Niezwykłe widowisko zorganizowane na Wzgórzu Polak mogli oglądać mieszkańcy naszej gminy. W niedzielę, 2 września odbyły się uroczystości patriotyczno- religijne z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym w intencji Ojczyzny i poległych powstańców z 1863 roku. Następnie wszyscy udali się na Wzgórze Polak. Gości powitał wójt gminy Tereszpol, Jacek Pawluk. Prelekcje na temat bitwy pod Panasówką wygłosił p. Tomasz Brytan. Podczas spotkania nasi uczniowie na czele z p. dyrektor Bogumiłą Kukiełką oraz p. Jerzym Strzałką złożyli wieńce pod pomnikiem upamiętniającym tamte wydarzenia. Na zakończenie odbyła się inscenizacja historyczna upamiętniająca 155. rocznicę bitwy pod Panasówką.
Zakończenie roku szkolnego
22 czerwca 2018 roku o godzinie 9 spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, aby pożegnać na ponad dwa miesiące szkołę i naukę. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu szkoły. Następnie sztandar został przekazany uczniom klasy szóstej. Potem uczniowie klasy III gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie absolwenta szkoły. Po oficjalnej części uczniowie odchodzącej klasy zaprezentowali się w zabawnej części artystycznej. Przekonywali, że w krytycznym momencie na języku polskim warto panią przekonać, że „na ulicach cichosza nie ma Mickiewicza i nie ma Miłosza”, a panią od historii, że „ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”. Udowadniali oni, że warto rzeki przepłynąć i góry pokonać, aby dotrzeć na geografię oraz, że na biologii można się spodziewać tylko łatwych pytań. Przypomnieli też, że na zajęciach artystycznych było kolorowo, na fizyce i chemii cicho, a na matematyce zabawnie. Uczniowie pochwalili się również znajomością obcych słówek, których uczyli się na lekcjach języka angielskiego i niemieckiego, oraz doskonałą kondycją fizyczną w rytm piosenki Maryli Rodowicz „Gimnastyka”. Zapewniali, że „taki ja i taki ty może świętym być” oraz przestrzegali, że pani dyrektor „pojawia się i znika”, gdy najmniej się tego spodziewamy. Po występie trzecioklasistów uczniowie wyróżniający się w nauce lub innych dziedzinach otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, dyplomy, puchary. Pani dyrektor przypomniała najważniejsze sukcesy i wydarzenia kończącego się roku szkolnego. Na konie życzyła wszystkim uczniom, przybyłym licznie rodzicom oraz pracownikom szkoły udanych wakacji. My również życzymy duuuużo słońca.
51
Dyplomy za aktywny udział w zajęciach SKS
- 22 czerwca był dniem pełen wrażeń, nie tylko za sprawą otrzymania świadectw, ale też podsumowania całorocznej pracy. Nasi uczniowie uczestniczą w Szkolnym Klubie Sportowym pod nazwą ,,Mali Piłkarze” oraz ,,Kukiełeczki”. Tego dnia zostały rozdane dyplomy za aktywny udział w zajęciach. Gratulujemy młodym sportowcom i życzymy beztrosko spędzonego czasu, wielu sportowych atrakcji, mnóstwo słońca i jeszcze więcej uśmiechu! Do zobaczenia we wrześniu!
Podsumowanie rozgrywek szachowych
W naszej placówce odbył się cykl spotkań szachowych, na których rozgrywane były turnieje. Po ciężkiej całorocznej pracy przyszedł czas na podsumowanie. Pan Józef Pszeniczka- sędzia szachowy ogłosił wyniki, które przedstawiają się następująco:
Turniej o Puchar Wójta - kat. MŁODZICY
dziewczęta
1. Portka Samanta kl. III- Mistrzyni Szachowa, Grand Prix
2. Burdzań Zuzanna kl. III - medal srebrny
3. Marzec Maja kl. III - medal brązowy
chłopcy
1. Kimak Jakub kl. II- Mistrz Szachowy, Grand Prix
2. Cielica Karol kl. I - medal srebrny
3. Sikorski Krzysztof kl. II - medal brązowy
Turniej o Puchar Wójta - kat. JUNIORZY MŁODSI kl. IV-VI
chłopcy
1. Kurzyński Dawid kl. V- Mistrz Szachowy, Grand Prix
2. Szwed Albert kl. V- medal srebrny
3. Hurkała Wojciech kl. IV- medal brązowy
Turniej o Puchar Wójta - kat. JUNIORZY
dziewczęta
1. Bielak Joanna kl. VII- Mistrzyni Szachowa, Grand Prix
Turniej o Puchar Wójta - kat. JUNIORZY
chłopcy
1. Litwin Bartłomiej kl. II gimnazjum- Mistrz szachowy, Grand Prix
2. Marzec Mikołaj kl. II gimnazjum- medal srebrny
Rozdanie nagród miało miejsce na uroczystości zakończenia roku szkolnego. Gratulujemy zwycięzcom!!
5
Zawody matematyczne „Szybszy niż kalkulator”
- W zawodach matematycznych „Szybszy niż kalkulator” liczy się najwyższy wynik oraz najkrótszy czas wykonywania pamięciowego podstawowych obliczeń matematycznych. W eliminacjach szkolnych dwunastej edycji wzięli udział wszyscy uczniowie kl. IV- VI i gimnazjum.Wyniki eliminacji klasowych:KLASAI miejsceII miejsceIII miejsceIVKręt KamilMicyk WiktoriaZubala AntoniJanik JakubVKurzyński DawidNizio GabrielHurkała KingaVIRawiak IzabelaSikorska JoannaŁazorczyk ŁukaszVIIRawiak BernadetaBielak JoannaSikorska WiktoriaII gimŁazorczyk RoksanaMarzec MikołajIII gimRawiak FaustynaObszyński Grzegorz18.06.2018r. odbyły się zawody międzyklasowe. W zawodach wzięło udział 18 uczniów ze wszystkich klas.Oto pięć kolejnych miejsc:1.Mistrz Szkoły Podstawowej w Tereszpolu-Kukiełkach – Faustyna Rawiak kl. III gim (mistrzyni nie do pokonania od kl. V)2. Wicemistrz Szkoły Podstawowej w Tereszpolu-Kukiełkach - Bernadeta Rawiak kl. VII.3. Joanna Sikorska kl. V4. Izabela Rawiak kl. V5.Joanna Bielak kl. VIIZwycięzcom gratulujemy!
Festyn ,,Na ludowo i sportowo''
Dnia 17 czerwca nasza szkoła uczestniczyła w festynie ,,Na ludowo i sportowo”. Uczniowie zaprezentowali się muzycznie i tanecznie. Jako pierwsza na scenie pojawiła się grupa ,,Kukiełeczki”, w kilku tańcach akrobatycznych i ludowych. Oferta i choreografia naszych uczniów była bardzo bogata. Były występy muzyczne w grupie, solo, na ludowo i po angielsku. Nie zabrakło również występu przedszkolaków, które w pięknych i kolorowych strojach zaprezentowały swoje talenty. Uczniów do występu przygotowywały p. Bożena Kurzyńska i p. Małgorzata Kurzyńska. Imprezę prowadziła p. Urszula Adamowicz. Na zakończenie części artystycznej został rozstrzygnięty konkurs recytatorski ,,Z wiejskiego podwórka”, w którym nagrodzony został za I miejsce Jakub Kimak, uczeń kl. II. Jego występ mogliśmy podziwiać na scenie. Następnie wójt gminy Jacek Pawluk wręczył nagrody za udział w konkursie ,,Zostań mistrzem historii”, w którym Artur Kurzyński uczeń kl. VI został gminnym wicemistrzem historii. Gratulujemy serdecznie!
Uczniowie wspaniale się spisali.
38
Konkurs booktalking
- W naszej szkole odbył się konkurs booktalking. Co to takiego? Otóż jest to krótkie zareklamowanie książki. Nie jest to streszczenie ani recenzja, ale raczej przedstawienie bohaterów, fabuły czy też kilku scen z książki w taki sposób, by słuchacze chcieli sięgnąć po nią i przeczytać ją samodzielnie. Główną zasadą prezentacji książek metodą booktalkingu jest nieujawnianie wszystkich informacji o książce, ale uwzględnianie tylko „kuszących" fragmentów. Prezentacje powinny być jak rzut okiem na to, co naprawdę ciekawego znajduje się między okładkami książki.Konkurs został zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol. Przystąpiło do niego 6 uczniów z klas 4 – 6. Michalina Lewandowska zachęcała publiczność do przeczytania książki o Hani Humorek, która rozwiązywała zagadki detektywistyczne. Michasia przyniosła ze sobą tajemniczy plecak, w którym, jak się okazał,o znajdowały się przedmioty pomagające w rozstrzygnięciu najtrudniejszych tajemnic. Megan Kuźmińska wcieliła się w rolę znanego wielu uczniom cwaniaczka. Kinga Hurkała i Wiktoria Micyk przekonywały, że warto przeczytać „Opowieści z Narni”. Kazia Sitarz zdradziła kilka szczegółów z biograficznej książki o królowej Elżbiecie, natomiast Artur Kurzyński zachęcał do poznania przygód Robinsona Kruzoe. Wszyscy uczestnicy konkursu booktaking w pierwszym tygodniu wakacji pojadą w nagrodę na Farmę Iluzji. Gratulujemy im serdecznie i życzymy niezapomnianych wrażeń podczas wyjazdu.
Rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego
- Dnia 15 czerwca w Bibliotece Publicznej Gminy Tereszpol odbył się drugi etap konkursu recytatorskiego pt. ,,Z wiejskiego podwórka”. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów z kl. I-II. Miło nam poinformować, że I miejsce zdobył Jakub Kimak uczeń kl. II. Występ artystyczny laureata możemy zobaczyć na festynie ,,Na ludowo i sportowo”, który odbędzie się 17 czerwca na stadionie w Tereszpolu-Zaorendzie. Gratulujemy Jakubowi, wszystkim uczestnikom oraz p. Annie Kapuśniak, która przygotowała uczniów do konkursu.
Wyjazd do Zamościa
- W czerwcu klasy IV, V i VI wybrały się na wycieczkę do Zamościa. W programie wyjazdu nie mogło zabraknąć takich atrakcji jak: ZOO, spacer po zamojskiej starówce, seans w kinie oraz obiad w McDonald’s. Dzień był pełen wrażeń i pozytywnych emocji. Opiekunami wycieczki były p. Anna Koman, p. Bożena Kurzyńska i p. Wiesława Lipińska -Kosonoga.
Wycieczka do Krakowa i Energylandii
- Na początku czerwca nasi uczniowie wraz z opiekunami panem Jerzym Strzałką, panią Anną Kapuśniak oraz panią Wiesławą Lipińską -Kosonogą udali się na wycieczkę do Krakowa i Zatoru. Już pierwszego dnia na uczestników wycieczki czekało wiele atrakcji. Pierwszym miejscem, które odwiedzili był największy w Polsce park trampolin GoJump. Po godzinnym pobycie uczniowie z uśmiechem, ale i nieco zmęczeni udali się do galerii Serenada. Później obejrzeli bardzo wzruszający film pt.: „Cudowny chłopak”. Wieczorem przez Wadowice, gdzie zjedli po porządnej kremówce, zwiedzili miasto Jana Pawła II, udali się na miejsce noclegu w Zatorze. Drugiego dnia po noclegu i obfitym śniadaniu udali się do Energylandii, największego w Polsce Rodzinnego Parku Rozrywki czyli krótko mówiąc wesołego miasteczka. Po całodniowym szaleństwie dzieci zadowolone wracały do domu. Serdecznie dziękujemy rodzicom Pani Katarzynie Hurkała i Pani Stanisławie Lewandowskiej za pomoc w opiece.
Konkurs recytatorski ,,Z wiejskiego podwórka"
- W czerwcu odbył się Konkurs Recytatorski ph. "Z wiejskiego podwórka" organizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Tereszpol dla uczniów klas I-III. W pierwszym szkolnym etapie udział wzięło 17 uczniów z klas I-II. Miło nam poinformować, że do etapu gminnego zakwalifikowały się następujące osoby: Cielica Karol, Wiktoria Ferenc, Jakub Kimak, Martyna Kręt, Patryk Maciocha oraz Krzysztof Sikorski. Uczniów przygotowywały: p. Anna Kapuśniak i p. Monika Kurzyńska. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!
Wyjazd na „Kamienie na szaniec”
- Uczniowie starszych klas wyjeżdżali na przedstawienie teatralne do Biłgorajskiego Centrum Kultury. Tym razem mieli okazję obejrzeć teatralną interpretację „Kamieni na szaniec”. W spektaklu wykorzystano muzykę zespołu Lao Che, która tworzyła wyjątkowy nastrój oraz prezentację multimedialną o życiu okupowanej Warszawy. Wersja zaprezentowana przez Kielecki Teatr Lektur zapadnie z pewnością w pamięci młodych widzów.
Roztocze malowane – świat owadów
- Dnia 13.06.2018r. w Ośrodku Zamiejscowym w Zamościu Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych odbyło się wręczenie nagród w konkursie „Roztocze malowane – świat owadów”.Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych byli uczniowie naszej szkoły:Artur Kurzyński – II miejsceAlicja Portka – II miejsceMegan Kuźmińska – wyróżnienie.Bardzo serdecznie dziękujemy pani Iwonie Kuźmińskiej za dowóz uczniów do Zamościa.
,,Zostań Mistrzem Historii"
- Dnia 11 czerwca odbył się w naszej szkole I etap Gminnego Konkursu Historycznego pt. "Zostań Mistrzem Historii" pod patronatem Wójta Gminy Tereszpol. Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z obu kategorii (IV - VI: Wiktoria Micyk, Megan Kuźmińska, Dawid Kurzyński, Artur Kurzyński, Kazimiera Sitarz oraz VII, II i III gimnazjum: Wiktoria Sikorska, Bernadeta Rawiak, Faustyna Rawiak, Grzegorz Obszyński). Do II etapu zakwalifikowali się uczniowie, którzy osiągnęli min. 80% poprawności odpowiedzi i są to Artur Kurzyński 89% i Grzegorz Obszyński 80%. II etap odbędzie się 13 czerwca w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Tereszpolu - Zaorendzie. Życzymy powodzenia!
Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości
- Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości to niezwykłe przedsięwzięcie oraz próba ustanowienia Rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza w wielu lokalizacjach. Po wielu próbach i zaangażowaniu całej szkoły, 8 czerwca o godzinie 11:00 na stadionie szkolnym wzięliśmy udział w tym wydarzeniu. Po wyraźnym sygnale dźwiękowym aż 114 osób przystąpiło do bicia rekordu. Ciężki wkład uczniów i nauczycieli przełożył się na piękny występ artystyczny. Niesamowita atmosfera oraz galowe stroje nadały poważnego charakteru temu wystąpieniu. Była to niezwykła uroczystość, która uczciła tak ważną dla nas rocznicę i będzie niezapomnianą chwilą integrującą uczniów, nauczycieli, rodziców i lokalną społeczność.
Podziękowania z Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
- Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia przesyła podziękowania dla Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Tereszpolu-Kukiełkach za finansowe wsparcie na rzecz podopiecznych hospicjum. Już od kilku lat uczestniczymy w tej szczytnej akcji i cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę, by pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom.
Uroczysty apel podsumowujący szkolne konkursy
- Dnia 30 maja odbył się uroczysty apel podsumowujący szkolny konkurs recytatorski ,,Ojczyzna słowem malowana”, konkurs wiedzy „Historia Polski a patriotyzm” oraz konkurs pieśni patriotycznej „Śpiewająco o Ojczyźnie”. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Bogumiła Kukiełka, która pogratulowała wszystkim uczestnikom. Następnie osoby nagrodzone zaprezentowały swoje talenty recytując i śpiewając pieśni patriotyczne. Wszyscy uczniowie otrzymali podziękowania, natomiast zdobywcy czołowych miejsc dyplomy oraz nagrody książkowe. Wszystkie wydarzenia odbyły się w ramach organizowanego przez szkole ogólnoplskego konkursu ,,Szkoła Młodych Patriotów".
II miejsce na majówce z Janem Pawłem II
- W ramach obchodów rocznicy urodzin Papieża Polaka społeczność Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Biłgoraju zorganizowała dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych z terenu Powiatu biłgorajskiego Majówkę z Janem Pawłem II. Nasi uczniowie wzięli udział w zmaganiach sportowych. Po pięciu konkurencjach nasza drużyna zajęła II miejsce ulegając tylko drużynie z Dereźni. Skłąd drużyny: Bartłomiej Litwin, Mikołaj Marzec, Grzegorz Kwiatkowski, Bernadeta Rawiak, Wiktoria Sikorska, Klaudia Łata.
Konkurs pt. "WOLNA-NIEPODLEGŁA"
- 24 maja 2018 roku w Biłgoraju odbył się drugi etap Konkursu pt. "WOLNA - NIEPODLEGŁA" realizowanego w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Organizatorem Konkursu było Kuratorium Oświaty w Lublinie, Delegatura w Zamościu. Tematyka konkursu obejmowała zakres wiedzy dotyczący odzyskania przez Polskę niepodległości (lata 1914 - 1922). I etap odbył się w naszej szkole w dniu 24.04.2018 roku. Po eliminacjach szkolnych do II etapu zakwalifikowały się 4 osoby i to one reprezentowały naszą szkołę. Były to ze szkoły podstawowej z klasy VI: Kazimiera Sitarz i Artur Kurzyński, z kl. III gimnazjum: Faustyna Rawiak i Grzegorz Obszyński.
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych