„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli oraz od 2019 roku również dla szkół podstawowych (klasy I –III) poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś. Nasza szkoła również wzięła w nim udział. Do programu przystąpili uczniowie klasy drugiej. Podczas zajęć dowiedzieli się jak należy troszczyć się o środowisko naturalne, poznali podstawowe zasady ekologii i dowiedzieli, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznali korzyści płynące z ruchu. Poprzez gry i zabawy uczniowie rozwijali kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajali wiedzę.
„Kubusiowi Przyjaciele Natury"
Kolejką po Roztoczu
22 czerwca uczniowie klas I-II oraz IV wybrali się na wycieczkę po Roztoczu. Nie była to zwykła przejażdżka autokarem, lecz przejazd kolejką przeznaczoną na zwiedzanie naszych pobliskich miejsc takich jak Zwierzyniec i jego okolice. Uczniowie z zachwytem podziwiali krajobraz Parku Roztoczańskiego. Udaliśmy się na Stawy Echo pomoczyć sobie stópki w ten upalny dzień. Następnym punktem wycieczki była wieża widokowa, z której podziwialiśmy widoki. Nie zabrakło także pizzy i lodów. Wszyscy w doskonałych humorach, trochę zmęczeni wrócili do domów - to była już ostatnia wycieczka w tym roku szkolnym. Opiekunami wycieczki były p. Anna Kapuśniak i Monika Kurzyńska.
88
Piotruś Królik 2 i uczniowie naszej szkoły
Uczniowie naszej szkoły zawarli znajomość z Piotrusiem Królikiem J 21 czerwca został zorganizowany wyjazd do kina „Stylowy” w Zamościu na film pt. „Piotruś Królik 2”. Ten zabawny i pouczający film o przygodach królika, który nie z własnej woli wpędził w tarapaty najbliższych, obejrzeli uczniowie klasy VII i VI. Ten wyjazd to jednocześnie pożegnanie roku szkolnego oraz powitanie nadchodzących wakacji!
''Czarujemy - kodujemy"
''Czarujemy - kodujemy" - to nazwa zajęć edukacyjnych, w których uczestniczyli pierwszoklasiści. Zajęcia były prowadzone z wykorzystaniem mat i kubeczów. Była to doskonała forma nauki przez zabawę. Rozwinęło to u dzieci wyobraźnię oraz logiczne myślenie, co ułatwi im funkcjonowanie we współczesnym świecie. Warsztaty prowadziła Monika Kurzyńska.
Zajęcia odbyły się w ramach realizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
3
Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską
17 czerwca w naszej szkole odbyło się autorskie spotkanie dla klas I-III z Panią Renatą Piątkowską. Pisarka otrzymała II nagrodę w konkursie im. Astrid Lindgren, a powieść "Nie ma nudnych dni" była wyróżniona w Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego. Za całokształt twórczości pisarka otrzymała Nagrodę im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz. W spotkaniu Pani Renacie towarzyszyła Pani Elżbieta Malwina Kożurno – lektorka, która wspaniale przeczytała nam fragment opowiadania „ To się w głowie nie mieści”. W swoich książkach autorka pokazuje nam, że zwierzęta podobnie jak ludzie kochają, tęsknią, pragną ciepła, towarzystwa, akceptacji i tak samo cierpią. Spotkanie odbyło się w miłej, życzliwej atmosferze i zakończyło się rozdaniem autografów w nowo zakupionych książkach.
Dziękujemy Paniom z Biblioteki Publicznej Gminy Tereszpol za zorganizowanie fascynującego spotkania.
Człowiek człowiekowi zgotował ten los
16 czerwca ósmoklasiści z naszej szkoły wraz ze swoimi rówieśnikami ze szkoły w Tereszpolu-Zaorendzie wzięli udział w niecodziennej lekcji historii. Dzięki wyjazdowi edukacyjnemu zorganizowanemu przez p. Renatę Makarę uczniowie mieli możliwość zgłębić swoją wiedzę z okresu II wojny światowej oraz oddać hołd ofiarom dawnego obozu koncentracyjnego. W tym celu wspólnie odwiedzono Państwowe Muzeum na Majdanku. Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady (1941-1944). Młodzież zwiedziła najważniejsze zabytki dawnego obozu więźniarskiego - budynki łaźni wraz z komorami gazowymi, budynki krematorium. Nie sposób było przejść obojętnie obok wielu powiązanych par butów, które są niemym świadkiem tamtej bestialskiej zbrodni.
Majdanek to wyjątkowe miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić chociaż raz, aby upamiętnić ofiary nazistów, a przy okazji poznać smutne losy naszych przodków. Warto także wziąć sobie do serca słowa wyryte na jednym z pomników: LOS NASZ DLA WAS PRZESTROGĄ, aby nigdy więcej nie dopuścić do takiej zbrodni. To był naprawdę udany wyjazd, podczas którego uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących wiadomości z naszej pięknej, choć bolesnej historii. Uczniowie wykazali się powagą oraz właściwym zachowaniem, na co zwrócił uwagę przewodnik oraz kierowca.
Wszyscy bezpiecznie wrócili do szkoły, skąd udali się do domów. Opiekę nad uczniami sprawowały p. R. Makara i p. A. Zalewa.
I miejsce dla Lidki
Miło nam poinformować, że uczennica klasy VII Lidia Bołociuch zajęła I miejsce w konkursie literackim pt. „Piszę książkę” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Do konkursu uczennicę przygotowywała p. Barbara Wujec.
Gratulujemy!
Zapraszamy na zawody szachowe!
Łagiewniki i Energylandia
W dniach 8- 9 czerwca 2021r. niektórzy uczniowie klas V-VIII wyruszyli na wycieczkę szkolną. Podróż rozpoczęła się wczesnym wtorkowym rankiem, a harmonogram obejmował między innymi: Łagiewniki i Energylandię. Pierwszym punktem programu były Łagiewniki. Tutaj zwiedziliśmy przepiękne Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ucałowaliśmy relikwie św. Siostry Faustyny oraz mieliśmy okazję zobaczyć jej przyklasztorną celę, w której mieszkała i w której po raz pierwszy ukazał się jej Chrystus w postaci ubogiego żebraka. Wiele wrażeń dostarczył wyjazd na wieżę widokową, skąd mogliśmy podziwiać, rozciągającą się dookoła, piękną panoramę Krakowa. Następnie uczniowie mieli czas wolny w galerii Bonarka, gdzie mogli zakupić sobie pamiątki i upominki dla najbliższych. Po całym dniu zwiedzania dotarliśmy do River Parku na nocleg. Wieczór spędziliśmy przy ognisku i wspólnych rozmowach. Następnego dnia czekało na nas wiele atrakcji w Energylandii. Każdy znalazł coś dla siebie. Kierownikiem wycieczki był p. Jerzy Strzałka, opiekunem p. Monika Kurzyńska. Serdeczne podziękowania dla rodzica- p. Edyty Zubali za pomoc w organizacji wycieczki.
24
Wideokonferencja dotycząca szczepień nastolatków
Szanowni Rodzice klas VI- VIII zapraszamy do udziału w wydarzeniu on-line dotyczącym szczepień nastolatków, które odbędzie się dniu 7 czerwca (poniedziałek) 2021 r. w godz. 16.30-17.30. Podczas spotkania przedstawiciele I Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie przekażą pełne informacje na temat programu szczepień dzieci i młodzieży (od 12 roku życia) oraz wyjaśnią wszelkie wątpliwości z tym związane.
Link do konferencji został wysłany na e-dziennik.
MUZYKA JEST WSZĘDZIE - wyniki konkursu
Nasi uczniowie barali udział w plastycznym konkursie pt. ,,Muzyka jest wszędzie" zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol. Oto lista nagrodzonych:
I MIEJSCE: Jagoda Góra (kl. II), Lena Nizio (kl. I),
II MIEJSCE: Stanisław Kukiełka (kl. II),
III MIEJSCE: Julia Greszta (kl. II),
WYRÓŻNIENE: Jakub Micyk (kl. II), Zuzanna Nizio (kl. I), Milena Wrzosek (kl. I)
GRATULUJEMY!!! Nagrody zostaną wręczone wkrótce.
Dzień Dziecka w szkole
Te dzieci, które zostały w tym dniu w szkole, a wiec klasy od IV do VII nie mogły narzekać na brak atrakcji. Po dwóch lekcjach wszyscy udali się na stadion, gdzie odbyły się konkurencje sprawnościowe dla klas. Nie były to typowe zawody sportowe lecz zadania z poczuciem humoru. Wszystkie dzieci zaciekawił ten sposób rywalizacji i chętnie brały udział w poszczególnych konkurencjach. Różnorodność zadań pozwalała wziąć udział wszystkim dzieciom. Każdy wracał zadowolony i wspominał śmieszne sytuacje. Tym razem wygrała klasa VII. Całość przygotował i prowadził pan Jerzy Strzałka.
32
Dzień Dziecka na rowerach
Uczniowie klasy ósmej uczcili swoje święto rajdem rowerowym po najbliższej okolicy. Pokonali trasę ok. 25 kilometrów, która wiodła przez Górecko Stare, Floriankę, Zwierzyniec, Sochy i Szozdy. Największą atrakcją na Floriance okazały się koniki, które dały się pogłaskać uczestnikom rajdu. Trasa przebiegała wśród malowniczych krajobrazów RPN, w atmosferze chóru ptaków leśnych. Po czasie zdalnej nauki, wyprawa rowerowa była znakomitą okazją do opowieści i rozmów uczniów i opiekunów.
Serdeczne podziękowania rodzicowi pani Edycie Zubala za pomoc w organizacji rajdu.
24
Wycieczka do Bałtowa
W pierwszym dniu czerwca uczniowie klas I-III z nauczycielami wyruszyły w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznych, do krainy dinozaurów. Wycieczkę do „Parku Jurajskiego” w Bałtowie rozpoczęliśmy od wizyty w wyjątkowym miejscu opanowanym przez czarownice – Sabatówce. Następnie wyruszyliśmy na Safari. Zwiedzaliśmy górną część zwierzyńca, jadąc pomarańczowym amerykańskim autobusem po sektorach zamieszkałych przez wielbłądy, lamy, strusie, owce, jelenie, dziki itp. Ogromne wrażenie robiły naturalnej wielkości dinozaury, zrobione w skali 1:1 i rozmieszczone wzdłuż ścieżki dydaktycznej Jurajskiego parku. Po nim była wyprawa do Oceanarium, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Mogliśmy zobaczyć z bliska jak wyglądało podwodne życie tysiące lat temu. Kolejne emocje przeżyliśmy w Kinie 5D oglądając dinozaury. Niemałą atrakcją był jurajski plac zabaw, na którym można było również świetnie pobawić się na statku pirackim i trampolinach. Do domu wracaliśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni, pełni wrażeń i emocji, jakie przyniosła nam wycieczka w świat dinozaurów.
98
„Sprzymierzeńcy lasu” – wyniki konkursu
Miło nam poinformować, że Maja Marzec uczennica klasy VI zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Sprzymierzeńcy lasu”. Konkurs organizowany jest przez Nadleśnictwo Zwierzyniec.
Gratulujemy Mai i życzymy dalszych sukcesów.
Kreatywne laurki dla mamy
Dzień Matki to chyba jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Obchodzimy je zawsze 26 maja. W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości. Również uczniowie klas I- III nie zapomnieli o swoich mamach, a swoją szczególną wdzięczność wyrazili wręczając kartki zrobione na warsztatach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol.
Dziękujemy Paniom z biblioteki za miłe spotkanie.
Egzamin ósmoklasisty!
Po roku pracy nieco innej niż zwykle, bo po nauczaniu zdalnym nadszedł dzień pierwszych egzaminów dla uczniów klasy ósmej. 25 maja 2021r. w odświętnych strojach młodzież przystąpiła do egzaminu z języka polskiego. Następnego dnia zmierzyli się z królową nauk, czyli matematyką. W czwartek 26 maja uczniowie wykazywali się wiedzą z języków obcych. Na wyniki z egzaminów musimy jeszcze trochę poczekać, ale już teraz mocno trzymamy kciuki za ósmoklasistów. Mamy nadzieję, że każdy napisał na tyle dobrze, by dostać się do swojej wymarzonej szkoły.
Informacja dla Rodziców!
Serdecznie zapraszamy Rodziców do udziału w wydarzeniu on-line „Kocham i wspieram – rodzicielskie SOS w czasie pandemii” w dniu 31 maja 2021 r. w godz. 16.30-17.30. Podczas konferencji chcemy przybliżyć rodzicom zagadnienia dotyczące przyjaznej komunikacji, aktywnego słuchania i uważności w kontakcie z dziećmi.
Program konferencji:
16.30 – 16.40 – powitanie uczestników – p. Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty
16:30 – 16:50 – „Komunikacja w rodzinie – sposoby skutecznego porozumiewania się z dziećmi” – p. Joanna Kupczyńska-Juszczak – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Zamościu;
16:50 – 17:10 – „Jak wspierać dzieci w czasie pandemii?” – prof. dr hab. Zbigniew Gaś – profesor psychologii, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie.
Serdecznie zapraszamy!
Link do konferencji został przesłany na e- dzienniku.
Certyfikat dla szkoły
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych