17 kwietnia 2024 r. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju odbył się powiatowy finał ogólnopolskiego konkursu Młodzież Zapobiega Pożarom. Wzięło w nim udział około 40 młodych ludzi. Uczniowie z naszej szkoły reprezentowali gminę Tereszpol w I i II kategorii. Po części pisemnej nasi uczniowie zakwalifikowali się do finałowej piątki. W finale trzeba było odpowiedziać ustnie na wylosowane pytania. Po tej części Jakub Strzałka zajął II miejsce a Aleksander Mazurek IV. Gratulujemy tak dobrego wyniku. Do zawodów uczniów przygotowywał pan Jerzy Strzałka
Nasi uczniowie wyjechali na patronalne święto Caritas
W Niedzielę Miłosierdzia obchodziliśmy Dzień Dobra czyli Patronalne Święto Caritas, wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas!
W tym roku „Dzień Dobra” obchodziliśmy pod hasłem #obDARowani. Razem z Wami IDEE MIŁOSIERDZIA zmieniliśmy na SPOTKANIE z drugim człowiekiem, które jest obdarowaniem. Każdy z nas został OBDAROWANY wieloma talentami i dzięki nam wszystkim #dobrajestwiecej!
Świętowanie razem z Caritas Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej rozpoczęło się 05.04.2024 r. uroczystą Mszą Świętą w Zamojskiej Katedrze pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Diecezjalnego – Mariana Rojka.
Następnie uroczystość została przeniesiona do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, gdzie odbyły się rozgrywki sportowe dla członków Szkolnych Kół Caritas. Idea miłosierdzia została wyrażona w spotkaniu z drugim człowiekiem.
Ostatnim punktem podziękowania młodym wolontariuszom było wręczenie statuetek, medali oraz upominków. Każdy z nich jest Zwycięzcą! Wolontariusz Caritas to Człowiek o Złotym sercu!!!
Dziękujemy za Wasz czynny udział w tworzeniu i rozwoju Szkolnych Kół Caritas, owocną współpracę, wrażliwość, empatię, czas bezinteresownie poświęcony na rzecz niesienia dobra oraz energię i gotowość do działania na rzecz potrzebujących.
W tym roku było nas więcej! Świętowaliśmy w gronie niemalże 400 wolontariuszy z całej Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej.
DZIĘKUJEMY!!!
Patronat nad wydarzeniem objęli:
– J.E. Ks. Bp Marian Rojek;
– Prezydent Miasta Zamościa Andrzej Wnuk.Partnerem projektu są:
– Fundacja LOTTO im. H. Konopackiej;
– Caritas Polska.Patronat medialny:
– TVP 3 Lublin;
– Katolickie Radio Zamość.
MŁODZIEŻÓWKA STRAŻAKÓW TRIUMFUJE
26 marca 2024 r w ZSS w Tereszpolu-Zaorendzie odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Do turnieju mogło przystąpić po trzech uczniów z każdej szkoły, w poszczególnych kategoriach (klasy I – IV i V-VIII). Uczniowie mieli do rozwiązania test wiedzy składający się z 40 pytań. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Tereszpolu-Kukiełkach zdobyli oba pierwsze miejsce i zakwalifikowali się do etapu powiatowego, który odbędzie się 17 kwietnia w Biłgoraju. W grupie młodszej zwyciężył Aleksander Mazurek z klasy IV, a w grupie starszej Jakub Strzałka z klasy V. Ponadto Stanisław Kukiełka zdobył II miejsce w starszej grupie. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz nagrody a pozostali nagrody pocieszenia. Do konkursu uczniów przygotowywał pan Jerzy Strzałka. Wszystkim gratulujemy i życzymy sukcesów w powiecie.
Życzenia świąteczne!
Wielkanoc tuż, tuż...
Wielkanoc to jedne z najstarszych i najważniejszych świąt, głęboko osadzonych w kulturze polskiej. Są to święta, z którymi związana jest największa ilość zwyczajów i tradycji.
Do świąt przygotowujemy się nie tylko w domu, ale również w naszej szkole. Klasa 1 miała zajęcia tematyczne dzięki, którym dzieci poznawały tradycje i zwyczaje świąteczne a dzieci przygotowały różnorodne ozdoby związane ze świętami wielkanocnymi.
Sianie rzeżuchy, oglądanie filmów edukacyjnych i świąteczna atmosfera, tak wyglądały ostatnie dni szkoły przed przerwą świąteczną.
Zapraszamy do obejrzenia poniższych zdjęć.
4
W teatrze
Uczniowie klas 4-6 w dniu 26 marca wyjeżdżali do Biłgorajskiego Centrum Kultury na spektakl pt. „Świat fantasy” w reżyserii Marka Lisa Orłowskiego. Na scenie mogli oni obejrzeć przygody hobbita Bilbo Bagginsa, czarodzieja Gandalfa oraz krasnoluda Thorina Dębowa Tarcza w drodze do Samotnej Góry. Bohaterowie przeżyli spotkanie z trollami, goblinami, leśnymi elfami a także ze smokiem Smaugiem. Akcja rozwijała się szybko, więc nie było czasu na nudę. Zaletą spektaklu była świetna gra aktorów, efekty specjalne oraz oryginalne kolorowe kostiumy. Spektakl przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji we Wrocławiu na pewno zaciekawił część uczniów, którzy z ochotą sięgną po powieść „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.
„Doktor i jego zwierzęta”
25 marca uczniowie klas I-III wybrali się wraz z opiekunami na przedstawienie teatralne „Doktor i jego zwierzęta” wystawione przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
Spektakl ukazał dzieciom życzliwą postawę głównego bohatera, zarówno w stosunku do ludzi jak i zwierząt. Podkreślił istotną rolę przyjaźni w życiu człowieka, a także rolę bezinteresownej pomocy, szacunku i tolerancji. Było to piękne, barwne widowisko połączone ze świetną muzyką.
SZALONY WIOSENNY TYDZIEŃ
W tym roku szkolnym w naszej szkole postanowiliśmy hucznie przywitać wiosnę. W związku z tym w dniach 18.03 – 22.03 Samorząd Uczniowski zorganizował akcję pod nazwą „Szalony wiosenny tydzień”. Poniedziałek rozpoczęliśmy od znanego już nam „Dnia bez plecaka”. Jak co roku tak i tym razem uczniowie zadziwili swoją pomysłowością, zastępując tradycyjne plecaki wiaderkami, zabawkami, walizkami i wieloma innymi przedmiotami. Wtorek świętowaliśmy pod nazwą „Dzień na opak”. Każdy miał swój własny pomysł na ten dzień, większość uczestników przyszła ubrana w rzeczach odwróconym na złą stronę, niektórzy założyli odzież „tył na przód”, nie brakowało też osób w butach „na opak”. Kolejny dzień tygodnia – środa to „Dzień na zielono”, ponieważ to właśnie ten kolor najbardziej kojarzy nam się z wiosną. Na korytarzach naszej szkoły dało się zauważyć przewagę różnych odcieni pięknej, uspokajającej zieleni. Akcja przypadła do gustu nie tylko uczniom ale także nauczycielom. W czwartek jak co rogu na znak solidarności z osobami chorymi na Zespół Downa wszyscy założyliśmy kolorowe skarpetki nie do pary, będące synonimem niedopasowania społecznego z jakim borykają się osoby ze wspomnianym schorzeniem. Wierzymy, że nawet drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów. Ostatnim dniem naszego szalonego tygodnia był „Dzień szalonej fryzury”. To zupełna nowość wśród dni tematycznych w naszej szkole. Dzień wzbudził ogromnie zainteresowanie nie tylko wśród dziewczynek ale także chłopców a nawet nauczycieli. Każda fryzura zachwycała, były koki, warkocze, peruki i różne kolory na głowach uczestników. Bardzo dziękujemy wszystkim za przyłączenie się do naszej akcji i zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z naszego Szalonego tygodnia.
52
Wiosna, wiosna…
Uczniowie klas I-III wraz z grupą przedszkolną ,,Pszczółki” pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Czekali na ten dzień z niecierpliwością, bo wiedzą, że w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Tego dnia każda klasa zaangażowała się w pełni, aby zaprezentować się jak najlepiej, przygotowywała wiosenne stroje i dekoracje.
Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. Po dwóch lekcjach nauki rozpoczęły się obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Pierwszym punktem programu była sesja zdjęciowa.
Następnie odbył się przemarsz ulicami naszej miejscowości z przygotowanymi wiosennymi transparentami i innymi rekwizytami, takimi jak: wianki, kapelusze, bukiety i opaski. Na koniec symbolicznie pożegnaliśmy zimę paląc tradycyjną ,,Marzannę” wykonaną z ekologicznych materiałów. Piękna pogoda, dobre humory, tańce do znanych piosenek na świeżym powietrzu sprawiły, że dzień ten był wyjątkowy!
94
Kangur Matematyczny
"W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym konkursie Kangur Matematyczny. Konkurs ten, po krótkiej przerwie, organizowany jest w naszej szkole już po raz drugi. Uczniowie rywalizują w trzech kategoriach wiekowych - czwarta klasa, to kategoria Maluch, piąta i szósta klasa, to Beniamin, a ósma klasa to kategoria Kadet. Uczniowie przez 75 minut rozwiązywali test złożony-w zależności od kategorii wiekowej - z 24 lub 30 zadań. Ideą konkursu jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy i stanowi formę popularyzacji matematyki.
Gratulujemy naszym uczniom decyzji udziału w naszym szkolnym święcie matematyki i życzymy im samych stuprocentowych wyników!
Agata Szeptuch- Szkolny koordynator konkursu"
2
Światowy Dzień Wody
22 marca każdego roku obchodzony jest Światowy Dzień Wody.
Woda jest najbardziej rozpowszechnionym, a zarazem najważniejszym związkiem chemicznym na naszej planecie. To jedyna substancja występująca w trzech stanach skupienia. Woda, jako ciecz i lód, pokrywa 71% powierzchni Ziemi, a jako para wodna jest istotnym składnikiem otaczającej atmosfery. Bez niej nie istniałoby życie. Jest materiałem budulcowym roślin i zwierząt, stanowi środowisko życia, transportuje materię i energię.
W organizmie ludzkim jest jej około 75%. Człowiek pozbawiony pożywienia może przeżyć kilka tygodni, bez wody zginąłby po kilku dniach.
Woda jest niezbędna dla każdej formy życia na Ziemi. Dlatego trzeba dbać o jej zasoby. Kontrolować jej zużycie podczas wykonywania codziennych czynności.
Trzymaj formę – będziesz zdrowy
W poniedziałek 18 marca 2024 r. już po raz kolejny rozpoczęliśmy dni zdrowia pod hasłem „Trzymaj formę – będziesz zdrowy”. Koncentrujemy uwagę na działaniach niezbędnych do utrzymania zdrowia.
Na dobry początek odbył się apel, w którym uczniowie klasy czwartej i dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy „Pszczółki” rymowankami i piosenkami przypomnieli zasady zdrowego stylu życia.
W środę 20 marca „Dzień witamin”. Zachęcamy, aby w tym dniu podstawą drugiego śniadania były owoce i warzywa.
W piątek 22 marca „Ruch to podstawa”. To czas na przerwę śródlekcyjną na ćwiczenia gimnastyczne lub spacer na świeżym powietrzu.
15
IV DRUŻYNA W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM
W dniu dzisiejszym tj. 16.03.2024 roku w Piaskach pod Lublinem odbyły się Finały Halowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego LZS Mała Piłkarska Kadra Czeka 2024 chłopców. Tym razem nasi chłopcy wywalczyli IV miejsce w województwie i wrócili szczęśliwi i zadowoleni. Ponadto bramkarz Krystian Pieczykolan został wyróżniony i otrzymał statuetkę najlepszego bramkarza turnieju. Możemy więc śmiało powiedzieć, że mamy najlepszego bramkarza w województwie lubelskim z rocznika 2011. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Skład drużyny:
1. Kacper Koman klasa VI
2. Krystian Pieczykolan klasa VI
3. Oskar Kurzyński klasa VI
4. Mateusz Szozda klasa VI
5. Antoni Denkiewicz klasa VI
6. Aneta Burdzań klasa VI
7. Dawid Sirko klasa V
8. Jakub Strzałka klasa V
9. Stanisław Kukiełka klasa V
10. Szymon Potocki klasa III
Trenerem i opiekunem drużyny jest pan Jerzy Strzałka.
19
Ogłoszenie!
"mBoty w naszej szkole!
Rozpoczęła się druga tura nauki programowania mBotów. Uczniowie klas piątych oraz szóstych z sukcesem ukończyli montaż robotów i wyszli na szkolne korytarze, aby przetestować ich sprawność. Mimo, że kilka śrubek wymagało dokręcenia, roboty przeszły test sprawności pozytywnie i uczniowie mogą przejść do kolejnego etapu swojej nauki - programowania z wykorzystaniem aplikacji mBlock Blockly. Życzymy wszystkim sukcesów w rozwijaniu programistycznych pasji!"
Opiekun zajęć: Agata Szeptuch
1
Chłopcy grali w Ludwinie
W dniu 13.03.2024 r. w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Ludwinie odbył się Finał Halowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego LZS Piłkarska Kadra Czeka 2024 chłopców. Tym razem drużyna z Kukiełek reprezentowała powiat biłgorajski w kategorii chłopców 2009 i młodsi. Po trudnych zmaganiach nasza drużyna wywalczyła 7 miejsce. Walka była nierówna, gdyż piłkarze z Kukiełek byli najmłodsi spośród wszystkich startujących. Z rocznika 2009 mieliśmy tylko jednego zawodnika. Wywalczyliśmy trzy remisy i zaliczyliśmy trzy porażki. Nasi chłopcy pokazali swoje umiejętności i waleczność. Był to nasz pierwszy turniej na tak wysokim szczeblu. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Trenerem i opiekunem drużyny jest pan Jerzy Strzałka. Zawodnikom i trenerowi gratulujemy.
Nasz wyjazd był możliwy dzięki uprzejmości wójta gminy Tereszpol, który sfinansował nam z Urzędu Gminy przejazd do Ludwina. Ne jest to jedyna pomoc jaką otrzymaliśmy z Gminy Tereszpol na działalność sportową. W tym roku szkolnym nasi uczniowie regularnie korzystają z nauki pływania na basenie w Tomaszowie Lubelskim. Bilety wstępu na basen finansuje mam gmina Tereszpol. Możemy także liczyć na pomoc przy naszych wyjazdach na zawody szachowe. Jako jedyni reprezentujemy powiat biłgorajski na Turnieju Szachowym w Warszawie z projektu Edukacja przez Szachy w szkole. Organizując mistrzostwa szkoły Urząd Gminy finansuje nam nagrody, medale i puchary. Dziękujemy za tą pomoc i wsparcie.
Szukając sponsorów na wyjazd dziewcząt do Ryk chcieliśmy sami poszukać środków, gdyż nie jest to nasz jedyny wyjazd na finały wojewódzkie. Nasi zawodnicy zakwalifikowali się do 4 finałów w piłce halowej. Dwie drużyny dziewcząt i dwie drużyny chłopców. To nasze piłkarki i nasi piłkarze są drużynami reprezentującymi powiat na szczeblu wojewódzkim. Cztery wyjazdy to duże wyzwanie finansowe dla budżetu szkoły i nie chcieliśmy obciążać gminy tyloma kosztami dlatego szukaliśmy sponsorów. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zebrać pieniądze. 16 marca grają jeszcze młodsi chłopcy w Piaskach a 20 marca starsze dziewczęta w Rykach.
1
Dzień Kobiet!
8 marca świętują wszystkie kobiety – i te duże, i te małe. To bardzo radosne, kolorowe i słodkie święto. Takim też było i w naszej szkole - od rana dziewczynki w klasach młodszych i starszych obdarowywane były przez swoich kolegów upominkami, kwiatami. Dzień upłynął wszystkim w sympatycznej atmosferze.
10
Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa!
W tym roku szkolnym nasza Szkoła przystąpiła do XV-tej edycji programu Akademia Bezpiecznego Puchatka. Jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci: na drodze, w domu, w szkole w Internecie oraz w relacjach z rówieśnikami.
Zajęcia w ramach programu zostały przeprowadzone w oparciu o starannie opracowane materiały edukacyjne. Uczniowie aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w realizacji zadań.
Po odbytych zajęciach dzieci miały szansę zweryfikować swoją wiedzę rozwiązując Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. 8 marca 2024r. odpowiadając na pytania uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu poznanej tematyki związanej z bezpieczeństwem i zaliczyli test śpiewająco. Dzięki temu nasza Szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w Programie Akademia Bezpiecznego Puchatka.
Nad przebiegiem testu czuwała wychowawczyni klasy: p. Monika Kurzyńska.
7
Ogłoszenie!
KOLEJNE CZYNNOŚCI REKRUTACJI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH NA ROK SZKOLNY 2024/ 2025
*11 marca 2024r. (w poniedziałek) podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia. Listy zostaną wywieszone na drzwiach oddziałów przedszkolnych.
*W dniach 12- 15 marca 2024r. (wtorek- piątek) należy złożyć potwierdzenie woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia- druki do pobrania w sekretariacie szkoły (i w załączeniu).
*18 marca 2024r. podanie do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/ 2025
ORLICZKI KUKIEŁKI KOPAŁY NA HALI
W dniu 5.03 marca 2024 roku w szkole podstawowej w Żdanowie odbyły się Finały Halowych Mistrzostw Województwa Lubelskiego LZS Mała Piłkarska Kadra Czeka 2024 dziewcząt. Na 20 powiatów z województwa lubelskiego swoich przedstawicieli wystawiło 9 powiatów. Powiat biłgorajski reprezentowała drużyna z Tereszpola-Kukiełek. Ponadto grały drużyny: UKS Legion Grabów Szlachecki – powiat rycki, LKS Iskra Krzemień – powiat janowski, KS Opolanin Opole Lubelskie – powiat opolski, UKP Suchowiczteam Wólka Panieńska – powiat zamojski, SP Nałęczów – powiat puławski, SP Tarnawatka – powiat tomaszowski, LKS Wierzchowiska – powiat świdnicki, Flis/SP Leszkowice – powiat lubartowski. Po zaciętych zmaganiach i meczach grupowych drużyna Orliczek z Tereszpola-Kukiełek zajęła VI miejsce w województwie. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. Skład drużyny:
- Małgorzata Potocka klasa VI
- Aneta Burdzań klasa VI
- Angelika Kiszczak klasa VI
- Sandra Pieczykolan klasa VI
- Emma Matejdes klasa VI
- Anna Obszyńska klasa V
- Camila Matejdes klasa V
- Julia Greszta klasa V
- Oliwia Zubala klasa IV
- Milena Wrzosek klasa IV
Trenerem i opiekunem drużyny jest pan Jerzy Strzałka. Zawodniczkom i trenerowi gratulujemy.
Dziewczęta zostały również zakwalifikowane do finału Piłkarska Kadra Czeka 2024, który odbędzie się 20 marca w Rykach. Aby tam pojechać szukamy sponsorów, którzy opłacą nam przejazd. Prosimy o pomoc życzliwych ludzi.
7
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych