Zapraszamy na zawody szachowe!
Łagiewniki i Energylandia
W dniach 8- 9 czerwca 2021r. niektórzy uczniowie klas V-VIII wyruszyli na wycieczkę szkolną. Podróż rozpoczęła się wczesnym wtorkowym rankiem, a harmonogram obejmował między innymi: Łagiewniki i Energylandię. Pierwszym punktem programu były Łagiewniki. Tutaj zwiedziliśmy przepiękne Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ucałowaliśmy relikwie św. Siostry Faustyny oraz mieliśmy okazję zobaczyć jej przyklasztorną celę, w której mieszkała i w której po raz pierwszy ukazał się jej Chrystus w postaci ubogiego żebraka. Wiele wrażeń dostarczył wyjazd na wieżę widokową, skąd mogliśmy podziwiać, rozciągającą się dookoła, piękną panoramę Krakowa. Następnie uczniowie mieli czas wolny w galerii Bonarka, gdzie mogli zakupić sobie pamiątki i upominki dla najbliższych. Po całym dniu zwiedzania dotarliśmy do River Parku na nocleg. Wieczór spędziliśmy przy ognisku i wspólnych rozmowach. Następnego dnia czekało na nas wiele atrakcji w Energylandii. Każdy znalazł coś dla siebie. Kierownikiem wycieczki był p. Jerzy Strzałka, opiekunem p. Monika Kurzyńska. Serdeczne podziękowania dla rodzica- p. Edyty Zubali za pomoc w organizacji wycieczki.
24
Wideokonferencja dotycząca szczepień nastolatków
Szanowni Rodzice klas VI- VIII zapraszamy do udziału w wydarzeniu on-line dotyczącym szczepień nastolatków, które odbędzie się dniu 7 czerwca (poniedziałek) 2021 r. w godz. 16.30-17.30. Podczas spotkania przedstawiciele I Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie przekażą pełne informacje na temat programu szczepień dzieci i młodzieży (od 12 roku życia) oraz wyjaśnią wszelkie wątpliwości z tym związane.
Link do konferencji został wysłany na e-dziennik.
MUZYKA JEST WSZĘDZIE - wyniki konkursu
Nasi uczniowie barali udział w plastycznym konkursie pt. ,,Muzyka jest wszędzie" zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol. Oto lista nagrodzonych:
I MIEJSCE: Jagoda Góra (kl. II), Lena Nizio (kl. I),
II MIEJSCE: Stanisław Kukiełka (kl. II),
III MIEJSCE: Julia Greszta (kl. II),
WYRÓŻNIENE: Jakub Micyk (kl. II), Zuzanna Nizio (kl. I), Milena Wrzosek (kl. I)
GRATULUJEMY!!! Nagrody zostaną wręczone wkrótce.
Dzień Dziecka w szkole
Te dzieci, które zostały w tym dniu w szkole, a wiec klasy od IV do VII nie mogły narzekać na brak atrakcji. Po dwóch lekcjach wszyscy udali się na stadion, gdzie odbyły się konkurencje sprawnościowe dla klas. Nie były to typowe zawody sportowe lecz zadania z poczuciem humoru. Wszystkie dzieci zaciekawił ten sposób rywalizacji i chętnie brały udział w poszczególnych konkurencjach. Różnorodność zadań pozwalała wziąć udział wszystkim dzieciom. Każdy wracał zadowolony i wspominał śmieszne sytuacje. Tym razem wygrała klasa VII. Całość przygotował i prowadził pan Jerzy Strzałka.
32
Dzień Dziecka na rowerach
Uczniowie klasy ósmej uczcili swoje święto rajdem rowerowym po najbliższej okolicy. Pokonali trasę ok. 25 kilometrów, która wiodła przez Górecko Stare, Floriankę, Zwierzyniec, Sochy i Szozdy. Największą atrakcją na Floriance okazały się koniki, które dały się pogłaskać uczestnikom rajdu. Trasa przebiegała wśród malowniczych krajobrazów RPN, w atmosferze chóru ptaków leśnych. Po czasie zdalnej nauki, wyprawa rowerowa była znakomitą okazją do opowieści i rozmów uczniów i opiekunów.
Serdeczne podziękowania rodzicowi pani Edycie Zubala za pomoc w organizacji rajdu.
24
Wycieczka do Bałtowa
W pierwszym dniu czerwca uczniowie klas I-III z nauczycielami wyruszyły w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznych, do krainy dinozaurów. Wycieczkę do „Parku Jurajskiego” w Bałtowie rozpoczęliśmy od wizyty w wyjątkowym miejscu opanowanym przez czarownice – Sabatówce. Następnie wyruszyliśmy na Safari. Zwiedzaliśmy górną część zwierzyńca, jadąc pomarańczowym amerykańskim autobusem po sektorach zamieszkałych przez wielbłądy, lamy, strusie, owce, jelenie, dziki itp. Ogromne wrażenie robiły naturalnej wielkości dinozaury, zrobione w skali 1:1 i rozmieszczone wzdłuż ścieżki dydaktycznej Jurajskiego parku. Po nim była wyprawa do Oceanarium, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Mogliśmy zobaczyć z bliska jak wyglądało podwodne życie tysiące lat temu. Kolejne emocje przeżyliśmy w Kinie 5D oglądając dinozaury. Niemałą atrakcją był jurajski plac zabaw, na którym można było również świetnie pobawić się na statku pirackim i trampolinach. Do domu wracaliśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni, pełni wrażeń i emocji, jakie przyniosła nam wycieczka w świat dinozaurów.
98
„Sprzymierzeńcy lasu” – wyniki konkursu
Miło nam poinformować, że Maja Marzec uczennica klasy VI zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Sprzymierzeńcy lasu”. Konkurs organizowany jest przez Nadleśnictwo Zwierzyniec.
Gratulujemy Mai i życzymy dalszych sukcesów.
Kreatywne laurki dla mamy
Dzień Matki to chyba jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Obchodzimy je zawsze 26 maja. W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości. Również uczniowie klas I- III nie zapomnieli o swoich mamach, a swoją szczególną wdzięczność wyrazili wręczając kartki zrobione na warsztatach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol.
Dziękujemy Paniom z biblioteki za miłe spotkanie.
Egzamin ósmoklasisty!
Po roku pracy nieco innej niż zwykle, bo po nauczaniu zdalnym nadszedł dzień pierwszych egzaminów dla uczniów klasy ósmej. 25 maja 2021r. w odświętnych strojach młodzież przystąpiła do egzaminu z języka polskiego. Następnego dnia zmierzyli się z królową nauk, czyli matematyką. W czwartek 26 maja uczniowie wykazywali się wiedzą z języków obcych. Na wyniki z egzaminów musimy jeszcze trochę poczekać, ale już teraz mocno trzymamy kciuki za ósmoklasistów. Mamy nadzieję, że każdy napisał na tyle dobrze, by dostać się do swojej wymarzonej szkoły.
Informacja dla Rodziców!
Serdecznie zapraszamy Rodziców do udziału w wydarzeniu on-line „Kocham i wspieram – rodzicielskie SOS w czasie pandemii” w dniu 31 maja 2021 r. w godz. 16.30-17.30. Podczas konferencji chcemy przybliżyć rodzicom zagadnienia dotyczące przyjaznej komunikacji, aktywnego słuchania i uważności w kontakcie z dziećmi.
Program konferencji:
16.30 – 16.40 – powitanie uczestników – p. Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty
16:30 – 16:50 – „Komunikacja w rodzinie – sposoby skutecznego porozumiewania się z dziećmi” – p. Joanna Kupczyńska-Juszczak – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Zamościu;
16:50 – 17:10 – „Jak wspierać dzieci w czasie pandemii?” – prof. dr hab. Zbigniew Gaś – profesor psychologii, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie.
Serdecznie zapraszamy!
Link do konferencji został przesłany na e- dzienniku.
Certyfikat dla szkoły
BOOKTALKING - „KSIĄŻKA MOJEGO ŻYCIA” - wyniki konkursu
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali docenieni i nagrodzeni w gminnym konkursie BOOKTALKING- „KSIĄŻKA MOJEGO ŻYCIA”, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol. Konkurs polegał na krótkim zareklamowaniu książki: przedstawieniu bohaterów, fabuły lub scen z książki w taki sposób, by słuchacz chciał po nią sięgnąć. Wśród nagrodzonych znalazła się Lena Nizio uczennica klasy I, która zajęła I miejsce oraz Tomasz Marzec uczeń klasy III, który zajął II miejsce. Gratulujemy serdecznie.
Zachęcamy do obejrzenia filmów promujących wybraną książkę.
Informacja
Nasza szkoła przystąpiła do kampanii ,,TYDZIEŃ ULGI" od 17.05. do 21.05.2021 r. W tym tygodniu zobowiązujemy się nie odpytywać uczniów na oceny, nie zadawać prac domowych, nie robić sprawdzianów i kartkówek. Ta akcja ma służyć temu, aby wspomóc uczniów w bezstresowym powrocie do szkoły. Więcej informacji na stronie: https://psychologia.uj.edu.pl/tydzien-ulgi
Harmonogram zajęć w systemie hybrydowym
W załączniku znajduje się harmonogram nauki w systemie hybrydowym na okres 17.05- 21.05.2021 r. oraz 24.05.- 28.05.2021 r.
Dyplom dla szkoły!
Za udział w tegorocznej edycji obchodów Światowego Dnia Wody z PAH oraz przesłanie raportu nasza placówka otrzymała dyplom oraz podziękowania.
Informacja!
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Państwowej Szkoły Muzycznej w Biłgoraju. Informacja w załaczniku.
Pamiętamy o Dniu Ziemi
22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. W tym roku hasło przewodnie tego święta to „Przywróć naszą Ziemię”. Celem podejmowanych działań w naszej szkole jest promowanie postaw proekologicznych wśród uczniów, nie tylko z okazji Dnia Ziemi, ale przez cały rok. To właśnie Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i musimy o nią dbać. Dlatego w klasach starszych realizowane były różne tematy: „Co podarujemy Ziemi w dniu jej święta?”, „Przyjaciele klimatu” oraz ,,Formy ochrony przyrody w Polsce”. W młodszych klasach dzieci zdalnie uczyły się o przyrodzie i o ochronie środowiska, oglądały film edukacyjny ,,Dzień Ziemi” oraz utrwalały takie pojęcia jak: recykling, ekologia, środowisko. W ramach edukacji plastyczno - technicznej wykonywały plakat o segregacji śmieci. Uczniowie aktywnie włączyli się do naszej akcji „Sadzimy i siejemy rośliny dla naszej Ziemi”.
Jej efekty prezentujemy na zdjęciach i filmach. Dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie się działania.
7
,,Żabim skokiem, gadzim okiem”
20 kwietnia 2021 roku w klasach I-III odbyły się warsztaty pt. ,,Żabim skokiem, gadzim okiem”. Na zajęciach prowadzonych przez p. Anetę Dybowską uczniowie dowiedzieli się między innymi: jakie są różnice między żabą a ropuchą, jak słyszą płazy a jak gady oraz wielu, wielu innych ciekawostek. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej rozpoczęła się dyskusja wśród uczniów na temat ulubionych zwierząt. Było to inspiracją do wykonania pracy plastyczno-technicznej. Dużo emocji towarzyszyło uczniom podczas zabawy ,,Bulgoczące Żaby”. Warsztaty przebiegały w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.
Spotkanie odbyło się w ramach II edycji pakietu działań edukacyjnych "Ochrona gatunków i siedlisk Natura 2000 na obszarze RPN".
6
Przyroda Gminy Tereszpol
Pod takim tytułem odbył się Gminny Konkurs Fotograficzny, w którym wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Tereszpolu-Kukiełkach i Zespołu Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu–Zaorendzie. Celem konkursu było:
-budzenie zainteresowań i uwrażliwienie na piękno przyrody Gminy Tereszpol,
-rozwijanie u uczniów umiejętności wykorzystania fotografii jako artystycznej formy przekazu,
-zachęcanie do poznawania przyrody Gminy Tereszpol.Członkowie komisji konkursowej ocenili nadesłane zdjęcia i wyłonili zwycięzców:
I miejsce:
Maja Marzec (SP w Tereszpolu–Kukiełkach), Mikołaj Róg (ZSS w Tereszpolu–Zaorendzie)
II miejsce:
Justyna Smoła (ZSS w Tereszpolu–Zaorendzie), Dawid Kurzyński (SP w Tereszpolu–Kukiełkach)
III miejsce:
Megan Kuźmińska (SP w Tereszpolu–Kukiełkach), Natalia Szponar (ZSS w Tereszpolu–Zaorendzie)
Wyróżnienia:
Klaudia Ostasz (ZSS w Tereszpolu–Zaorendzie), Zuzanna Obszyńska, Patrycja Szyderska (SP w Tereszpolu–Kukiełkach).
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i nadesłane prace. Nagrody zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego.
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych