W piątek 8 listopada uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawcą odwiedzili swój cmentarz parafialny. Porządkowali groby swoich bliskich i zapalali na nich znicze. Nie zapomnieli również o znajdującej się na cmentarzu mogile zbiorowej wojennej, w której pochowani są żołnierze polegli we wrześniu 1939 r. Nasza szkoła pamięta.
Aktualności
Listopadowa wizyta na cmentarzu parafialnym - pamiętamy!
Wycieczka do Rzeszowa
6 listopada klasy IV i V naszej szkoły wybrały się na długo wyczekiwaną wycieczkę do Rzeszowa. Celem tej edukacyjno-rekreacyjnej wyprawy było połączenie nauki z aktywnym wypoczynkiem, a także integracja uczniów.
Pierwszym punktem na trasie wycieczki było Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz”. To miejsce pełne interaktywnych wystaw i naukowych ciekawostek, które wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród uczniów. W specjalnie zaprojektowanych salach dzieci mogły samodzielnie eksperymentować, testować różne urządzenia i dowiadywać się więcej o zjawiskach fizycznych i chemicznych. Wielu z nich z zaciekawieniem odkrywało, jak działają różnorodne maszyny, jak przebiega proces powstawania energii czy w jaki sposób możemy wykorzystywać technologię w codziennym życiu. Była to świetna okazja do nauki poprzez zabawę, a także inspiracja do zadawania pytań i zgłębiania nowych dziedzin wiedzy.
Kolejną atrakcją była wizyta w Parku trampolin Grawitacja. To miejsce pełne radości i ruchu, w którym nasi uczniowie mogli wyskakać się do woli! Pod okiem doświadczonych instruktorów dzieci spróbowały swoich sił w różnych akrobacjach, skokach i ćwiczeniach na trampolinach. Dla wielu nie był to pierwszy kontakt z tego rodzaju rozrywką, a mimo to wywołał mnóstwo uśmiechów i pozytywnych emocji. Aktywność fizyczna i wspólne ćwiczenia sprzyjały integracji, a także rozwijały kondycję i koordynację ruchową.
Na zakończenie pełnego emocji dnia uczniowie odwiedzili restaurację, gdzie mogli odpocząć, zregenerować siły i wspólnie zjeść posiłek. To był idealny moment, aby podzielić się wrażeniami z wycieczki, powspominać najciekawsze chwile i na spokojnie porozmawiać z rówieśnikami oraz opiekunami.
Cała wycieczka okazała się wyjątkowo udanym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów. Połączenie edukacji, aktywności fizycznej i wspólnej zabawy to doskonały sposób na rozwijanie zainteresowań i umacnianie szkolnych przyjaźni. Mamy nadzieję, że kolejne wyjazdy będą równie udane i inspirujące!
67
Uwaga konkurs!
Uwaga, Uczniowie! Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym! 🎨
Pokażcie swoje talenty i kreatywność w naszym szkolnym konkursie plastycznym! To doskonała okazja, aby wyrazić siebie, bawić się sztuką i zdobyć wspaniałe nagrody.
🎁 Nagrody dla najlepszych!
Nie czekajcie – chwyćcie za kredki, farby lub ołówki i pokażcie nam swoje dzieła!
Szczegóły w załącznikach!
Szkolny_konkurs_plastyczny dla klas 1-8.docx
Szkolny_konkurs_plastyczny_dla_oddzialow_przedszkolnych_pt.docx
Olimpus 2024
W dniu dzisiejszym, tj. 5 listopada 2024 roku w naszej szkole przeprowadzona została olimpiada matematyczna Olimpus - sesja jesienna. Olimpiada ta ma zasięg ogólnopolski i jest testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Do każdego pytania w teście podane zostały 4 odpowiedzi, z których jedna, dwie lub więcej mogły być poprawne. Uczeń miał także możliwość wstrzymania się od odpowiedzi na dane pytanie. W olimpiadzie udział wzięło dwudziestu jeden uczniów z klas 4 - 8, co oznacza, że zainteresowanie konkursem wzrasta. Każdy z uczestników olimpiady, niezależnie od uzyskanego wyniku, otrzyma dyplom uznania a dla najlepszych zostały przewidziane dyplomy laureata i nagrody. Życzymy naszym uczniom wielu sukcesów!
Agata Szeptuch
Szkolny koordynator olimpiady
7
Pomnik posprzątany
Przed listopadowymi świętami chłopcy z klasy VI wraz z opiekunem wybrali się do Górecka Kościelnego, aby posprzątać pomnik poświęcony żołnierzom poległym w czasie II wojny światowej.
Dziękujemy opiekunowi i chłopcom za tę inicjatywę.
Ślubowanie uczniów klasy pierwszej
W naszej szkole odbyła się wyjątkowa i wzruszająca uroczystość – Ślubowanie klasy 1. Dla naszych najmłodszych uczniów był to pierwszy ważny krok na ścieżce edukacyjnej, którą dopiero zaczynają.
Podczas ceremonii uczniowie pokazali, czego zdążyli się już nauczyć: recytowali wiersze, śpiewali piosenki i wspólnie prezentowali przygotowane występy. To była doskonała okazja, by zaprezentować swoje talenty i przełamać pierwsze lody na szkolnej scenie.
Serdecznie gratulujemy nowym uczniom ich pierwszego szkolnego święta i życzymy samych sukcesów oraz radości z odkrywania nowych rzeczy każdego dnia!
56
Dzień Seniora – „Co się w tej wsi porobiło”
27 października 2024 roku z okazji Dnia Seniora w remizie w Tereszpolu- Kukiełkach, dzieci z oddziału 5-6-latków oraz uczniowie klas pierwszej i drugiej przygotowały wyjątkową inscenizację pt. „Co się w tej wsi porobiło”. Występ, pełen kolorowych strojów i humorystycznych scenek, ukazał codzienne życie na wsi oraz zabawne perypetie jej mieszkańców.
Młodzi artyści z ogromnym zaangażowaniem wcielali się w role mieszkańców wsi, odgrywając scenki ilustrujące codzienne życie. Spektakl został wzbogacony o piękne piosenki i tańce, które wywołały uśmiech na twarzach publiczności.
Tego wyjątkowego dnia miała miejsce jeszcze jedna ważna chwila. Pani Dyrektor Bogumiła Kukiełka, składając serdeczne życzenia z okazji jubileuszu 70-lecia Koła Gospodyń Wiejskich ,,Kukiełczanki”, wyraziła uznanie dla pracy, którą przez te lata włożyły w pielęgnowanie i przekazywanie lokalnych tradycji. Podziękowała członkiniom za ich zaangażowanie w rozwój społeczności oraz bogaty wkład w życie kulturalne wsi. Cała uroczystość była pięknym połączeniem młodości i doświadczenia – dzieci radośnie świętowały wspólnie z Seniorami, a występ i życzenia stały się pięknym wyrazem szacunku dla lokalnej historii i wartości.
Serdeczne podziękowania należą się rodzicom za pomoc i dowóz dzieci na uroczystość.
40
Ogłoszenie!
Code Week 2024
W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, uczniowie klas 1-3 naszej szkoły mieli okazję aktywnie uczestniczyć w zajęciach, które wprowadziły ich w fascynujący świat programowania. Głównym celem zajęć było pokazanie, że kodowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale także zabawa, kreatywność i nauka poprzez ruch.
Podczas zajęć, dzieci kodowały na dywanie, układając kolorowe sekwencje symboli i strzałek, które prowadziły do osiągnięcia celu – prawidłowego ułożenia trasy. To proste i angażujące zadanie rozwijało logiczne myślenie i umiejętność rozwiązywania problemów.
Kolejną atrakcją było budowanie robotów z klocków LEGO. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem tworzyli konstrukcje, które potem ożywiali przy pomocy prostego programowania. Dzięki temu mogli zobaczyć, jak ich własnoręcznie zbudowane roboty wykonują konkretne zadania.
Jednym z najciekawszych elementów była praca z robotem edukacyjnym Photonem. Dzieci programowały go, aby wykonywał różnorodne polecenia, takie jak poruszanie się po wyznaczonej trasie czy reagowanie na kolory i dźwięki. Photon stał się prawdziwym przyjacielem uczniów, a praca z nim rozwijała umiejętności logicznego myślenia, cierpliwości i precyzji.
Code Week w naszej szkole pokazał, że nauka programowania może być wciągająca i pełna radości. Mali programiści już nie mogą doczekać się kolejnych zajęć!
Zajęcia prowadziła p. Monika Kurzyńska
21
„Dobrze widzi się tylko sercem…”
Któż nie pamięta lektury o złotowłosym chłopcu i lisie filozofie, który pomaga mu zrozumieć, czym jest miłość i przyjaźń… „Mały Książę” to piękna książka, którą znają lub w przyszłości poznają wszyscy uczniowie. A mądre sentencje towarzyszą człowiekowi przez cale życie.
18 października podczas konkursu pięknego czytania mieliśmy okazję posłuchać najpiękniejszych fragmentów utworu A. de Saint Exupery’ego. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 4-8. Rywalizowali oni w dwóch kategoriach. Klasy 4-6 reprezentowało 12 osób. Natomiast w starszej grupie w konkursie wzięło udział 7 uczniów. Jury w składzie Magdalena Marzec, Ewa Zajmała i Urszula Adamowicz wyróżniło następujące osoby:
Kategoria: uczniowie młodsi:
I miejsce Anna Obszyńska,
II miejsce Aleksander Mazurek,
III miejsce Filip Sikorski,
Wyróżnienie Jakub Strzałka, Filip Zygmunt.
Kategoria: uczniowie starsi:
I miejsce Krystian Pieczykolan,
II miejsce Oskar Kurzyński,
III miejsce Kacper Koman,
Wyróżnienie Karol Cielica
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzcy nagrody książkowe.
Konkurs został zorganizowany we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Tereszpol.
6
Aktywna lekcja w – f –u w Strefie Wysokich Lotów
17 października uczniowie klas VI, VII i VIII pod opieką pani Agaty Szeptuch i Renaty Makary wyjechali do Lublina. Wzięli tam udział w zajęciach wychowania fizycznego, które odbyły się w Strefie Wysokich Lotów. SWL to park sportowej rozrywki. Uczniowie pod opieką trenera uczyli się podstaw akrobatyki, łącząc sport z zabawą. Po serii ćwiczeń udali się na zasłużony "obiadek", a następnie pełni wrażeń wrócili do domu.
15
XVII Józefowskie Spotkanie z Piosenką Religijną
16 października odbyło się XVII Józefowskie Spotkanie z Piosenką Religijną. Brały w nim udział 3 uczennice naszej szkoły: Lena Książek, Aleksandra Szawara i Oliwia Zubala z klasy V, które zaśpiewały utwór Eloi z repertuaru zespołu ,,NieMaGOtu”.
Opiekunami były p. A. Szeptuch i B. Kurzyńska. Dziękujemy dziewczynkom za udział i piękny wystep.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
2 października 2024r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego oraz wybory opiekuna Samorządu. Wybory przeprowadzili uczniowie działający w ubiegłorocznym Samorządzie wraz z opiekunem panią Ewą Furlepą. Kandydatami w wyborach byli wszyscy uczniowie wchodzący w skład samorządów klasowych. W głosowaniu wzięli udział uczniowie z klas II-VIII oraz nauczyciele uczący w naszej szkole. Do Samorządu dostało się dziesięciu uczniów z największą liczbą głosów. W wyniku głosowania wyłonił się następujący skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2024/2025:
Przewodniczący Samorządu Szkolnego – Oskar Kurzyński
Zastępca Przewodniczącego – Jakub Strzałka
Skarbnik – Sandra Pieczykolan
Kronikarz – Angelika Kiszczak
Członkowie Samorządu Uczniowskiego:
Karol Cielica
Bartłomiej Kukiełka
Dawid Szponar
Filip Małek
Filip Sikorski
Milena Wrzosek
Funkcję opiekuna Samorządu Uczniowskiego w tym roku szkolnym pełnić będzie pani Ewa Furlepa.
Nowej Radzie Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy!
16
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej – kilka nut w podzięce
Z okazji DEN w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy 4., którzy zaprosili do występu swoich kolegów z innych klas. Były niespodzianki, wiersze i piosenki. Na początku czwartoklasiści zaprezentowali teatrzyk lakowy pt. „Czerwony Kapturek”. Widzów zachwyciły umiejętności wszystkich aktorów z klasy czwartej, a szczególnie Filipa Zygmunta, Filipa Sikorskiego, Romka Kulika, Ali Nizio i Zosi Bury. Następnie odbył się koncert życzeń z przepięknymi przebojami, które wykonali utalentowani uczniowie z naszej szkoły. A oto nasze gwiazdy: Krystian Strzałka, Blanka Bury Emilka Wołyniak, Lena Książek, Oliwia Zubala, Bartek Kukiełka, Julia Chmiel, Lena Nizio, Ola Szawara oraz Julia Kukiełka. W roli konferansjerek świetnie sprawdziły się Ala i Zosia. Życzenia otrzymali wszyscy – pani dyrektor i nauczyciele, którzy dbają o to, byśmy byli lepsi i mądrzejsi oraz wszyscy pracownicy, którzy troszczą się o nasze dobre samopoczucie w szkole.
Akademia została przygotowana przez panie Ewę Furlepę i Barbarę Wujec we współpracy z panią Moniką Kurzyńską, Małgorzatą Kurzyńską, Anną Kapuśniak, Jerzym Strzałką, Anną Nizio, Mariolą Dziduch i Bożeną Kurzyńską, którzy zadbali o piękne dekoracje, oprawę muzyczną i nagłośnienie.
Szkolną uroczystość zaszczycili swoją obecnością pan wójt Jacek Pawluk, pani dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Tereszpol Magdalena Marzec oraz rodzice wraz z przewodniczącą panią Edytą Marzec. Przekazali oni wiele ciepłych słów pod adresem pani dyrektor, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów.
Z okazji dzisiejszego święta dołączamy życzenia:
sukcesów w szkole i marzeń spełnienia,
niech piątki nadchodzą,
weekendy trwają długo,
a w klasach nigdy nie powieje nudą,
niech uśmiech na Waszych twarzach zawsze gości,
a każdy dzień przynosi radość i wiele możliwości.
60
CERTYFIKAT
Miło nam poinformować, że nasza szkoła zdobyła certyfikat za zaangażowanie i aktywny udział w Akcji Sprzątanie świata – Polska. W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „NA STRAŻY CZYSTEJ ZIEMI”.
Spotkanie autorskie z Edytą Zarębską i Robertem Zarębskim
2 października 2024 roku odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z Edytą Zarębską – autorką książek dla dzieci oraz jej mężem, Robertem Zarębskim – muzykiem i ilustratorem. Wydarzenie to zgromadziło dzieci z klas 1-3 oraz przedszkolaków, którzy z ogromnym zainteresowaniem słuchali opowieści oraz brali udział w interaktywnych zabawach.
Edyta Zarębska przybliżyła dzieciom swoje książki, opowiadając o bohaterach, przygodach i przesłaniach zawartych w jej twórczości. Dzięki jej energicznemu i pełnemu humoru przekazowi, dzieci były bardzo zaangażowane w przebieg spotkania. Autorzy wspólnie poprowadzili również część warsztatową, w której dzieci miały okazję współtworzyć historię, a także wysłuchać piosenek w wykonaniu Roberta Zarębskiego.
Spotkanie zakończyło się możliwością zadawania pytań, na które autorzy chętnie odpowiadali, dzieląc się ciekawostkami z ich pracy twórczej. Dzieci mogły także zdobyć autografy na książkach oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia.
Wydarzenie to zostało zorganizowane we współpracy z Biblioteką Publiczną Gminy Tereszpol.
2
Dzień Chłopaka w naszej szkole
30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka, który był pełen radości i atrakcji dla naszych uczniów. Wszyscy chłopcy z klas 1-3 mieli okazję świętować swoje święto w wyjątkowy sposób.
Z tej okazji nauczyciele przygotowali wiele ciekawych aktywności, w tym gry zespołowe, quizy oraz różne zawody sportowe. Uczniowie mieli możliwość wykazania się swoimi umiejętnościami i współpracy w grupach, co sprzyjało integracji i wzmocnieniu przyjaźni.
Na koniec dnia wszyscy chłopcy otrzymali drobne upominki oraz pamiątkowe dyplomy, które miały na celu podkreślenie ich wyjątkowości. Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i aktywny udział!
Już teraz czekamy na kolejne okazje do wspólnego świętowania!
Spektakl pt.: ,,Przyjaciele z Bullerbyn”
30 września uczniowie klas 1-3 mieli niezwykłą okazję uczestniczyć w spektaklu ,,Przyjaciele z Bullerbyn”. Przedstawienie odbyło się w BCK w Biłgoraju, gdzie dzieci mogły zanurzyć się w urokliwy świat literackiej klasyki.
Spektakl, pełen radości i przygód, dostarczył uczniom wielu emocji oraz wzbogacił ich wyobraźnię. Dzieci miały szansę obserwować, jak na scenie ożywają postacie z ich ulubionej książki. Była to także doskonała okazja do integracji i wspólnego spędzenia czasu w gronie kolegów i koleżanek.
Zbiórka dla powodzian
W dniach 18-24 września 2024 r. w naszej szkole z inicjatywy Szkolnego Koła Caritas oraz Samorządu Szkolnego, odbyła się zbiórka darów dla osób poszkodowanych w wyniku powodzi. Już od pierwszego dnia zbiórki można było zauważyć ofiarność uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły, którzy dostarczyli wiele artykułów pierwszej potrzeby. W zbiórkę włączyła się nie tylko społeczność szkolna ale także wielu ludzi mieszkających w Tereszpolu-Kukiełkach. Szczególne podziękowania kierujemy do sołtysa wsi pana Jana Kukiełki oraz właściciela sklepu „Delikatesy Centrum” pana Dawida Biernata.
W środę, 25 września zgromadzone dary zostały zawiezione do punktu Caritas przy parafii Św. Jana Pawła II w Biłgoraju. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i włączyli się w akcję pomocy powodzianom z zachodnich terenów Polski. Niech dobro okazane potrzebującym do Was wróci!
5
Na straży czystej Ziemi
W piątek 20.09.2024 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wzięli udział w 31. Akcji Sprzątanie świata pod hasłem „Na straży czystej Ziemi”.
Wspólnie zebraliśmy śmieci z terenu wokół szkoły, placu zabaw, pobocza wzdłuż drogi do boiska wiejskiego i z tego boiska.
Była to edukacja promująca ideę dbania o otoczenie. Udział w akcji jest również inspiracją do kształtowania nawyków korzystnych dla środowiska.
3
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych