Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości to niezwykłe przedsięwzięcie oraz próba ustanowienia Rekordu Polski w ilości par jednocześnie tańczących poloneza w wielu lokalizacjach. Po wielu próbach i zaangażowaniu całej szkoły, 8 czerwca o godzinie 11:00 na stadionie szkolnym wzięliśmy udział w tym wydarzeniu. Po wyraźnym sygnale dźwiękowym aż 114 osób przystąpiło do bicia rekordu. Ciężki wkład uczniów i nauczycieli przełożył się na piękny występ artystyczny. Niesamowita atmosfera oraz galowe stroje nadały poważnego charakteru temu wystąpieniu. Była to niezwykła uroczystość, która uczciła tak ważną dla nas rocznicę i będzie niezapomnianą chwilą integrującą uczniów, nauczycieli, rodziców i lokalną społeczność.
Podziękowania z Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie
- Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia przesyła podziękowania dla Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Tereszpolu-Kukiełkach za finansowe wsparcie na rzecz podopiecznych hospicjum. Już od kilku lat uczestniczymy w tej szczytnej akcji i cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę, by pomóc nieuleczalnie chorym dzieciom.
Uroczysty apel podsumowujący szkolne konkursy
- Dnia 30 maja odbył się uroczysty apel podsumowujący szkolny konkurs recytatorski ,,Ojczyzna słowem malowana”, konkurs wiedzy „Historia Polski a patriotyzm” oraz konkurs pieśni patriotycznej „Śpiewająco o Ojczyźnie”. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Bogumiła Kukiełka, która pogratulowała wszystkim uczestnikom. Następnie osoby nagrodzone zaprezentowały swoje talenty recytując i śpiewając pieśni patriotyczne. Wszyscy uczniowie otrzymali podziękowania, natomiast zdobywcy czołowych miejsc dyplomy oraz nagrody książkowe. Wszystkie wydarzenia odbyły się w ramach organizowanego przez szkole ogólnoplskego konkursu ,,Szkoła Młodych Patriotów".
II miejsce na majówce z Janem Pawłem II
- W ramach obchodów rocznicy urodzin Papieża Polaka społeczność Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Biłgoraju zorganizowała dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych z terenu Powiatu biłgorajskiego Majówkę z Janem Pawłem II. Nasi uczniowie wzięli udział w zmaganiach sportowych. Po pięciu konkurencjach nasza drużyna zajęła II miejsce ulegając tylko drużynie z Dereźni. Skłąd drużyny: Bartłomiej Litwin, Mikołaj Marzec, Grzegorz Kwiatkowski, Bernadeta Rawiak, Wiktoria Sikorska, Klaudia Łata.
Konkurs pt. "WOLNA-NIEPODLEGŁA"
- 24 maja 2018 roku w Biłgoraju odbył się drugi etap Konkursu pt. "WOLNA - NIEPODLEGŁA" realizowanego w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Organizatorem Konkursu było Kuratorium Oświaty w Lublinie, Delegatura w Zamościu. Tematyka konkursu obejmowała zakres wiedzy dotyczący odzyskania przez Polskę niepodległości (lata 1914 - 1922). I etap odbył się w naszej szkole w dniu 24.04.2018 roku. Po eliminacjach szkolnych do II etapu zakwalifikowały się 4 osoby i to one reprezentowały naszą szkołę. Były to ze szkoły podstawowej z klasy VI: Kazimiera Sitarz i Artur Kurzyński, z kl. III gimnazjum: Faustyna Rawiak i Grzegorz Obszyński.
Wycieczka po Roztoczu
- Dnia 23 maja klasy I-III wybrały się na wycieczkę po Roztoczu. Jednym z miejsc, które zobaczyliśmy była Miejska Biblioteka w Józefowie. Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda budynek dawnej synagogi oraz obejrzeć interesującą prezentację na temat powstawania książek. Były również zabawy i krzyżówki, w których dzieci chętnie brały udział. Następnie ruszyliśmy na basztę widokową, znajdującą się na skraju kamieniołomu Biała Dolina. Niesamowite widoki oraz piękna pogoda wprawiła nas w dobry nastrój. Pod koniec pobytu poszliśmy na wyczekaną pizzę i lody. Wyjazd odbył się w ramach realizowanego projektu ,,Eksperci programowania”.
Uroczystości w zaprzyjaźnionej szkole w Grabowcu
- 18 maja pani Dyrektor Bogumiła Kukiełka oraz poczet sztandarowy pod opieką pani Urszuli Adamowicz, reprezentowali naszą placówkę w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu. Delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w uroczystości z okazji jubileuszu 20-lecia nadania imienia szkole w Grabowcu. Akademia rozpoczęła się przemarszem pocztów sztandarowych do kościoła, gdzie odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. proboszcza Zygmunta Żółkiewskiego. Dalsza część uroczystości miała miejsce na hali sportowej. Zwieńczenie uroczystości jubileuszowych stanowiła wspaniała część artystyczna muzyczno-taneczna.
Radość czytania
- Cztery uczennice uczestniczyły w gminnym konkursie Radość Czytania zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną. Fragmenty wybranych utworów pięknie zaprezentowały: Amelia Kozyra z klasy VI oraz Kinga Hurkała, Megan Kuźmińska i Katarzyna Lesiak z klasy V. Kasia i Kinga otrzymały wyróżnienia. Wszystkim uczestniczkom konkursu gratulujemy.
Wyjazd na przedstawienie
- Uczniowie klasy V i VI 16 maja wyjeżdżali na przedstawienie pt. „Chłopcy z Placu Broni” W Biłgorajskim Centrum Kultury aktorzy Teatru Współczesnego z Krakowa przedstawili własną interpretację lubianej przez uczniów lektury. Spektakl wzbogacono wpadającymi w ucho piosenkami oraz humorystycznymi scenkami. Widzowie mieli okazję na nowo przeżyć wzruszające przygody małego Nemeczka. Publiczność została zaangażowana do udziału w przedstawieniu i wspólnie z aktorami wybierała dowódcę chłopców, kibicowała starciu Gereba z Boką, dzięki czemu występ na dłużej pozostanie w ich pamięci.
Spektakl ,,Kuba i Buba czyli savoir-vivre dla dzieci"
- Dnia 16 maja klasy I-III pojechały na spektakl pt. ,,Kuba i Buba czyli savoir-vivre dla dzieci” do BCK w Biłgoraju. Najnowsze przedstawienie Teatru Współczesnego z Krakowa w humorystyczny sposób uczy trudnej sztuki dobrego zachowania. Dlaczego nie wypada iść do teatru w sukience z plamami po soku? Czy czytanie cudzych listów jest kulturalne? Co to jest butonierka? Dlaczego pocałunek w rękę nazywa się ,,cmok-nonsens”? Na te i wiele innych pytań dzieci otrzymały odpowiedzi oglądając urozmaicony piosenkami w autorskiej aranżacji, pełen humoru spektakl o niesfornym rodzeństwie. Zgrabne, sympatyczne, dowcipne sytuacje z życia codziennego, które znakomicie demonstrują zasady dobrego wychowania. Miejmy nadzieję, że ta lekcja dobrych manier na długo pozostanie dzieciom w pamięci.
Radość czytania
- Po raz kolejny uczniowie z klasy IV,V i VI rywalizowali w szkolnym konkursie pięknego czytania, który odbył się 15 maja. W tym roku przystąpiło do niego aż 19 uczniów. Prezentowali oni wybrane fragmenty ulubionych utworów literackich. Można było usłyszeć artystyczne wykonanie „Opowieści z Narnii”, „W pustyni i w puszczy”, „Akademii pana Kleksa” oraz wielu innych książek. Ci, który zaprezentowali się najlepiej, będą reprezentować szkołę na etapie gminnym. Są to: Amelia Kozyra z kasy VI oraz Megan Kuźmińska, Kinga Hurkała i Katarzyna Lesiak z klasy V. Serdeczne gratulacje dla wszystkich miłośników literatury.
Szkolny konkurs recytatorski
- W ramach ogólnopolskiego konkursu ,,Szkoła Młodych Patriotów” zorganizowano szkolny konkurs recytatorski o tematyce patriotycznej. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań polską poezją patriotyczną. Po klasowych eliminacjach wyłoniono reprezentantów, którzy w finale zmagań szklonych zaprezentowali się dnia 10 maja w wybranych utworach.Miło nam poinformować, że w kategorii klas I-III nagrodzeni zostali:Miejsce I - Jakub KimakMiejsce II- Anna WitweraMiejsce III- Martyna KrętWyróżnienie: Maksymilian ZubalaKategoria kl. IV-VIMiejsce I- Artur Kurzyński, Megan KuźmińskaMiejsce II- Kinga Hurkała, Paulina ObszyńskaMiejsce III- Amelia Kozyra, Małgorzata Pierzchała, Wiktoria MicykWyróżnienie: Miłosz BołociuchKategoria kl. VII-gimnazjumMiejsce I- Michał Pięciurek, Aleksandra WujecMiejsce II- Faustyna RawiakWyróżnienie: Karol Ziomka
Jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej w Zamościu
- Dnia 11 maja pani Dyrektor Bogumiła Kukiełka oraz poczet sztandarowy pod opieką pani Urszuli Adamowicz, reprezentowali naszą szkołę w obchodach 100-lecia zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Sienkiewicza w Zamościu. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Kościele p.w św. Krzyża w Zamościu, na której został poświęcony nowy sztandar. Dalsza część spotkania przebiegała w Miejskim Domu Kultury w Zamościu, gdzie uczniowie zaprezentowali specjalnie przygotowany program artystyczny.
Młodzi eksperci
- Ostanie weekendy dla klas I-III były bardzo interesujące, a to za sprawą dodatkowych zajęć pozalekcyjnych z programowania. Dzieci bawiły się na matach edukacyjnych oraz uczyły się programować w Scratch. Jednak najwięcej emocji można było zauważyć na lekcji z robotyki. Skonstruowanie samodzielnie robota i zaprogramowanie go było dla dzieci świetną zabawą i niemałym wyzwaniem. Zajęcia odbyły się pod czujnym okiem specjalisty od programowania p. Marcina Sochy. Wszystkie spotkania realizowane były w ramach projektu ,,Eksperci Programowania”.
III Otwarte Mistrzostwa Miasta Zamościa w Szachach "Edukacja przez Szachy w Szkole" dla klas I-III „Nasza Niepodległa 2018”
- 10 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 6 w Zamościu odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Miasta Zamościa w Szachach "Edukacja przez Szachy w Szkole" dla klas I-III - „Nasza Niepodległa 2018”. Do zawodów zgłosiło się 116 zawodników. Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Kuratora Oświaty w Lublinie Pani Teresy Misiuk oraz wpisane zostały jako "227 turniej na 100-lecie Odzyskania Niepodległości" w Polskim Związku Szachowym. Turniej otworzyli: Tomasz Zieliński - dyrektor Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie, Monika Żur zastępca dyrektora Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty w Lublinie, Jerzy Michalski zastępca dyrektora Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość oraz Artur Waśko - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Zamościu.Grano w czterech kategoriach indywidualnych: klasa I-II chłopcy, klasa I-II dziewczęta, klasa III chłopcy, klasa III dziewczęta oraz w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i chłopców. Nasza szkoła jako jedyna z regionu biłgorajskiego miała zaszczyt po raz pierwszy uczestniczyć w tym wydarzeniu. Wyjazd możemy zaliczyć do udanych, gdyż wróciliśmy z czterema medalami. Za VII miejsce medale otrzymali Samanta Portka i Jakub Kimak oraz za IX miejsce Wiktoria Kwiatkowska i Patryk Maciocha. Reprezentacja dziewczynek otrzymała puchar za V miejsce w klasyfikacji generalnej a chłopcy za VII miejsce. Gratulujemy uczniom i opiekunowi panu Jerzemu Strzałce i życzymy dalszych szachowych sukcesów.
Wyniki konkursu pt. Historia Polski, a patriotyzm
- W ramach ogólnopolskiego projektu Szkoła Młodych Patriotów 10 maja odbył się finał szkolnego konkursu historyczno- patriotycznego. Pytania dotyczyły kilku zagadnień: bohaterowie i wydarzenia obejmujące dzieje Polski od przyjęcia chrztu przez Mieszka I do czasów współczesnych, wydarzenia bezpośrednio związane z odzyskaniem niepodległości oraz wiedza na temat polskich symboli narodowych. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych: pierwsza - klasy IV – VI, druga – klasy: VII oraz II i III gimnazjum. W konkursie starowało 19 uczniów. W pierwszej kategorii zwycięzcą został Artur Kurzyński z klasy VI, który zdobył 96% wszystkich punktów. Drugie miejsce zajęła Kazimiera Sitarz z kasy VI (88%), trzecie - Dawid Kurzyński klasa V (85%). Na kolejnych miejscach uplasowali się: Krystian Sikorski klasa IV (84%), Kinga Hurkała klasa V i Wiktoria Micyk klasa IV (77%). W drugiej kategorii pierwsze miejsce zajął Grzegorz Obszyński z klasy III gimnazjum (80%), natomiast na drugim miejscu znalazły się uczennice: Alicja Portka i Aleksandra Wujec z klasy II gimnazjum oraz Faustyna Rawiak z klasy III gimnazjum (75%). Wszystkim uczestnikom gratulujemy dużej wiedzy. Konkurs zorganizowała p. Renata Makara i p. Barbara Wujec.
Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie….
- Uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. Barbary Wujec przygotowali krótkie przedstawienie na podstawie wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Zaprezentowali je w pierwszych dniach maja dla przedszkolaków z grup Kotki i Muchomorki. Czwartoklasiści zadbali o kostiumy, które wcześniej sami zaprojektowali i wykonali. W przedszkolu pojawił się dziadek, babcia i ich wnuczek, kotek, piesek, zielona żabka i inni goście. Przedstawienie podobało się przedszkolakom, dzieci z ochotą przyłączyły się do pomocy przy wyciąganiu smakowitej rzepki.
"W zdrowym ciele, zdrowy duch"
- Dnia 9 maja zajęcia sportowe w klasach I-III przebiegały dużo ciekawej, a to za sprawą pań z Biblioteki Publicznej Gminy Tereszpol, które przygotowały niespodziankę. Spotkanie rozpoczęło się od rozgrzewki, następnie dzieci bawiły się w różne zabawy sportowe, które sprawiały uśmiech i radość. Najwięcej emocji przejawiło się przy przeciąganiu liny i zabawach z chustą animacyjną. Po wysiłku dla wszystkich czekała niespodzianka w postaci zdrowych przekąsek. Były ananasy, melony, winogrono, suszone owoce i soki. Dzieci dowiedziały się, że zdrowe odżywianie połączone z aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu zapewniają nie tylko dobre samopoczucie, ale też pomagają w utrzymaniu dobrej kondycji. Bardzo dziękujemy p. Magdalenie Marzec i p. Ewie Zajmale za wspólnie spędzony czas, który upłynął w bardzo przyjemnej atmosferze.
Konwersatorium pt. „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”.
- W dniach od 15 marca do 27 kwietnia 2018r. we wszystkich klasach przeprowadzone zostały zajęcia na temat „Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”. W zadaniu tym uczestniczyli uczniowie klas I-III szkoły podstawowej, IV-VII oraz II-III gimnazjum ramach lekcji wosu lub godzin wychowawczych.W młodszych klasach uczniowie wyjaśniali, co rozumieją pod pojęciem ojczyzna. Wykorzystując różne metody nauczyciele przybliżyli dzieciom wiedzę o godle, barwach narodowych, hymnie. Dzieci obejrzały film o symbolach narodowych oraz zapoznały się z legendą powstania państwa polskiego i wierszem ,,Ojczyzna”. W starszych klasach na zajęciach zdefiniowano pojęcie patriotyzmu oraz scharakteryzowano postawy, jakie można prezentować względem państwa i narodu. Uczniowie dyskutowali w grupach i zastanawiali się nad cechami dobrego patrioty. Wybrani liderzy grup zaprezentowali wyniki prac zespołu, które wskazują, że uczniowie rozumieją, na czym polega postawa patriotyczna i potrafią podać przykłady takich postaw dawniej i dziś. W trakcie debaty poruszono także zagadnienia dotyczące zagrożeń, jakie pojawiają się dla współczesnego patriotyzmu. Ciekawe lekcje patriotyczne odbyły się w ramach ogólnopolskiego konkursu ,,Szkoła Młodych Patriotów”.
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych