Aktualności
Życzymy...
Jasełka Bożonarodzeniowe
22 grudnia 2020 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych przedstawiły „Jasełka Bożonarodzeniowe”. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa. Wśród śpiewu kolęd i pastorałek do żłóbka przybyły postacie ze znanych bajek i opowiadań takie jak: „Czerwony Kapturek, „Jaś i Małgosia”, Sierotka Marysia” „Dziewczynka z zapałkami”, „Calineczka”, „Kopciuszek”, „Pinokio”, „Smerf” oraz rozradowani pełni werwy pastuszkowie, anioły.
Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Przedszkolaki świetnie wcieliły się w swoje role i miały okazję zaprezentować swoje talenty aktorskie. Atmosfera zrobiła się bardzo świąteczna i wszystkim towarzyszyło wiele pozytywnych emocji.
Młodzi aktorzy spisali się na medal. Na zakończenie głos zabrała Pani dyrektor Bogumiła Kukiełka, podziękowała małym wykonawcom, nauczycielom i złożyła wszystkim obecnym życzenia świąteczne.
Do występu przedszkolaków przygotowali: Małgorzata Kurzyńska, Ewa Furlepa, Anna Nizio, Mariola Zubala, Jerzy Strzałka.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zorganizowanie pięknych strojów oraz rekwizytów i pomoc w przygotowaniu dzieci do występu.
Serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Pawluk za wykonanie sesji fotograficznej.
229
Święta tuż, tuż...
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji uczniowie klas I-III tworzyli kartki świąteczne. Kolorowe, brokatowe ozdoby robione były podczas zajęć. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek sprawiło, że pomimo pandemii i nauczania zdalnego możemy poczuć magię Świąt. Zachęcamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej.
II etap konkursu -wyniki
Zarząd Okręgowy PZŁ w Zamościu poinformował, że konkurs plastyczny pod hasłem: "Zwierzęta chronione - myśliwi dla bioróżnorodności" realizowany w ramach zadania pod nazwą "Edukacja Ekologiczna uczniów szkół podstawowych z terenu Okręgu Zamojskiego PZŁ" finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie, został rozstrzygnięty. Do Zarządu wpłynęło ponad 70 prac z różnych szkół.
Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Komisja wyłoniła 15 najlepszych prac z podziałem na następujące kategorię:
- kategoria wiekowa: klasy I-IV
- kategoria wiekowa: klasy V-VIII
Najwyżej ocenione prace w kategorii wiekowej I-IV:
Stanisław Kukiełka - kl. II
Wiktoria Jasina - kl. II
Aleksander Mazurek - kl. I
Milena Wrzosek - kl. I
Najwyżej ocenione prace w kategorii wiekowej V-VIII:
Aleksandra Zubala - kl. VI
Maja Marzec - kl. VI
Zwycięzcom gratulujemy!
Będę dzielnym przedszkolakiem!
Pasowanie na Przedszkolaka to pierwsza tak ważna uroczystość dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Odbyła się 27 listopada 2020r. Występy dzieci w dużym stopniu stanową zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci do warunków i zasad panujących w przedszkolu. Podczas występów maluchy z grupy „Biedronki” i starszaki z grupy „Wiewiórki” swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Odświętne stroje, a także dekoracje sali podkreśliły doniosłość wydarzenia.
Uroczystość rozpoczęła się od powitania przedszkolaków i nauczycieli przez panią dyrektor Bogumiłę Kukiełkę. Następnie grupa 3-4 latków przedstawiła część artystyczną, w której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności poprzez wykonanie zadań prawdziwego przedszkolaka. Dzieci swym występem udowodniły, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki i taniec. Następnie dzieci z grupy 5-6 latków wystąpiły w części artystycznej recytując wiersze, tańcząc i śpiewając piosenki. Grupa „Wiewiórki” zdała egzamin na prawdziwych przedszkolaków celująco. Na koniec swoich występów obydwie grupy złożyły przyrzeczenie – dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor dokonała pasowania na przedszkolaka i starszaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom oraz medal pasowania. Dzieci otrzymały również prezent – zabawki do swych sal przedszkolnych.
Był to wesoły i pełen wrażeń dzień zarówno dla dzieci i nauczycieli jak i rodziców. Wszystkim maluchom życzymy wielu sukcesów, nowych przyjaźni i dużo uśmiechu na co dzień!
Serdecznie dziękujmy wszystkim rodzicom za pomoc przy organizacji uroczystości i p. Agnieszce Pawluk za piękną sesję zdjęciową. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.
73
Konkurs plastyczny „Zwierzęta chronione”
25 listopada 2020 r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem: „Zwierzęta chronione – myśliwi dla bioróżnorodności”. Konkurs odbywa się w dwóch etapach. I etap zorganizowany został w szkole.
Oto lista nagrodzonych:
I kat. – uczniowie klas I – IV
Wiktoria Jasina kl.II
Jakub Micyk kl. II
Aleksandra Szawara kl. I
Lena Nizio kl. I
Aleksander Mazurek kl. I
Milena Wrzosek kl. I
Stanisław Kukiełka kl. II
II kat. – uczniowie – klas V – VIII
Maja Marzec kl. VI
Aleksandra Zubala kl. VI
Wyróżnienia:
Małgorzata Potocka, Angelika Kiszczak, Oliwia Zubala, Julia Chmiel, Julia Kukiełka, Aleksandra Wrzosek, Mateusz Szozda, Oskar Kurzyński, Sandra Pieczykolan, Aneta Burdzań.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Nagrody zostaną wręczone wkrótce. Prace osób nagradzonych przeszły do następnego etapu.
II etap – międzyszkolny -rozstrzygnięty zostanie podczas wystawy łowieckiej organizowanej przez ZO PZŁ w Zamościu.
W ramach konkursu szkoła otrzymała 5 budek lęgowych dla ptaków.
3
Dzień Patrona
20 listopada cyklicznie w naszej szkole obchodzony jest Dzień Patrona. W tym roku również uczciliśmy to wydarzenie, jednak w nieco innej formie.
Uczniowie klas: pierwszej, drugiej i trzeciej oraz przedszkolaki z obu grup wykonali przepiękne prace plastyczne związane z pisarzem i jego twórczością. Można je obejrzeć w galerii. Starsi uczniowie wykazywali się wiedzą na temat dorobku artystycznego oraz biografii naszego patrona, rozwiązując quizy przygotowane przez nauczycieli.
W niektórych klasach zostały pokazane prezentacje multimedialne, uczniowie uczestniczyli również w wirtualnych wycieczkach do muzeów Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej i Oblęgorku. Cieszymy się, że nasza społeczność szkolna brała udział w obchodach Dnia Patrona.
16
Roztocze malowane- drzewo w krajobrazie
17 listopada został rozstrzygnięty konkurs plastyczny ,,Roztocze malowane-drzewo w krajobrazie” przeprowadzony przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych w Ośrodku Zamiejscowym w Zamościu. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się nasi uczniowie.
O to lista nagrodzonych:
- Nagroda- Lena Nizio kl. I
- Wyróżnienie- Aleksandra Szawara kl. I
- Wyróżnienie- Maja Marzec kl. VI
- Wyróżnienie- Aleksandra Wrzosek kl. VI
- Wyróżnienie- Aleksandra Zubala kl. VI
- Wyróżnienie- Anna Witwera kl. VI
- Dyplom za udział- Julia Chmiel kl.I
- Dyplom za udział- Lena Książek kl.I
- Dyplom za udział- Julia Kukiełka kl.I
- Dyplom za udział- Aleksander Mazurek kl.I
- Dyplom za udział- Natalia Szwed kl.I
- Dyplom za udział- Milena Wrzosek kl.I
- Dyplom za udział- Oliwia Zubala kl.I
Dyplomy i nagrody wręczymy niebawem. Zwycięzcom gratulujemy!
Podziękowanie!
Otrzymaliśmy podziękowanie za udział w akcji MEN ,, Szkoła do hymnu".
Szkoła do hymnu 2020
Dołączyliśmy do akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11. W klasach I-VIII odbyło się to zdalnie. Uczniowie razem z nauczycielem uczącym na czwartej godzinie lekcyjnej zaśpiewali hymn on-line na komunikatorze MS Teams. Natomiast przedszkolaki w młodszej i starszej grupie zaśpiewały w salach przedszkolnych. Cieszymy się, że pomimo pandemii możemy wspólnie uczestniczyć w tym wydarzeniu.
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Nauka zdalna w klasach I-III i nadal w klasach IV-VIII od 09.11. 2020r. do 29.11.2020r.
W związku z wytycznymi władz oświatowych klasy I-III przejdą na naukę zdalną od 09.11.2020r. Lekcje będą prowadzone zgodnie z planem poprzez komunikator MS Teams, na który dzieci będą się logowały przez stronę szkoły: spkukielki.edupage.org i Office 365. Uczniowie, u których wystąpią zakłócenia w komunikacji elektronicznej, będą mogli odczytywać tematykę zajęć z danego dnia ze strony szkoły, aby zrealizować wskazane ćwiczenia. Tym uczniom, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią i nie będą mieli zapewnionej opieki w domu, szkoła zapewni opiekę na świetlicy, po uprzednim zgłoszeniu rodzica i złożeniu wniosku. Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub np. warunki domowe nie będą mogli uczyć się zdalnie w domu, szkoła zapewni nauczanie stacjonarne lub zdalne w szkole z wykorzystaniem komputerów znajdujących się w szkole, po zgłoszeni rodzica i złożeniu wniosku. W przypadku trudności związanych z nauką zdalną proszę rodziców o kontakt telefoniczny ze szkołą: tel. 84 6876022 lub z wychowawcą.
Bogumiła Kukiełka -dyrektor szkoły
Ślubowania nadszedł czas
28 października 2020 r. odbyło się uroczyste Ślubowanie Klasy Pierwszej. Gotowi, odświętnie ubrani wystąpili przed kolegami z klasy drugiej i trzeciej.
W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Bogumiła Kukiełka dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Zanim jednak dzieci zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej, musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności, za które otrzymywały klucze wiedzy np. mądrości, sprawności, muzyczny, czy też patriotyczny.
Po zakończonej prezentacji pani Dyrektor pogratulowała dzieciom wspaniałego występu, życząc im wszystkiego dobrego oraz samych sukcesów.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Niestety, z powodu pandemii uroczystość odbyła się tylko w gronie szkolnym. Ale mamy nadzieje, że zdjęcia i filmiki chociaż trochę wprowadzą Was, Drodzy Rodzice, w ten ważny dzień Ślubowania Klasy I.
122
Nauka zdalna dla klas IV-VIII
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
W związku z decyzją rządu, od 26.10.2020r. do 8.11.2020r., w klasach IV-VIII będzie odbywać się nauczanie zdalne. W naszej szkole nauczyciele poprowadzą lekcje zgodnie z planem lekcji. Zajęcia w klasach IV-VIII odbywać się będą poprzez komunikator Teams. Uczniowie są obowiązani uczestniczyć w tych lekcjach, ponieważ nauczyciele odnotują frekwencję na każdych zajęciach. Ocenianie również odbywać się będzie zgodne z zasadami przyjętymi w statucie szkoły. Dodam, że uczniowie wchodzą na Teams i odpowiednią grupę przedmiotową poprzez Office 365 na stronie szkoły: spkukielki.edupage.org. Kontakt będzie odbywał się też poprzez e-dziennik i pocztę szkoły: szkolakukielki0@gmail.com
Zajęcia w oddziałach przedszkolnych i klasach I-III realizujemy w szkole zgodnie z planem zajęć. Funkcjonuje stołówka szkolna i świetlica, z których skorzystają uczniowie uczący się stacjonarnie. W przypadku utrudnień, spowodowanych nauczaniem zdalnym, proszę rodziców o kontakt telefoniczny ze szkołą tel. 84 6876 022 lub z wychowawcą klasy.
Dyrektor szkoły Bogumiła Kukiełka
Lekcja edb u strażaków
Pierwszego października 2020 r. uczniowie kl. VIII z p. Wojnar w ramach lekcji edukacji dla bezpieczeństwa odwiedzili remizę OSP w Tereszpolu – Kukiełkach. Miejscowa OSP od 2018 r. należy do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Pracę strażaków – ochotników i zadania jednostki przedstawili: Sylwester Chmiel – Prezes, Robert Denkiewicz – Naczelnik i Dawid Biernat – Członek. Uczniowie poznali wyposażenie samochodu gaśniczego oraz samochodu wykorzystywanego do działań z zakresu ratownictwa drogowego. Druhowie zaprezentowali również wyposażenie apteczki pierwszej pomocy, defibrylator AED, deskę ratowniczą, działanie nożyc do cięcia np. karoserii, rozpieracza i podnośnika. Uczniowie obejrzeli strój strażaka, a chętni mieli okazję założyćgo.
Bardzo dziękujemy Panom Strażakom za wspaniałą prezentację sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczo – gaśniczych i poświęcony nam czas.
1
Dzień Chłopaka
Dołączyliśmy do CodeWeek 2020
Już po raz drugi nasi uczniowie biorą udział w Europejskim Tygodniu Kodowania. Klasa I i II została zgłoszona do dwóch wydarzeń. Pierwsze zadania czekają nas już w październiku. Będziemy kodować i programować. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. Dlatego też, to świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, robotyką czy kodowaniem. Zaplanowane wydarzenia z uczniami poprowadzi p. Monika Kurzyńska.
Wyniki Konkursu!
29 września 2020 roku Biblioteka Publiczna Gminy Tereszpol podsumowała konkurs plastyczny pt. ,,Ginące zawody Lubelszczyzny”. Oto lista nagrodzonych:
KATEGORIA: KLASY I-III
I MIEJSCE: Lena Nizio – kl. I
II MIEJSCE: Stanisław Kukiełka – kl. II
III MIEJSCE: Milena Wrzosek – kl. I
WYRÓŻNIENIE: Aleksander Mazurek – kl. I, Zuzanna Nizio – kl. I
KATEGORIA: KLASY IV-VIII
I MIEJSCE: Maja Marzec –kl. VI
Wszystkim serdecznie gratulujemy. Nagrody i dyplomy wręczyły Panie z Biblioteki.
Europejski Dzień Języków
Europejski Dzień Języków jest obchodzony co roku 26 września. Wydarzenie to ma zwrócić uwagę na bogactwo języków w Europie. Dzień ten jest okazją do popularyzowania wiedzy na temat różnych języków używanych w Europie oraz promowania różnorodności językowej i kulturowej. Każdego roku, 26 września, a także w tygodniach poprzedzających i następnych organizowane są kursy językowe, gry, debaty, konferencje, programy radiowe, konkursy, itp. W tym roku uczniowie naszej szkoły postanowili upamiętnić ten dzień w poszczególnych klasach ze względu na istniejącą pandemię. Na lekcjach języka niemieckiego i angielskiego uczniowie opowiadali ciekawostki dotyczące krajów europejskich, "bawili się" łamańcami językowymi, kolorowali i wykonywali flagi państwowe. Część uczniów uczestniczyła w lekcjach w przebraniach symbolizujących różne kraje Europy oraz chętnie pozowała do zdjęć.
Nauczyciele języków obcych
8
Konkurs wiedzy o zwyczajach i tradycjach Polski i regionu
We wrześniu Biblioteka Publiczna Gminy Tereszpol zorganizowała w naszej szkole konkurs wiedzy „Cudze chwalicie swego nie znacie” – polskie zwyczaje. Wymagał on znajomości zwyczajów świątecznych oraz regionalnych tradycji. Uczniowie klasy VII, którzy wzięli w nim udział, wiedzieli, skąd przywędrował zwyczaj ubierania choinki, co to jest kraszanka czy kężałka, a także jaką nazwę nosi pożegnanie i powitanie biłgorajskich sitarzy. Odpowiedzi na te i inne pytania znali laureaci konkursu: Gabriel Kuśmirek, Wiktoria Micyk, Magdalena Krzeszowiec, Kamil Kręt, Miłosz Bołociuch. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Kultura. Pokolenia. Codzienność- historia, która łączy” dofinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020.
Uwaga konkurs!
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych