l
- 4 października po raz pierwszy uczniowie klasy II i III mogli wziąć udział w konkursie wzorowanym na telewizyjnym teleturnieju "Jeden z dziesięciu". W pierwszym etapie konkursu pytania były adresowane do wszystkich zawodników. Aby przejść do kolejnej rundy należało odpowiedzieć przynajmniej na jedno z dwóch pytań. W drugim etapie konkursu zawodnik, który poprawnie odpowiedział na pytanie, typował następną osobę do odpowiedzi. Uczestnicy dzielnie
- 28 września 2022r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz wybory opiekuna tego organu szkoły. Wybory przeprowadzili uczniowie działający w ubiegłorocznym Samorządzie wraz z opiekunem panią Ewą Furlepą. Kandydatami w wyborach byli wszyscy uczniowie wchodzący w skład Samorządów Klasowych. W głosowaniu wzięli udział uczniowie z klas II-VIII. Do Samorządu dostało się jedenastu uczniów z największą liczbą głosów. W wyni
- Dzisiaj (30 września) w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski poezji Wisławy Szymborskiej. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy VIII. Prezentowali różne utwory polskiej noblistki przed swoimi kolegami oraz komisją konkursową. Jury doceniło występy wszystkich uczniów, jednak nagrody przyznano za najciekawsze interpretacje i artystyczne wykonanie.
- Wrzesień to miesiąc, który kojarzy się nie tylko z rozpoczynającą się jesienią - to także miesiąc, w którym swój dzień świętują wszyscy mali i duzi chłopcy. Dziewczyny składają w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy. Aby uczcić ten dzień w każdej klasie przygotowano niespodzianki. Nie obyło się też od pysznej przekąski, którą koleżanki zamówiły swoim chłopcom. Był to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej, który
- 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Głównym założeniem tego święta jest promowanie wśród uczniów różnorodności kulturowej i językowej Europy jako bogactwa, które należy rozwijać i pielęgnować. Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów Dnia Języków Obcych. W tym roku uczniowie starszych klas odwiedzali swoich młodszych kolegów z klas 1-3 i oddziałów przedszkolnych, sprawdzając ich wiedzę na temat języków obcych. Uczestni
- EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób.
- 16 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w 29. Akcji Sprzątanie świata Polska pt. „Wszystkie śmieci są nasze”.
Posprzątaliśmy teren wokół szkoły oraz boisko. W tym miejscu zwracamy się z apelem do tych, którzy śmiecą, aby przestali śmiecić. Inicjatorką akcji była p. Renata Wojnar.
- Od 12 do 16 września 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji MEiN „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”.
Akcja miała na celu uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności potrzebnych do jego ochrony. Na podsumowanie akcji uczniowie obejrzeli film edukacyjny i wykonali plakaty na temat „Jak uniknąć chorób zakaźnych?”. Nad akcją czuwała p. Renata Wojnar.
- 15 września w w klasa I-IV odbyły się warsztaty z Maurycym Polaskim. Maurycy Polaski przyjechał do naszej szkoły na zaproszenie Biblioteki Publicznej Gminy Tereszpol. Maurycy Polaski to popularyzator poprawnego posługiwania się językiem polskim. Jest autorem książek dla najmłodszych. Napisał m.in. „Wierszyki na giętkie języki”, „Żabki i żabki czyli słowne pułapki”, „Corrida językowa czyli 10 byków głównych”. To również aktor, artysta kabaretowy o
- Minister Edukacji i Nauki objął patronatem akcję edukacyjną „Orlęta. Grodno ‘39” promującą i popularyzującą najnowszą filmową produkcję Telewizji Polskiej oraz Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych pod tym samym tytułem. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, włączyli się w tą akcje i w dniu dzisiejszym obejrzeli film w kinie Stylowy
w Zamościu. Była to doskonała okazja by przybliżyć młodym ludziom tematu Orląt grodzieńskich i obro
- Dnia 09.09.2022 r. na sportowych boiskach w Starym Zamościu odbyły się Igrzyska Zamojszczyzny Pamięci Powstania Zamojskiego w następujących konkurencjach: piłka nożna, biegi przełajowe, wielobój, szachy. Igrzyska odbyły się pod patronatem posła na Sejm pana Sławomira Zawiślaka. Nagrody i medale wręczali poseł na Sejm p. Sławomir Zawiślak i Wójt Gminy Stary Zamość p. Waldemar Raczyński.
- W dniu dzisiejszym rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/2023. Uczniowie klasy V i VI przedstawili krótką część artystyczną, powitali Dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, rodziców oraz całą społeczność szkolną. Skierowali życzenia dla uczniów – życząc im jak najlepszych ocen, sukcesów w konkursach, zawodach sportowych i Olimpiadach ,natomiast nauczycielom, aby współpraca z uczniami układała się jak naj
- Nasi tegoroczni ósmoklasiści świetnie się spisali. Mimo trudnych warunków i wielu ograniczeń związanych ze zdalnym nauczaniem uzyskali naprawdę wysokie wyniki. Język polski napisali na poziomie 74%. Warto dodać, że średni wynik w całej Polsce wyniósł 60 %. W dziewięciostopniowej skali staninowej znaleźli się na granicy 8 i 9 staninu. Podobny sukces odnieśli z matematyki, uzyskując 62% - o 5 % lepiej niż wynik ogólnopolski. Jest to 6 stanin.
- Dzisiaj po raz ostatni zadzwonił szkolny dzwonek. O godzinie 9 spotkaliśmy się wszyscy na sali gimnastycznej, by podsumować cały rok pracy. Na uroczystości zakończenia roku szkolnego byli obecni goście - pan wójt Jacek Pawluk, radna gminy Tereszpol pani Teresa Kołodziej, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Tereszpol pani Magdalena Marzec, panie Krystyna Bura i Anna Koman – byłe wychowawczynie tegorocznych absolwentów oraz rodzice. Pani dyrektor
- 23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca z tej okazji uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach na których tworzyli skrzynki narzędziowe dla taty. Które dziecko nie lubi majsterkować i grzebać w narzędziach taty? Na pewno do tego zachęci prezent zrobiony własnoręcznie przez uczniów i wręczony kochanemu tatusiowi. Dzieci przez kilka godzin projektowały i malowały skrzynki na narzędzia. Zaangażowanie i dobry humor towarzyszył dzieciom podczas zajęć.
- 13 czerwca 2022 r. w Warszawie, na terenie Centralnego Ośrodka Sportu TORWAR, odbył się VIII TURNIEJ FINAŁOWY 2022 ogólnopolskiego projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”, organizowany przez Polski Związek Szachowy. Celem Turnieju Finałowego było sprawdzenie przez uczniów klas I – III umiejętności gry w szachy oraz doświadczenie ciekawych przeżyć w rywalizacji turniejowej; integracja szkół, uczniów, nauczycieli i środowisk szachowych zaangażowa
- 14 czerwca do naszej szkoły na zaproszenie Biblioteki Publicznej Gminy Tereszpol przyjechał Pan Poeta. Spotkanie skierowane było do klas I-III. Gość zaprezentował swój dorobek pisarski, na który składają się książki dla dzieci: "Kura”, "Wróbel”, "Kruk”, "Kaczka”, ,,Paw”, "Sowa". Były zabawy, karmienie Kury, wkładanie piór przyjaźni w ogon Pawia, falujące morze z mnóstwem kolorowych balonów. Wiele radości sprawiło dzieciom przebieranie się w rekwi
- 10 czerwca do naszej szkoły na zaproszenie Bibliotek Publicznej Gminy Tereszpol przyjechała pani Paulina Mikuła, popularyzatorka wiedzy o języku polskim, autorka popularnego vloga „Mówiąc inaczej”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 5-8, nauczyciele oraz pan wójt. Prowadząca niezwykle ciekawie mówiła o poprawności językowej. Zaprezentowała najczęściej popełniane błędy językowe oraz wyrazy i wyrażenia, których możemy bez obaw używać, gdyż s
- 8 czerwca uczniowie klas I-III wyjechali na wycieczkę do Rzeszowa. Program zwiedzania był bardzo bogaty. Dzień zaczęliśmy od spektaklu „Czterej muzykanci z Bremy” w Teatrze Maska. Była to niezwykła opowieść o przyjaźni, a także o blaskach i trudach starości. Spektakl spotkał się z wielkim uznaniem naszych uczniów. Następnie udaliśmy się na warsztaty teatralne. Dzieci dowiedziały się ciekawostek związanych z teatrem, poznały rodzaje lalek i masek
- 7 czerwca 2022r. w klasach I-III odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Dla Ciebie Mamo”. Uczniowie zaprezentowali przepiękne wiersze, których główną bohaterką była najukochańsza istota na świecie, czyli mama. Wszyscy uczestnicy byli bardzo dobrze przygotowani, więc komisja nie miała łatwego zadania.
- 1 czerwca na uczniów czekała moc atrakcji. W klasach I-III odbyły się warsztaty plastyczne pod hasłem ,,Kuferek radości”. Uczniowie pełni pomysłów i zaangażowania ozdabiali swoje pudełka. Góry, morze, serca, kwiaty i tęcze to nieliczne elementy, które pojawiły się na dziecięcych pracach. Ta niecodzienna lekcja plastyki była doskonałą okazją do doskonalenia umiejętności plastycznych i poszerzenia zainteresowań artystycznych. Dobrej zabawy było co
- 31 maja 2022r. klasy I-III wybrały się na spektakl teatralny pt.: ”Karolcia” w wykonaniu aktorów z Teatru profilaktycznego ALERT z Wrocławia do Biłgorajskiego Centrum Kultury. Przedstawienie zrealizowane zostało na podstawie książki Marii Kruger o tym samym tytule. Występ przeniósł dzieci w świat niesamowitych przygód, których sprawcą był czarodziejski koralik, znaleziony przez główną bohaterkę Karolcię. Pojawienie się czarownicy Filomeny dodawał
- Egzamin ósmoklasisty 2022
- W maju w klasach I-III odbyły się kreatywne warsztaty z okazji Dnia Matki. Na zajęciach uczniowie wykonali tekturowe serca, które pięknie ozdabiali. Dzieci jak zwykle aktywnie i kreatywnie podeszły do tematu. Ozdobne kwiatki, cekiny i własne życzenia dodały indywidualnego akcentu. Niewątpliwie każdemu z uczestników przyświecał główny cel- obdarować swoje Mamy podarunkiem od serca. Własnoręcznie wykonany prezent to najlepszy dowód wdzięczności d
- Bezbłędne pisanie oraz przyswajanie zasad gramatycznych nie jest łatwą sztuką. 23 maja 2022r. w naszej szkole odbył się konkurs ortograficzny dla klas I-III. Uczniowie zmierzyli się z tekstem w postaci dyktanda, gdzie musieli wykazać się znajomością poprawnej pisowni. Uczestnicy konkursu walczyli o tytuł MISTRZA ORTOGRAFII w poszczególnych klasach.
- 20 maja 2022r. do naszej szkoły przybyli aktorzy z Teatru Maska w Krakowie. Zaprezentowali dla uczniów klas I-III i oddziałów przedszkolnych spektakl pt. „Magiczna Księga” .Opowiada on historię małego króliczka Maciusia, bardzo nieszczęśliwego, znudzonego ciągłymi wyrzutami rodziców i nauczycieli z powodu jego braku zainteresowania nauką czytania książek. Zakończenie bajki jest takie, że króliczek postanawia udać się do biblioteki celem wypoży
- 19 maja w klasach I-III i oddziałach przedszkolnych odbyło się spotkanie z pisarką Niką Jaworowską-Duchlińską, autorką książki ,,Z duchem do teatru”. Podczas zajęć pisarka opowiedziała o swojej twórczości, o tym jak powstają książki i ilustracje do nich. Atrakcją dla uczniów było malowanie kury w nawiązaniu do bohaterki, którą przedstawiła pisarka na spotkaniu. Na pamiątkę tego wydarzenia zrobiliśmy sobie zdjęcie. Pani Nika przyjechała do
- W maju w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny ,,Mistrz matematyki” realizowany w ramach projektu ,,Pomysłowość w czasie pandemii” dofinansowanego przez firmę Model Opakowania. Do rozwiązywania zadań matematycznych przystąpili wszyscy uczniowie klas I-III.
- 13 maja w naszej szkole odbył się konkurs pięknego czytania przygotowany we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Tereszpol. Wzięło w nim udział 11 uczniów z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej, którzy czytali fragment utworu Joanny Papuzińskiej pt. „Nasza mama czarodziejka”.
- „Czytam jak aktor” – pod takim hasłem 12 maja odbył się w naszej szkole konkurs pięknego czytania tragedii Juliusza Słowackiego. Młodzież w bardzo różnorodny sposób podeszła do tego wyzwania. Mogliśmy wysłuchać dialogów oraz całych scenek w wykonaniu uczniów klasy VII i VIII. Wykonawcy zaskoczyli publiczność oryginalnymi kostiumami oraz uruchomili zdolności aktorskie i bardzo sugestywnie odczytali przygotowane fragmenty. Spotkanie młodzieży z „B
- 11 maja 2022r. odbyło się spotkanie autorskie z Hubertem Ronkiem- - twórcą komiksów, rysownikiem i scenarzystą. Wizyta naszego gościa skierowana była do uczniów klas I-IV.
- 5 maja 2022r. odbyła się uroczysta akademia z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Klasa VIII pod kierunkiem nauczyciela p. R. Makary przygotowała program przypominający ważne dla Polaków wydarzenie z historii Polski.
- Rok 2022 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Rokiem Romantyzmu, w związku z tym 4 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Wieszcze Romantyzmu”. Został on zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol w ramach projektu ”Łączy nas książka – literackie spotkania z historią w tle”. Jego celem była popularyzacja utworów polskich romantyków. Uczestnicy konkursu prezentowali wiersze Adama Mickiewicza, Juliusza
- Głowy parowały, mózgi pracowały a pomysłów było co niemiara… tak w skrócie można streścić to co działo się na spotkaniu uczniów klasy 3 z paniami z Biblioteki Publicznej Gminy Tereszpol. Przez ponad GODZINĘ trzecioklasiści, podzieleni na drużyny, borykali się z rozwikłaniem rebusów, kalamburów, anagramów. Uczniowie z zaangażowaniem włączali się w zabawę słowem i ze słowem. A rywalizacja między drużynami była niezwykle zaciekła. Ostatecznie najwię
- 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Każdym obchodom towarzyszy inne hasło przewodnie. W 2022 roku brzmi ono ”Inwestujmy w naszą planetę”. Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w działania. Każda klasa przygotowała plakaty dotyczące ochrony środowiska, dbania o zasoby przyrody oraz promujące prawidłowe zachowania (plakaty prezentowane są na korytarzu). Uczniowie klasy siódmej edukowali swoich kolegów na temat ochrony środowiska: były za
- 12.04.2022 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Uczniowie pod kierunkiem p. Renaty Makary przygotowali i zaprezentowali akademię przypominającą o zbrodni katyńskiej i jej ofiarach. Celem programu było podjęcie wspólnych działań na rzecz wychowania młodzieży na świadomych i odpowiedzialnych obywateli, żyjących w poczuciu przynależności do narodu i państwa oraz przedstawienie informacji o bohaterach, k
- 5 kwietnia 2022r. dzieci z klas I-III miały możliwość poczuć magię zbliżających się świąt wielkanocnych. Na nasze zaproszenie przybyły panie z Biblioteki Publicznej Gminy Tereszpol. Na początku spotkania zapoznały uczniów z instrukcją wykonania kartek świątecznych. Uczniowie z zaangażowaniem zabrali się do pracy. Na ich barwnych kartkach pojawiły się pisanki, koszyczki, baranki i wiele, wiele innych ozdób. Spotkanie odbyło się w ramach projektu
- 2 kwietnia będziemy obchodzić 17 rocznicę śmierci Ojca świętego Jana Pawła II. W naszej szkole został zorganizowany apel upamiętniający to wydarzenie pod hasłem „Idźcie naprzód z nadzieją”. Chcieliśmy oddać cześć naszemu ukochanemu Ojcu Świętemu i wyrazić podziw oraz ogromną wdzięczność za Jego posługę Kościołowi i rodzinie ludzkiej. Wdzięczność za to, że niósł orędzie wiary i nadziei współczesnemu światu nękanemu wojnami i niesprawiedliwością. W
- W piątek 25 marca do naszej szkoły zawitała nowa zabawa, która zyskuje coraz większą popularność w polskich szkołach. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ten dzień obchodziliśmy pod hasłem „Dzień bez plecaka”. Zadaniem uczniów było przyniesienie książek, zeszytów oraz przyborów nie w plecaku, a zupełnie w czymś innym. Okazało się, że pomysłowość uczniów nie zna granic a w zabawie chętnie wzięli udział wszyscy uczniowie począwszy od grup przedszk
- W poniedziałek, 21 marca 2022, oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Wiemy też, że wśród popularnych zwyczajów związanych z tym dniem jest topienie Marzanny. Kukły wykonane przez uczniów zostały pożegnane, a następnie przy entuzjastycznych okrzykach spalone. Następnie klasy I-III gościnnie udali się na przedstawienie pt. ,,Rzepka" zorganizowane przez oddziały przedszkolne. Występy maluszków zrobiły na nas niesamowite wraże
- 17 marca 2022r. w klasie II odbyły się zajęcia biblioteczne przeprowadzone przez p. Urszulę Adamowicz. Podczas spotkania dzieci poznały życiorys oraz twórczość Juliana Tuwima, którego wiersze stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej. Uczniowie wysłuchali m.in. wierszy „Ptasie plotki”, „Bambo”, „Zosia Samosia”. Następnie pani bibliotekarka przeprowadziła test ze znajomości literatury poety. Uczniowie z radością i z zaangażowaniem przeczytal
- Międzynarodowy Dzień Kobiet
- 4 lutego 2022 roku w klasach I-III odbyła się tradycyjna choinka szkolna. W odświętnie udekorowanej sali klasowej pojawiły się przeróżne postacie. Uczniowie przebrani byli za bohaterów znanych bajek, filmów i kreskówek. Znane wszystkim muzyczne hity porywały dzieci do tańca. Pojawiły się także konkursy, karaoke, które dostarczały wychowankom ogrom pozytywnych emocji. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowyc
- 24 stycznia 2022 r. uczniowie kl. 7 uczestniczyli w warsztatach online „Człowiek a klimat”. Celem tej inicjatywy jest zwiększenie świadomości uczniów na temat zmian środowiska i klimatu, przybliżenie skali tych zmian i działań, które pomogą je powstrzymać. Podniesienie świadomości ekologicznej.
- 27 stycznia 2022 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas II, III i IV prowadzone przez Panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Biłgoraju. Zajęcia „ Klucz do przyjaźni” i „Razem znaczy lepiej” wpisują się w obszar pracy profilaktycznej szkoły. Służą kształtowaniu konstruktywnych przekonań, poprawiają umiejętności komunikacyjne uczniów oraz kształtują możliwości radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Ucznio
- Lampiony za słoika, to ciekawy pomysł na dekoracje, ozdoby i drobne, oryginalne prezenty dla bliskich osób. Wykonanie nie jest łatwe ale przyjemne, a efekt końcowy bardzo ciekawy. Z taką pracą doskonale poradziły sobie uczniowie klas II-III, wykorzystując do tego celu słoiczek, klej, wstążkę oraz samodzielnie zrobione róże. Nad przebiegiem spotkania czuwały wychowawczynie, które podziwiały talenty swoich podopiecznych. Warsztaty dały dzieciom w
- W grudniu 2021r. został zorganizowany konkurs „Najpiękniejszy lampion adwentowy”. Wzięło w nim udział 27 uczniów naszej szkoły. W wykonaniu lampionów angażowały się całe rodziny. Wykonawcy wykazali się wielka pomysłowością używając różnych materiałów. Lampiony były różnorodne i bardzo piękne. Komisja miała niełatwe zadanie, gdyż wszystkie prace były bardzo ładne, każda zachwycała starannością, oryginalnością i kunsztem wykonania. Prace zostały
- Uczniowie klasy II meldują wykonanie zadania z programu Czytam z klasą- lekturki spod chmurki. W module I "Podróże małe i duże" przeczytaliśmy lekturę ,,Pies, który jeździł koleją". Podczas realizacji modułu uczniowie klasy II SP w Tereszpolu-Kukiełkach wspólnie po obejrzeniu, krótkiego filmu wykonali chmurkę Tosię, która ozdobiła klasową gazetkę. Następnym etapem było uzupełnienie lekturników i zrobienie zakładek do książek. Lektura czytana była
- Od kilku dni w naszej szkole rozbrzmiewały dźwięki kolęd. W piątek 17 grudnia tajemnica się wydała – to uczniowie klasy drugiej i trzeciej przygotowali jasełka. O godzinie 10 zaprosili wszystkich na salę gimnastyczną, która na tę okazję została świątecznie udekorowana i zmieniła się w Betlejem ze stajenką. Mali aktorzy pięknie odegrali biblijną historię o narodzeniu Pana Jezusa:
- 6 grudnia w naszej szkole odbyły się mikołajki. Tego dnia dzieci ubrały się na czerwono i założyły mikołajową czapkę na cześć Świętego Mikołaja. W taki właśnie sposób cała szkoła świętowała nadejście wyczekiwanego gościa. Święty Mikołaj zawitał w szkolne progi i dla każdego przyniósł przeróżne słodkości. Organizatorem tego dnia byli uczniowie zaangażowani w prace Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem p. Ewą Furlepą, którzy zatroszczyli się, ab
- 3 grudnia 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci SZS w Szachach Drużynowych. W zawodach uczestniczyło 13 drużyn ze szkół województwa lubelskiego, a wśród nich nasi uczniowie. Był to pierwszy występ tej drużyny w tak wysokim rangą turnieju. Drużyna z naszej szkoły zajęła dość wysokie VI miejsce.
- Szlachetna Paczka- Pomóżmy!
- 25 listopada w Wólce Biskiej odbyły się Zawody Powiatowe w Szachach Drużynowych w ramach Igrzysk Dzieci. Nasi mali szachiści pozazdrościli starszym kolegom i po zaciętym boju również oni wywalczyli tytuł Mistrzów Powiatu Biłgorajskiego w Szachach Drużynowych i zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 3 grudnia w Zamościu. Do ostatniej partii nie wiadomo było kto zostanie zwycięzcą. Nasi zawodnicy wyprzedzili drużynę z Biszcz
- W tym roku z okazji Dnia Patrona uczniowie klas IV – VIII przygotowali w ramach projektów inscenizację wybranych lektur autorstwa Henryka Sienkiewicza. Zostały one zaprezentowane 19 listopada. Tego dnia po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu szkoły rozpoczęły się występy.
- 18 listopada uczniowie klas VII i VIII oglądali w Biłgorajskim Centrum Kultury spektakl pt. „Dziady” część II w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Przedstawienie było dla uczniów powtórzeniem i utrwaleniem treści lektury, ale przede wszystkim spotkaniem ze sztuką. Mieli oni okazję skonfrontować swoje wyobrażenia z wizją reżysera. Przedstawienie łączyło tradycyjny teatr z nowoczesnymi technologiami, dzięki cz
- 17 listopada uczniowie klas I-III wybrali się do Biłgorajskiego Centrum Kultury na spektakl pt. „Lokomotywa Pana Tuwima”. Organizatorem był Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Uczniowie nie mogli doczekać się występu aktorów na scenie. Piękna scenografia, dekoracje, muzyka, która ożywiła akcję. Głównymi bohaterami była rodzinka Tralalińskich i „Czarodziejska lokomotywa”, która zabierała wszystkich w podróż do wierszy Julia
- W dniu 17 listopada w Biłgorajskim Centrum Kultury rozegrane zostały XX Szkolne Drużynowe Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Hurkała Wojciech, Kręt Kamil, Marzec Kacper, Portka Samanta. Rozegrano 6 rund, po których nasi uczniowie zdobyli komplet punktów (12) i zdobyli pierwsze miejsce. Uzyskali tytuł Mistrzów Powiatu Biłgorajskiego i zakwalifikowali si
- Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Uczniowie wraz z nauczycielami wspólnie 10 listopada odśpiewali hymn państwowy o symbolicznej godzinie 11:11. Po hymnie, klasa 8 zaprezentowała program artystyczny przygotowany pod kierunkiem p. Renaty Makary. To wielki dzień dla każdego Polaka, w którym wracamy do kart przeszłości i przypominamy ten radosny moment, w którym po 123 latach niewo
- Już po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. W ramach tego przedsięwzięcia odbyły się różnorodne działania. Dzieci z klas I-III przygotowywały prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt listopadowych. W starszych klasach uczniowie odszukiwali pamiątki rodzinne, przedmioty przekazywane z pokolenia na pokolenie, które prezentowane i omawiane były na zajęciach.
- 19 października 2021r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przeprowadzili je uczniowie działający w ubiegłorocznym Samorządzie wraz z opiekunem SU panem Jerzym Strzałką. Kandydatami w wyborach byli wszyscy uczniowie wchodzący w skład Samorządów Klasowych. W głosowaniu wzięli udział uczniowie wszystkich klas. Do Samorządu Szkolnego dostało się dwunastu uczniów z największą liczbą głosów. W wyniku głosowania wyłonił się na
- 28 października klasy I-III obejrzały spektakl on-line pt. Tymoteusz wśród ptaków. Było to barwnye, zabawne widowisko z zacięciem musicalowym, rozfruwanymi lalkami ptaków i pięknymi kostiumami. Opowieść pokazuje, że nawet mały miś może stać się odpowiedzialnym za kogoś jeszcze mniejszego od siebie. W bardzo ciepły i mądry sposób uczniowie poczuli co to empatia.
- Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. W ramach CodeWeek 2021corganizowane były wydarzenia kształtujące umiejętności i kompetencje niezbędne we współczesnym świecie, takie jak współpraca, logiczne myślenie czy uczenie się na błędach. Europejski Tydzień Kodowania to jednak nie tylko nauka – to przede wszystkim dobra zabawa! W klasie III odbyły się zajęcia z robotyki pt. ,,Moja ulubiona postać bajkowa”, natomias
- 22 października odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej. Na początku głos zabrała Pani dyrektor Bogumiła Kukiełka, która serdecznie przywitała gości: kandydatów na pierwszoklasistów wraz z rodzicami, wychowawczynię i uczniów z klasy II-III i przedszkolaków. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci
- 15 października uczniowie klas siódmej i ósmej wzięli udział w konkursie recytatorskim poezji Cypriana Kamila Norwida. Uczniowie zmierzyli się z jego twórczością w związku z obchodzonym Rokiem Norwidowskim. We wrześniu minęło 200 lat od urodzin tego poety i myśliciela epoki romantyzmu.
- 14 października- Dzień Edukacji Narodowej
- Klasa 2 przystąpiła w tym roku szkolnym do III edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego CZYTAM Z KLASĄ – LEKTURKI SPOD CHMURKI. Program wprowadzany jest jako innowacja pedagogiczna, która będzie realizowana od 1 października 2021r. do 31 maja 2022r.
- Zwycięzcy Debaty Oksfordzkiej mieli bardzo atrakcyjną nagrodę, uczestniczyli w wycieczce do Lublina.
Zwiedzali Muzeum na Majdanku, które jest najstarszą w Europie instytucją muzealną upamiętniającą ofiary drugiej wojny światowej. Działa ono od jesieni 1944 r. Tam wysłuchali informacji na temat funkcjonowania obozu i obejrzeli obiekty związane z masową zagładą. Była to pouczająca lekcja historii.
- 29 września w klasach I-III odbyły się warsztaty muzyczno-ruchowe. Zajęcia poprowadził p. Dawid Gacek- człowiek z pasją, instruktor gry na bum bum rurkach w Polsce, który przy ich pomocy potrafi wyczarować cuda. Bum bum rurki lekkie, kolorowe tuby, które po uderzeniu o siebie lub w dowolną inną powierzchnię wydają różne dźwięki. Poszczególne rurki mają odmienne kolory odpowiadające konkretnym dźwiękom. Instrument daje praktycznie nieograniczone m
- 23 września 2021 roku uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Zamościa. Głównym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Arsenału. W salach muzealnych dzieci obejrzały wielkogabarytowe obiekty militarne, różnorodną broń oraz umundurowanie i wyposażenie żołnierzy z tamtego okresu. Wizyta w muzeum była dla uczniów niezwykłą i ciekawą lekcją historii. Po bardzo owocnym zapoznaniu się z historią Zamościa i spacerze po starówce, uczniowie wraz
- Jest to hasło 28. Akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA. My również, jak każdego roku przyłączamy się to tej inicjatywy. Zaopatrzeni w rękawice i worki na śmieci sprzątaliśmy nasz „mały świat”, czyli teren wokół szkoły. Po wyprawie w teren uczniowie kl. VII obejrzeli film pt. „Czas rozkładu śmieci”. Wiedzą, że nie opłaca się zaśmiecać przyrody, gdyż człowiek jest jej częścią. Niszcząc ją, niszczymy siebie.
- 14 września 2021 r. odbyło się spotkanie autorskie dla klas I-III z Łukaszem Wierzbickim –podróżnikiem i autorem książek. Na spotkaniu pisarz w niezwykle ciekawy sposób opowiedział o przygodach Kazimierza Nowaka, który rowerem przemierzył Afrykę, oraz historię niedźwiedzia Wojtka, przyjaciela polskich żołnierzy z Armii Andersa, który jest bohaterem książki ,,Dziadek i Niedźwiadek”. Zabrał słuchaczy w rejs kajakiem przez Atlantyk, snując opowieść
- Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się 1 września 2021r. według następującego harmonogramu:
godzina 8.00- msza święta w kościele w Tereszpolu-Zaorendzie
- 25 czerwca miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021
- 22 czerwca uczniowie klas I-II oraz IV wybrali się na wycieczkę po Roztoczu. Nie była to zwykła przejażdżka autokarem, lecz przejazd kolejką przeznaczoną na zwiedzanie naszych pobliskich miejsc takich jak Zwierzyniec i jego okolice. Uczniowie z zachwytem podziwiali krajobraz Parku Roztoczańskiego. Udaliśmy się na Stawy Echo pomoczyć sobie stópki w ten upalny dzień. Następnym punktem wycieczki była wieża widokowa, z której podziwialiśmy widoki. Ni
- Na terenie naszej szkoły pojawił się pojemnik, do którego każdy z nas może wrzucić plastikowe nakrętki, wspierając w ten sposób ciężko chorego Kubę z Aleksandrowa. 18 czerwca do akcji przyłączyły się dzieci z klas I-III. Pojemnik wykonały panie z KGW „Kukiełczanki”.
- 16 czerwca ósmoklasiści z naszej szkoły wraz ze swoimi rówieśnikami ze szkoły w Tereszpolu-Zaorendzie wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. Dzięki wyjazdowi edukacyjnemu zorganizowanemu przez p. Renatę Makarę uczniowie mieli możliwość zgłębić swoją wiedzę z okresu II wojny światowej oraz oddać hołd ofiarom dawnego obozu koncentracyjnego. W tym celu wspólnie odwiedzono Państwowe Muzeum na Majdanku. Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjn
- W dniach 8- 9 czerwca 2021r. niektórzy uczniowie klas V-VIII wyruszyli na wycieczkę szkolną. Podróż rozpoczęła się wczesnym wtorkowym rankiem, a harmonogram obejmował między innymi: Łagiewniki i Energylandię. Pierwszym punktem programu były Łagiewniki. Tutaj zwiedziliśmy przepiękne Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ucałowaliśmy relikwie św. Siostry Faustyny oraz mieliśmy okazję zobaczyć jej przyklasztorną celę, w której mieszkała i w której po raz
- W pierwszym dniu czerwca uczniowie klas I-III z nauczycielami wyruszyły w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznych, do krainy dinozaurów.
- Uczniowie klasy ósmej uczcili swoje święto rajdem rowerowym po najbliższej okolicy. Pokonali trasę ok. 25 kilometrów, która wiodła przez Górecko Stare, Floriankę, Zwierzyniec, Sochy i Szozdy.
- Dzień Matki to chyba jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami.
- 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi.
- 20 kwietnia 2021 roku w klasach I-III odbyły się warsztaty pt. ,,Żabim skokiem, gadzim okiem”.
- 30 marca 2021r. uczniowie klas I i II obejrzeli spektakl pt. “Bambusowa Księżniczka” z teatru “Maska w Rzeszowie”. Sztuka jest znana także pod nazwą "Opowieść o księżniczce Kaguya" może kojarzyć się z Calineczką.
- 19 lutego 2021r. na zajęciach informatycznych klasa I przystąpiła do Ogólnopolskiego Testu z programu edukacyjnego ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka”.
- Karnawał to wspaniały okres zimowych balów, zabaw, a także nieodłączny element dzieciństwa. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia.
- 29 stycznia 2021 roku podsumowano szkolny konkurs czytelniczy pt. ,,Zaczytana Klasa I”. Akcja ta, miała na celu zachęcić dzieci do nauki samodzielnego czytania, pokazać że czas z książką może być przyjemny, ale też aktywny i twórczy.
- 29 stycznia odbyło się podsumowanie XVII Przeglądu Prac Plastycznych ,,Śladami Aleksandry Wachniewskiej Malarki i Orędowniczki Ochrony Przyrody Roztocza”. Liczna grupa uczniów wykonała prace plastyczne pt. ,,Węże, żaby i jaszczurki, czyli płazy i gady w oczach dzieci”. Poniżej przedstawiamy listę nagrodzonych uczestników:
- Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza tak ważna uroczystość dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Odbyła się 27 listopada 2020r.
- Dołączyliśmy do akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewamy „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11.
- Nauka zdalna w klasach I-III i nadal w klasach IV-VIII od 09.11. 2020r. do 29.11.2020r.
- 28 października 2020 r. odbyło się uroczyste Ślubowanie Klasy Pierwszej. Gotowi, odświętnie ubrani wystąpili przed kolegami z klasy drugiej i trzeciej.
- Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
W związku z decyzją rządu, od 26.10.2020r. do 8.11.2020r., w klasach IV-VIII będzie odbywać się nauczanie zdalne
- Pierwszego października 2020 r. uczniowie kl. VIII z p. Wojnar w ramach lekcji edukacji dla bezpieczeństwa odwiedzili remizę OSP w Tereszpolu – Kukiełkach.
- Regulamin Gminnego Konkursu Fotograficznego
- Klasa I szkoły podstawowej została zgłoszona do XII edycji ogólnopolskiego programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.
- 1 września w sali gimnastycznej odbyło się skrócone rozpoczęcie roku szkolnego. Pani Dyrektor Bogumiła Kukiełka powitała wszystkich zgromadzonych bardzo serdecznie i przedstawiła wewnętrzne procedury funkcjonowania szkoły podczas pandemii.
- Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie !
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się 1 września 2020r.
według następującego harmonogramu:
godzina 8.00 - oddziały przedszkolne
- Przekazujemy uczniom i rodzicom materiały MEN „ Bezpieczny powrót do szkoły”: 10 zasad dla ucznia i wskazówki dla rodzica. Wkrótce udostępnimy szczegółowe procedury zachowania się w naszej szkole w różnych sytuacjach epidemiologicznych.
- 26 czerwca odbyło się zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Ten dzień wyglądał nieco inaczej niż zwykle. W mniejszym gronie i przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego głos zabrała Pani Dyrektor Bogumiła Kukiełka, która podziękowała wszystkim za dotychczasową współpracę i zaangażowanie w realizację zdalnego nauczania. Następnie wychowawczynie nagrodziły całoroczną pracę uczniów. Dzieci otrzymały świadectwa oraz nagrody książkowe za wysokie wyniki
- Dziękujemy Wójtowi Gminy Tereszpol Panu Jackowi Pawlukowi oraz Kołu Gospodyń Wiejskich ,,Kukiełczanki” za nominację naszej szkoły do #GaszynChallenge. Z wielką radością przyjęliśmy wyzwanie. Nasi nauczyciele i pracownicy szkoły chętnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy dla Piotra Kozaka- https://www.siepomaga.pl/piotr-kozak.
- Drodzy Uczniowie!
Dzisiaj kończymy rok szkolny. Od jutra rozpoczynają się oczekiwane przez Was, zasłużone wakacje. Ten rok szkolny był trudny dla Was, dla rodziców, ale też dla nauczycieli, ponieważ dotknęły nas ograniczenia związane z epidemią koronawirusa. Wszyscy odbyliśmy wielki test z technologii informacyjno-komunikacyjnych. Łączyliśmy się na lekcjach zdalnych poprzez zoom, messenger, teams. Komunikowaliśmy się też poprzez stronę szkoły,
- Miło nam poinformować że wszyscy uczniowie naszej szkoły mają możliwość bezpłatnego korzystania z Office 365 w wersji A1. Office 365 – Jest zbiorem aplikacji dostępnych z serwerów Microsoft.
- Miło nam poinformować, że uczniowie klas I-III zostali nagrodzeni w zdalnym konkursie matematycznym. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol dofinansowanego przez Firmę MODEL Opakowania.
- Uczniowie naszej szkoły brali udział w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta szanujesz” organizowanym przez KRUS. Miło nam poinformować, że spośród 159 nadesłanych prac z 24 szkół, praca ucznia klasy pierwszej Jakuba Micyka otrzymała wyróżnienie.
- Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym pt. "Jak mogę pomóc pszczołom?". Jest on organizowany w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolne i uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Szczegółowe informacje znajdują się w załączniku.
- Kochani, informujemy, że z dniem 8 maja 2020r. uruchamiamy w szkole platformę e- dziennika firmy VULCAN. Dziennik elektroniczny UONET+ dla rodziców i uczniów to nie tylko witryna internetowa, ale również aplikacja mobilna Dzienniczek+.
- 22 kwietnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Wyjątkowe święto ma uświadamiać polityków oraz obywateli na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. "Działania na rzecz ochrony klimatu" - to hasło Dnia Ziemi w 2020 roku,a jednocześnie motyw przewodni tego święta. Jego celem jest zaakcentowanie wyzwań związanych z zachodzącymi zmianami klimatycznymi.
- Informacja dla Rodziców Przedszkolaków
- W związku z zaistniałą sytuacją zaczynamy naukę zdalną, proszę rodziców o pomoc dzieciom w nauce. W zakładce przedszkole znajduje się link do zadań. Życzę owocnej współpracy.
- Komisja rekrutacyjna podaje do publicznej wiadomości, że wszyscy kandydaci, o przyjęcie których do oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza wnioskowali rodzice, zostali zakwalifikowani i w związku z tymczasowym zawieszeniem zajęć szkolnych przyjęci bez wymaganego dostarczenia pisemnego oświadczenia woli przyjęcia.
- 6 marca w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu z j.angielskiego „Challenge the Good – Become Better”
- W połowie grudnia uczniowie klasy VIII postanowili napisać list do Królowej Elżbiety II
- 8 stycznia odbył się ogólnopolski konkurs z j.angielskiego „Focus Winter”
- Szanowni Rodzice!
Zawieszam zajęcia w naszej szkole od dnia 12.03.2020r. do 25.03.2020r. zgodnie z zaleceniem Ministra Edukacji Narodowej- Dariusza Piontkowskiego. Jedynie rodzice, którzy nie będą w stanie zapewnić opieki najmłodszym dzieciom w ciągu najbliższych dwóch dni, mogą skorzystać z pomocy szkoły, która pełnić będzie funkcję opiekuńczą. Proszę rodziców, aby jednak zapewnili opiekę w domu i nie wysyłali w czwartek i piątek swoich dzieci
- Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2020/ 2021
- 27 lutego uczniowie klasy VIII odwiedzili Zespół Ubezpieczeń Społecznych w Biłgoraju. Odbyła się tam lekcja o ubezpieczeniach społecznych, zwiedzili urząd i poznali zasady jego funkcjonowania.
- Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własna rodziną, czyli w domach dziecka i rodzinach zastępczych.
- Miło nam poinformować, że uczeń klasy VIII ARTUR KURZYŃSKI w czwartek 27 lutego uczestniczył w etapie diecezjalnym XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Świętym Maksymilianie
- 3 marca klasa IV pod czujnym okiem p. Bożeny Kurzyńskiej i Moniki Kurzyńskiej zaprezentowała swoje umiejętności praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy swoim młodszym kolegom z klasy pierwszej.
- W piątek, 21 lutego, odchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs przygotowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol.
- Bądź codziennie aktywny fizycznie. Ruch korzystnie wpływa na sprawność fizyczną i prawidłową sylwetkę.
- Pawidłowe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczna mają największy wpływ na nasz stan zdrowia.
- Tak rozpoczęliśmy tydzień (17.02.2020 r. – 21.02.2020 r.) pod hasłem „Trzymaj formę – będziesz zdrowy”.
Przerwy spędzaliśmy aktywnie.
- Z początkiem roku szkolnego 2019/2020 rozpoczęła się kolejna ogólnopolska edycja „Akademii Bezpiecznego Puchatka”, programu edukacyjnego skierowanego do uczniów I klas szkół podstawowych.
- Warsztaty dla Babci i Dziadka
- Kwiatek dla Babci i Dziadzia
Dnia 4 lutego odbyły się w przedszkolu warsztaty artystyczne dla dzieci i rodziców prowadzone przez „Kukiełczanki” - panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Tereszpola-Kukiełek.
- Klasa II i III przystąpiła do Ogólnopolskiego programu edukacyjnego ,,Uczymy Dzieci Programować”.
- W pierwszym tygodniu ferii trzydziestu dwóch uczniów naszej szkoły spędziło miłe popołudnie na lodowisku w Zamościu. Mieli oni okazję aktywnie spędzić czas na łyżwach.
- 10 stycznia odbyła się zabawa choinkowa. To jedno z ważniejszych wydarzeń w ciągu roku dla całej społeczności szkolnej – uczniów, nauczycieli, rodziców, a także dziadków, którzy licznie przybyli, by podziwiać swoje wnuczęta.
- 9 stycznia już po raz piętnasty w Szkole Podstawowej im. M. Konopnickiej w Stanisławowie odbył się międzygminny przegląd kolęd i pastorałek.
- Dwie grupy uczniów z klasy V i VI wraz z opiekunami zaangażowały się w akcję Papieskiego Dzieła Misyjnego. Tegoroczne przedsięwzięcie dedykowane jest małym mieszkańcom Amazonii żyjącym w bardzo trudnych warunkach, często zmuszanym do niebezpiecznej pracy. Nasi misyjni kolędnicy wcielili się w role misjonarzy i w niedzielę 5 stycznia odwiedzili mieszkańców Tereszpola – Zygmuntów i Tereszpola Kukiełek. Ubrani w kolorowe stroje, śpiewając
- W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną odbyła się tradycyjna szkolna wigilia. Na początku obejrzeliśmy jasełka w wykonaniu uczniów klasy V, którym towarzyszyli przedstawiciele klasy I i VI. Na scenie pojawili się aniołowie i diabły, które walczyły o dusze współczesnej rodziny. I chociaż diabełkom zależało, by ludzie kojarzyli święta tylko z prezentami i nerwowymi przygotowaniami, jednak za sprawą aniołów atmosfera Świąt Bożego Naro
- Koło Gospodyń Wiejskich „Kukiełczanki” z Tereszpola- Kukiełek w naszym przedszkolu
- 19 grudnia podsumowano konkurs plastyczny „Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa” zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol, pod patronatem Wójta Gminy Tereszpol. Konkurs skierowany był do klas I-III. Oto lista nagrodzonych:
- W grudniu odbył się gminny konkurs pt. ,,Życie i twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego”.
- 13 grudnia na apelu szkolnym zostały wręczone uczniom certyfikaty udziału w projekcie „Eksperci Programowania”.
- W naszej szkole organizowany był konkurs plastyczny pt. ,, Inspiracje muzyczne z Sienkiewiczem”. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-VIII. Po burzliwych naradach komisja ogłosiła wyniki.
- W naszej szkole odbyły się Zawody matematyczne „Szybszy niż kalkulator” w ramach projektu „Z matematyką przez życie” dofinansowanego przez Fundację Tesco- 2019r. W zawodach liczył się dobry wynik oraz jak najkrótszy czas wykonywania obliczeń. Wszystkie obliczenia uczniowie wykonywali pamięciowo bez zamieszczania obliczeń. W eliminacjach szkolnych brali udział wszyscy uczniowie klas IV- VIII.
- „Muzyczne inspiracje z Sienkiewiczem” - takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom Dnia Patrona naszej szkoły.
- Uczestnicy Debaty Oksfordzkie na temat bezpieczeństwa w naszej gminie spędzili dwa dni w stolicy.
Odwiedzili oni różne miejsca związane z książką A. Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec”, m.in. Liceum im. S. Batorego, Pawiak, Mauzoleum Walki i Męczeństwa przy al. Szucha. Zobaczyli miejsce akcji pod Arsenałem, pomnik Kopernika. Uczniowie podążali śladami tych wyjątkowych chłopców i na własne oczy zobaczyli miejsca, w których bohaterowie przeżywal
- 14 listopada uczennice klasy V Samanta Portka, Anna Witwera i Aleksandra Zubala miały okazję uczestniczyć w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Ośrodek Edukacyjno – Muzealny Roztoczańskiego Parku Narodowego w Zwierzyńcu.
- Biblioteka Publiczna rozstrzygnęła konkurs plastyczny na plakat "Wszechobecna matematyka".
- 31 października uczniowie z klas IV – VI mieli za zadanie przygotować krótkie przedstawienia, które nawiązywały do hasła ,, Sąd nad książką”.
- 8 listopada nasi uczniowie z klas I-III brali udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim „Dla Niepodległej” w 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
- Za nami kolejna debata oksfordzka, której hasło brzmiało: „Bezpieczna Gmina Tereszpol świeci przykładem”. Została ona zorganizowana w ramach realizowanego przez gminę Tereszpol programu "Razem Bezpieczniej". W Loży Ekspertów zasiedli: wójt gminy Tereszpol , pan Jacek Pawluk, aspirant sztabowy z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju, pan Adam Granda oraz pani Wanda Buczek, instruktor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Biłgoraju.
- Uczestnicy Drugiej Gminnej Debaty Oksfordzkiej wraz z opiekunami wyjeżdżali na wycieczkę do Warszawy. Mieli oni okazję odwiedzić Sejm oraz Telewizję Polską.
- 31 października odbył się w naszej szkole konkurs pod hasłem „Sąd nad książką”. Uczniowie z klas IV – VI mieli za zadanie przygotować krótkie przedstawienia, które nawiązywały do hasła.
- Zbliża się czas, kiedy w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej "Szkoła pamięta" 30 października uczniowie klasy VII wraz z opiekunami porządkowali pomnik w Górecku Kościelnym.
- 29 października uczniowie klas V – VIII wraz z opiekunami wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Wieliczki i Krakowa. Wyjazd rozpoczął się zbiórką w godzinach rannych na parkingu przy szkole, następnie autokarem udaliśmy się do Wieliczki.
- 25 października odbyła się szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców.
- 24 października odbyła się w naszej szkole II Debata Oksfordzka, w której wzięli udział uczniowie klas VI – VIII. Tym razem przedstawiciele grupy propozycji i grupy opozycji dyskutowali nad tezą: „Książka przekazuje więcej treści niż film”.
- Nasza szkoła zgłosiła się do udziału w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem „Szkoła pamięta”.
- Nasza szkoła została zgłoszona i wpisana na mapę europejskich działań w ramach Code Week. Inspirując się cyklem scenariuszy zajęć realizowaliśmy w klasie II i III różnorodne zajęcia z robotyki. Uczniowie samodzielnie zaprojektowali dwa roboty z klocków Wedo. Zadania nie były łatwe, ale pomimo tego uczniowie poradzili sobie znakomicie. Miła atmosfera, dużo śmiechu i zabawy, a przy tym dużo ciekawostek dotyczących programowania.
- 20 października delegacja naszych uczniów uczestniczyła w wyjątkowej uroczystości pt.,,Dzień Seniora”. Spotkanie odbyło się w Remizie w Tereszpolu- Kukiełkach. Część artystyczną rozpoczęły młodsze dzieci prezentując się w humorystycznym skeczu.
- 11 października 2019 roku cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów z klasy IV pod kierunkiem wychowawczyni pani Małgorzaty Kłubko oraz nauczyciela polonisty- pani Barbary Wujec. Uczniowie w zabawny sposób zaprezentowali krótką inscenizację, w której słowem i pieśnią uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Na uroczystość przybyli rodzice na czele z przewodniczącą Rady Rodziców panią Katarzyną
- 7 października 2019r. uczniowie z klasy IV, V, VI i VII pod opieką wychowawców wybrali się na wycieczkę do „Krainy zabawy” w Kolonii Sitno.
Swój pobyt tam rozpoczęli od malowania gipsowych odlewów. Następnie każdy mógł wykazać się swoją celnością strzelając z łuku (co wcale nie jest łatwe) oraz zwinnością pokonując tor przeszkód. Jednak największym zainteresowaniem cieszyła się tyrolka. Przez cały czas pobytu uczniowie mogli korzystać z huśtaw
- Uczniowie kl. II i III biorą udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie dzieciom spos
- Barbara Gawryluk i jej bohaterowie
ORLICZKI KUKIEŁKI KOPAŁY NA HALI
W dniu 5.03 marca 2024 roku w szkole podstawowej w Żdanowie odbyły się Finały Halowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego LZS Mała Piłkarska Kadra Czeka 2024 dziewcząt. Na 20 powiatów z województwa lubelskiego swoich przedstawicieli wystawiło 9 powiatów. Powiat biłgorajski reprezentowała drużyna z Tereszpola-Kukiełek. Ponadto grały drużyny: UKS Legion Grabów Szlachecki – powiat rycki, LKS Iskra Krzemień – powiat janowski, KS Opolanin Opole Lubelskie – powiat opolski, UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska – powiat zamojski, SP Nałęczów – powiat puławski, SP Tarnawatka – powiat tomaszowski, LKS Wierzchowiska – powiat świdnicki, Flis/SP Leszkowice – powiat lubartowski. Po zaciętych zmaganiach i meczach grupowych drużyna Orliczek z Tereszpola-Kukiełek zajęła VI miejsce w województwie. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Skład drużyny:
Klub Kreatywnego Dziecka
Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na projekt pt. ,,Klub Kreatywnego Dziecka” od firmy Model Opakowania Sp. z o.o. Spośród ponad 60 złożonych wniosków o wsparcie finansowe od organizacji z powiatów biłgorajskiego, nowodworskiego i nowosolskiego, znalazł się nasz projekt. Działaniami objęte zostaną dzieci ze starszej grupy przedszkolnej oraz uczniowie klas I-III. Pierwsze działania z projektu rozpoczną się wkrótce, o czym będziemy informować na stronie.
1 MARCA NARODOWY DZIEŃ ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
W 2011 roku 1 marca został ustanowiony Narodowym Dniem Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Uczniowie klasy VIII pod kierunkiem nauczyciela historii uhonorowali ten dzień wykonując gazetkę, na której umieścili plakaty wybranych postaci żołnierzy niezłomnych oraz najważniejsze informacje dotyczące powojennego podziemia niepodległościowego.
Lektura w kostiumie
„Lektura w kostiumie” to innowacja pedagogiczna realizowana przez p. Barbarę Wujec na lekcjach języka polskiego. Tym razem w klasie 8 spotkali się bohaterowie „Pana Tadeusza”: ksiądz Robak, Stolnik, pan Tadeusz, Sędzia, Wojski, Hrabia, Zosia i Telimena. Uczniowie przyszli przebrani za postaci z lektury i opowiedzieli nieco o sobie. W ten sposób utrwalili treść utworu Adama Mickiewicza. Ciekawe, czy rozpoznacie, kto jest kim?
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/ 2025
Składanie wniosków:
* w dniach od 19 lutego do 1 marca 2024r.*dotyczy również dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych w obecnym roku szkolnym
Druki wniosków do pobrania w sekretariacie
Choinka szkolna
Jedną z najbardziej oczekiwanych imprez w roku szkolnym jest uroczysta zabawa choinkowa, na której bawią się uczniowie szkoły wraz z rodzinami. W tym roku choinka odbyła się 27 stycznia 2024 roku. Tym samym otwierała ona symbolicznie okres ferii zimowych. Zabawa miała miejsce na sali gimnastycznej, którą udekorowali uczniowie pod okiem nauczyciela.
Koncert Kolęd i Pastorałek w naszej szkole!
25 stycznia w naszej szkole odbył się wzruszający, pełen zadumy koncert kolęd i pastorałek.
W sali gimnastycznej, pięknie udekorowanej, miejsca zajęli wyjątkowi goście: Jacek Pawluk, wójt gminy Tereszpol, oraz sekretarz gminy Tereszpol- Maria Skóra, przewodniczący gminy Tereszpol- Stanisław Sitarz, sołtys naszej miejscowości- Jan Kukiełka oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Tereszpol- Magdalena Marzec z Ewą Zajmałą- animatorem kultury i przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych- Dorota Zubala. Wśród gości nie zabrakło także Koła Gospodyń Wiejskich ,,Kukiełczanki” oraz przewodniczącej Rady Rodziców- Edyty Marzec.
Jak powstaje teatr i kto go tworzy?
Odpowiedź na to pytanie znają już na pewno uczniowie klas 4-6, którzy w dniu 17 stycznia wyjeżdżali na przedstawienie pt „Teatralne ABC”. Spektakl przygotowali aktorzy Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Bohater początkowo nie był wzorem do naśladowania: niekulturalnie zachowywał się podczas występu teatralnego, przezywał innych, był niegrzeczny. Spotkała go za to kara, która mogła się skończyć wówczas, gdy się zmieni i zrobi coś dobrego dla innych. Podczas swojej przygody chłopiec nauczył się, w jaki sposób powstaje widowisko teatralne oraz kto nad nim pracuje. Przekonał się, że na końcowy efekt składa się ciężka praca dużego zespołu. Przedstawienie wzbogaciła oprawa muzyczna, ciekawe układy choreograficzne oraz barwne kostiumy. Po obejrzeniu spektaklu uczniowie wybrali się do pizzerii.
Kolejne sukcesy!
12 stycznia w Stanisławowie odbył się konkurs kolęd i pastorałek w ramach ,,Stanisławowskich Spotkań z Kolędą” było już to XVII takie spotkanie, na którym dzieci i uczniowie w wieku od 3 do 15 lat mogą zaprezentować swoje zdolności wokalne. Naszą szkołę reprezentowały dzieci z grupy przedszkolnej ,,Pszczółki” w kategorii solistów oraz zespołów. Wywalczyły one czołowe miejsca: w kategorii solistów I miejsce zdobyła Emilia Wołyniak śpiewając pastorałkę ,,Pachnie świętami”. Jest to ogromny sukces, ponieważ aż 13 uczestników występowało w tej kategorii. W kategorii zespoły wyśpiewana przez dzieci pastorałka ,,Podniebna rozmowa” dała im II miejsce. W skład zespołu wchodziły dzieci: Krystian Strzałka, Emilia Wołyniak, Blanka Bury, Aleksandra Zygmunt, Piotr Wrzosek, Jagoda Beba, Julia Kurzyńska, Milena Denkiewicz oraz Wiktor Kula.
Informacja!
Informujemy, że I koncert Kolęd i Pastorałek odbędzie się 25 stycznia o godzinie 16.00.
Zachęcamy do udziału!
Olimpus - sesja zimowa
W dniu dzisiejszym, tj. 9 stycznia 2024 roku w naszej szkole przeprowadzona została olimpiada matematyczna Olimpus - sesja zimowa. Olimpiada ta ma zasięg ogólnopolski i jest testem jednokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostały 4 odpowiedzi, z których tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Uczeń ma także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie. W olimpiadzie udział wzięło dziewiętnaścioro uczniów z klas 4 - 8. Każdy z uczestników olimpiady, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania a dla najlepszych zostały przewidziane dyplomy laureata i nagrody. Życzymy naszym uczniom wielu sukcesów!
Uczniowie naszej szkoły w Orszaku Trzech Króli
Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Święta Trzech Króli. We współpracy parafii, Urzędu Gminy, kół gospodyń oraz szkół został zorganizowany Orszak Trzech Króli. Na jego trasie prezentowane były jasełka. W dwóch scenkach wystąpili nasi uczniowie: najpierw z zapałem sprzątali szopkę, następnie witali wszystkich uczestników w Bramie Anielskiej. W roli Aniołków wystąpili czwartoklasiści. Cieszymy się, że nasi uczniowie włączają się w takie duże gminno-parafialne wydarzenie.
PROFILAKTYKA STOMATOLOGICZNA
9 stycznia od godziny 8:30 odbędzie się kolejne lakierowanie zębów dzieci objętych programem „Profilaktyka stomatologiczna”. Do programu może dołączyć każde dziecko przynosząc wypełnioną ZGODĘ (druk w załączeniu).
DOBRO TO WYNIK DZIELENIA – FINAŁ AKCJI „SZLACHETNA PACZKA”
W tym roku szkolnym nasza szkoła już po raz drugi przystąpiła do ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. Akcja ma na celu dotarcie do ludzi samotnych i rodzin w trudnej sytuacji materialnej oraz pomoc w przygotowaniu dla nich paczek na Święta Bożego Narodzenia.
Organizatorami akcji w naszej szkole był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. Ewą Furepa oraz szkolne koło Caritas pod opieką pana Jerzego Strzałki. Pod koniec listopada wybraliśmy rodzinę. W tym roku przygotowaliśmy paczkę dla czteroosobowej rodziny pani Ewy, którzy ze względu na problemy zdrowotne znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej.
CHRISTMAS CARDS EXCHANGE
Na początku listopada uczniowie klasy IV wraz z nauczycielem języka angielskiego p. Ewą Furlepa, przystąpili do realizacji innowacji pedagogicznej pt. „Christmas cards exchange”. Głównym założeniem innowacji było przystąpienie do programu unijnego pod patronatem Komisji Europejskiej o nazwie eTwinning, mającego na celu pomoc w realizacji projektów szkolnych przy pomocy technologii informacyjno-komunikacyjnej. Innowacja „Christmas cards exchange” polegała na wymianie kartek świątecznych oraz nagrań kolęd w języku angielskim oraz językach ojczystych między uczniami naszej szkoły a uczniami szkoły partnerskiej. Jako partnerów do naszego projektu wybraliśmy uczniów zw szkoły 5o dimotiko sxoleio Kavalas w Grecji. Na początku listopada uczniowie klasy IV na lekcji języka angielskiego przygotowywali kartki świąteczne dla uczniów ze szkoły z którą nawiązaliśmy współpracę. Na kartkac
,,Inspirowani naturą”
21 grudnia 2023 r. nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów dla uczniów klasy I, II oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych za udział w konkursie plastycznym pt. "Inspirowani naturą. Dwie dekady twórczego działania dla ochrony przyrody", zostały zrealizowane w ramach XX Jubileuszowego Przeglądu Prac Plastycznych "Śladami Aleksandry Wachniewskiej, malarki i orędowniczki ochrony przyrody Roztocza". Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów. Do konkursu uczniów przygotowywały panie: Anna Nizio, Małgorzata Kurzyńska, Ewa Furlepa, Anna Kapuśniak i Monika Kurzyńska.
Wyjazd do kina
W środę 20 grudnia uczniowie klasy czwartej, piątej oraz szóstej wybrali się do kina w Zamościu, aby obejrzeć film "Wonka". Historia twórcy najpyszniejszej czekolady na świecie rozbudziła apetyty na tyle, aby zachęcić wszystkich do udanego posiłku w restauracji, który uczniowie spożyli po projekcji filmu. Do szkoły nasi uczniowie powrócili uśmiechnięci i zadowoleni, gotowi do kolejnej magicznej przygody, czyli do Świąt Bożego Narodzenia.
MOJA RODZINA - WYNIKI KONKURSU
Biblioteka Publiczna Gminy Tereszpol podsumowała konkurs plastyczny „Moja rodzina” zorganizowany dla uczniów klas I-III z gminy Tereszpol. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazły się nasze uczennice. I miejsce zajęła Julia Beba z klasy I oraz III miejsce Milenka Marzec również z klasy I. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Wyjazd do kina
Grudzień to idealny czas na wyjazd integracyjny. Klasy 0, I, II i III wybrały się do kina w Zamościu na bajkę „Życzenie” -animowaną komedię muzyczną od Walta Disneya.
Bajka porwała widzów do magicznego królestwa Rosas, którego władca posiada moc spełniania życzeń. Młoda dziewczyna Asha wypowiada życzenie tak potężne, że odpowiada na nie kosmiczna siła – gwiazdka o ogromnej mocy.
V drużyna województwa lubelskiego
15 grudnia w SP nr 6 w Zamościu odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Dzieci SZS w Szachach Drużynowych. W zawodach uczestniczyło 17 drużyn i w sumie 77 zawodników, a wśród nich nasi uczniowie. Drużyna naszej szkoły w składzie: Jakub Strzałka, Aleksander Mazurek, Oskar Kurzyński i Małgorzata Potocka wywalczyła V miejsce w województwie lubelskim. Oskar Kurzyński został mistrzem trzeciej szachownicy wygrywając 6 partii i jedną zremisował. Wszystkim naszym uczniom i trenerowi gratulujemy!
E-DZIENNIK
Office 365
Godziny dzwonków
Wtorek 28.01.2025Galeria zdjęć
brak danych