W pierwszym dniu czerwca uczniowie klas I-III z nauczycielami wyruszyły w niezwykłą podróż do czasów prehistorycznych, do krainy dinozaurów. Wycieczkę do „Parku Jurajskiego” w Bałtowie rozpoczęliśmy od wizyty w wyjątkowym miejscu opanowanym przez czarownice – Sabatówce. Następnie wyruszyliśmy na Safari. Zwiedzaliśmy górną część zwierzyńca, jadąc pomarańczowym amerykańskim autobusem po sektorach zamieszkałych przez wielbłądy, lamy, strusie, owce, jelenie, dziki itp. Ogromne wrażenie robiły naturalnej wielkości dinozaury, zrobione w skali 1:1 i rozmieszczone wzdłuż ścieżki dydaktycznej Jurajskiego parku. Po nim była wyprawa do Oceanarium, w którym głębia oceanu przenika się z głębią trójwymiarowego przekazu. Mogliśmy zobaczyć z bliska jak wyglądało podwodne życie tysiące lat temu. Kolejne emocje przeżyliśmy w Kinie 5D oglądając dinozaury. Niemałą atrakcją był jurajski plac zabaw, na którym można było również świetnie pobawić się na statku pirackim i trampolinach. Do domu wracaliśmy bardzo zmęczeni, ale zadowoleni, pełni wrażeń i emocji, jakie przyniosła nam wycieczka w świat dinozaurów.
Wycieczka do Bałtowa
- 98
„Sprzymierzeńcy lasu” – wyniki konkursu
Miło nam poinformować, że Maja Marzec uczennica klasy VI zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Sprzymierzeńcy lasu”. Konkurs organizowany jest przez Nadleśnictwo Zwierzyniec.
Gratulujemy Mai i życzymy dalszych sukcesów.
Kreatywne laurki dla mamy
Dzień Matki to chyba jedno z najpiękniejszych świąt w ciągu całego roku, wypełnione kwiatami i serdecznymi życzeniami. Święto to jest wyrazem wdzięczności, szacunku i miłości. Obchodzimy je zawsze 26 maja. W tym dniu wszystkie mamy obdarzane są szczególnymi dowodami miłości. Również uczniowie klas I- III nie zapomnieli o swoich mamach, a swoją szczególną wdzięczność wyrazili wręczając kartki zrobione na warsztatach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol.
Dziękujemy Paniom z biblioteki za miłe spotkanie.
Egzamin ósmoklasisty!
Po roku pracy nieco innej niż zwykle, bo po nauczaniu zdalnym nadszedł dzień pierwszych egzaminów dla uczniów klasy ósmej. 25 maja 2021r. w odświętnych strojach młodzież przystąpiła do egzaminu z języka polskiego. Następnego dnia zmierzyli się z królową nauk, czyli matematyką. W czwartek 26 maja uczniowie wykazywali się wiedzą z języków obcych. Na wyniki z egzaminów musimy jeszcze trochę poczekać, ale już teraz mocno trzymamy kciuki za ósmoklasistów. Mamy nadzieję, że każdy napisał na tyle dobrze, by dostać się do swojej wymarzonej szkoły.
Informacja dla Rodziców!
Serdecznie zapraszamy Rodziców do udziału w wydarzeniu on-line „Kocham i wspieram – rodzicielskie SOS w czasie pandemii” w dniu 31 maja 2021 r. w godz. 16.30-17.30. Podczas konferencji chcemy przybliżyć rodzicom zagadnienia dotyczące przyjaznej komunikacji, aktywnego słuchania i uważności w kontakcie z dziećmi.
Program konferencji:
16.30 – 16.40 – powitanie uczestników – p. Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty
16:30 – 16:50 – „Komunikacja w rodzinie – sposoby skutecznego porozumiewania się z dziećmi” – p. Joanna Kupczyńska-Juszczak – psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Zamościu;
16:50 – 17:10 – „Jak wspierać dzieci w czasie pandemii?” – prof. dr hab. Zbigniew Gaś – profesor psychologii, Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie.
Serdecznie zapraszamy!
Link do konferencji został przesłany na e- dzienniku.
Certyfikat dla szkoły
BOOKTALKING - „KSIĄŻKA MOJEGO ŻYCIA” - wyniki konkursu
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zostali docenieni i nagrodzeni w gminnym konkursie BOOKTALKING- „KSIĄŻKA MOJEGO ŻYCIA”, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol. Konkurs polegał na krótkim zareklamowaniu książki: przedstawieniu bohaterów, fabuły lub scen z książki w taki sposób, by słuchacz chciał po nią sięgnąć. Wśród nagrodzonych znalazła się Lena Nizio uczennica klasy I, która zajęła I miejsce oraz Tomasz Marzec uczeń klasy III, który zajął II miejsce. Gratulujemy serdecznie.
Zachęcamy do obejrzenia filmów promujących wybraną książkę.
Informacja
Nasza szkoła przystąpiła do kampanii ,,TYDZIEŃ ULGI" od 17.05. do 21.05.2021 r. W tym tygodniu zobowiązujemy się nie odpytywać uczniów na oceny, nie zadawać prac domowych, nie robić sprawdzianów i kartkówek. Ta akcja ma służyć temu, aby wspomóc uczniów w bezstresowym powrocie do szkoły. Więcej informacji na stronie: https://psychologia.uj.edu.pl/tydzien-ulgi
Harmonogram zajęć w systemie hybrydowym
W załączniku znajduje się harmonogram nauki w systemie hybrydowym na okres 17.05- 21.05.2021 r. oraz 24.05.- 28.05.2021 r.
Dyplom dla szkoły!
Za udział w tegorocznej edycji obchodów Światowego Dnia Wody z PAH oraz przesłanie raportu nasza placówka otrzymała dyplom oraz podziękowania.
Informacja!
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Państwowej Szkoły Muzycznej w Biłgoraju. Informacja w załaczniku.
Pamiętamy o Dniu Ziemi
22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. W tym roku hasło przewodnie tego święta to „Przywróć naszą Ziemię”. Celem podejmowanych działań w naszej szkole jest promowanie postaw proekologicznych wśród uczniów, nie tylko z okazji Dnia Ziemi, ale przez cały rok. To właśnie Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i musimy o nią dbać. Dlatego w klasach starszych realizowane były różne tematy: „Co podarujemy Ziemi w dniu jej święta?”, „Przyjaciele klimatu” oraz ,,Formy ochrony przyrody w Polsce”. W młodszych klasach dzieci zdalnie uczyły się o przyrodzie i o ochronie środowiska, oglądały film edukacyjny ,,Dzień Ziemi” oraz utrwalały takie pojęcia jak: recykling, ekologia, środowisko. W ramach edukacji plastyczno - technicznej wykonywały plakat o segregacji śmieci. Uczniowie aktywnie włączyli się do naszej akcji „Sadzimy i siejemy rośliny dla naszej Ziemi”.
Jej efekty prezentujemy na zdjęciach i filmach. Dziękujemy Rodzicom za pomoc i zaangażowanie się działania.
7
,,Żabim skokiem, gadzim okiem”
20 kwietnia 2021 roku w klasach I-III odbyły się warsztaty pt. ,,Żabim skokiem, gadzim okiem”. Na zajęciach prowadzonych przez p. Anetę Dybowską uczniowie dowiedzieli się między innymi: jakie są różnice między żabą a ropuchą, jak słyszą płazy a jak gady oraz wielu, wielu innych ciekawostek. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej rozpoczęła się dyskusja wśród uczniów na temat ulubionych zwierząt. Było to inspiracją do wykonania pracy plastyczno-technicznej. Dużo emocji towarzyszyło uczniom podczas zabawy ,,Bulgoczące Żaby”. Warsztaty przebiegały w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze.
Spotkanie odbyło się w ramach II edycji pakietu działań edukacyjnych "Ochrona gatunków i siedlisk Natura 2000 na obszarze RPN".
6
Przyroda Gminy Tereszpol
Pod takim tytułem odbył się Gminny Konkurs Fotograficzny, w którym wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Tereszpolu-Kukiełkach i Zespołu Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu–Zaorendzie. Celem konkursu było:
-budzenie zainteresowań i uwrażliwienie na piękno przyrody Gminy Tereszpol,
-rozwijanie u uczniów umiejętności wykorzystania fotografii jako artystycznej formy przekazu,
-zachęcanie do poznawania przyrody Gminy Tereszpol.Członkowie komisji konkursowej ocenili nadesłane zdjęcia i wyłonili zwycięzców:
I miejsce:
Maja Marzec (SP w Tereszpolu–Kukiełkach), Mikołaj Róg (ZSS w Tereszpolu–Zaorendzie)
II miejsce:
Justyna Smoła (ZSS w Tereszpolu–Zaorendzie), Dawid Kurzyński (SP w Tereszpolu–Kukiełkach)
III miejsce:
Megan Kuźmińska (SP w Tereszpolu–Kukiełkach), Natalia Szponar (ZSS w Tereszpolu–Zaorendzie)
Wyróżnienia:
Klaudia Ostasz (ZSS w Tereszpolu–Zaorendzie), Zuzanna Obszyńska, Patrycja Szyderska (SP w Tereszpolu–Kukiełkach).
Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie i nadesłane prace. Nagrody zostaną wręczone na zakończenie roku szkolnego.
Konkurs – zbiórka baterii (2020/2021)
W tym roku nasza szkoła już kolejny raz wzięła udział w Konkursie zbiórki zużytych baterii w placówkach oświatowych i wychowawczych na terytorium Polski pod hasłem „Edukujemy-Pomagamy”. Zadeklarowaliśmy uczestnictwo w grupie POMAGAMY dla wsparcia działalności fundacji dobroczynnej – „Towarzystwo Opieki nad Ociemniałymi Stowarzyszenie w Laskach”.
W akcję zbierania baterii, która trwała od 1.10.2020r. do 31.03.2021r. aktywnie włączyli się uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej łącznie z dziećmi uczęszczającymi do oddziałów przedszkolnych, wraz ze swoimi rodzicami.
Całą działalność charytatywną naszej placówki koordynowali uczniowie klasy IV. Część ich pracy: segregowanie zużytych baterii i akumulatorów przenośnych oraz pakowanie można obejrzeć na załączonych zdjęciach.
4
Wyróżnienie dla Wiktora!
26 marca 2021r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu został rozstrzygnięty regionalny konkurs plastyczny na "Stroik wielkanocny". W konkursie wzięło udział 222 uczniów klas 1-8 szkół podstawowych powiatu zamojskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego i tomaszowskiego. Jury biorąc pod uwagę samodzielność, oryginalność i estetykę wyróżniło pracę Wiktora Koszarnego ucznia klasy II. Gratulujemy!
Wesołych Świąt!
Spektakl “Bambusowa Księżniczka”
30 marca 2021r. uczniowie klas I i II obejrzeli na żywo spektakl pt. “Bambusowa Księżniczka” z teatru “Maska w Rzeszowie”. Sztuka jest znana także pod nazwą "Opowieść o księżniczce Kaguya" może kojarzyć się z Calineczką. Także i tu kluczowy jest motyw dziewczynki znalezionej we wnętrzu rośliny. Kaguya przyniesie swojemu znalazcy szczęście i dobrobyt, ale skrywa jednak pewną tajemnicę... Poza nią i jej opiekunami w spektaklu pojawiają się także smok, mityczna góra, niezwykłe wojsko, wielka bitwa i wiele fascynujących przygód. Wirtualna wizyta w teatrze wzbudziła u uczniów wiele emocji i pozytywnych wrażeń.
Światowy Dzień Wody
Nasza szkoła wzięła udział w Światowym Dniu Wody z Polską Akcją Humanitarną. U nas trwał on cały tydzień, podczas którego we wszystkich klasach odbyły się lekcje na ten temat.
Młodsi uczniowie ubrani byli w tym dniu na niebiesko (za co dziękujemy Rodzicom!). Dzieci obejrzały prezentację o wodzie oraz dowiedziały się, w jaki sposób krąży ona w przyrodzie, w jakich stanach skupienia występuje, do czego jest potrzebna, wykonywały plakaty, rozwiązywały quizy. Dzieci same doszły do wniosku, że „bez wody nie ma życia”.
W starszych klasach uczniowie również aktywnie włączyli się w tę akcję: układali krótkie wierszyki oraz ilustrowali je, wykorzystując grafikę komputerową. Ponadto we wszystkich klasach odbyły się zajęcia pod hasłem „Zróbmy szum wokół wody”. Uczniowie obejrzeli animację „Oszczędzanie wody to za mało”, rozwiązywali quiz, wykonali ćwiczenie „Zajedzona woda”. Dużo emocji wzbudziło obliczenie, ile wody potrzeba, aby przygotować śniadanie z zaproponowanych składników, a ile trzeba do wyprodukowania np. komputera.
W podsumowaniu zajęć uczniowie podawali swoje propozycje oszczędzania tej cennej substancji, od której zależy nasze życie.
4
Witaj wiosno!
19 marca 2021r. klasy I i II rozpoczęły przywoływanie wiosny. Na zajęciach uczniowie zrobili Marzanny. Kukły były przygotowywane ze słomy, kolorowych ścinków materiału i bibuły. Następnie, wesołym krokiem ruszyliśmy na spacer po okolicy, żeby pożegnać zimę. Podpaleniem Marzanny i zabawami na boisku przywitaliśmy najpiękniejszą porę roku-wiosnę.
23
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych