Życzenia
Profilaktyczne warsztaty
15 kwietnia 2025 roku, w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne. Zajęcia zostały podzielone na trzy bloki tematyczne, dostosowane do wieku uczniów:
- Godz. 10:15 – 11:00 – klasy I–III uczestniczyły w warsztatach pt. „Techniki dobrej komunikacji”. Dzieci uczyły się, jak skutecznie wyrażać swoje myśli, słuchać innych i budować relacje.
- Godz. 11:00 – 12:00 – klasy IV–VI wzięły udział w spotkaniu dotyczącym „Przeciwdziałania uzależnieniom od narzędzi mobilnych”. Tematyka warsztatów skupiała się na świadomym korzystaniu z technologii i budowaniu zdrowych nawyków.
- Godz. 12:15 – 13:00 – klasy VII–VIII uczestniczyły w warsztatach pt. „Przeciwdziałanie mowie nienawiści”. Młodzież rozmawiała o empatii, szacunku do innych oraz o tym, jak reagować na hejt i przemoc słowną.
To była cenna lekcja dla wszystkich uczniów, która z pewnością wpłynie na budowanie pozytywnego klimatu w naszej szkole.
5
Piłkarki w akcji
Dzisiaj, 15.04.2025 r. nasza drużyna dziewcząt U8 wywalczyła 1 miejsce w powiatowych eliminacjach Pucharu Tymbarku, awansując tym samym na etap wojewódzki, który odbędzie sie w Lubartowie.
Skład drużyny: Milena Denkiewicz, Wiktoria Bury, Klaudia Szponar, Emilia Wołyniak, Blanka Bury, Julia Kurzyńska, Jagoda Kozina, Jagoda Beba, Julia Dobosz. Trenerem jest pan Jerzy Strzałka.
Gratulujemy zawodniczkom i trenerowi.
14
Lekcja otwarta w klasie 2 – Gry edukacyjne w nauczaniu początkowym
15 kwietnia w klasie 2 odbyła się lekcja otwarta pt. „Gry edukacyjne w klasach 1–3”, którą poprowadziła pani Monika Kurzyńska. Celem spotkania było zaprezentowanie, jak różnorodne formy gier wspierają naukę, rozwój poznawczy i społeczne kompetencje uczniów.
W zajęciach uczestniczyli wyjątkowi goście: dyrektor szkoły pani Bogumiła Kukiełka oraz wychowawczynie klas młodszych, które z zainteresowaniem obserwowały aktywność uczniów.
Podczas lekcji uczniowie z zaangażowaniem brali udział w różnych grach edukacyjnych, m.in.:
- Kaboom – gra rozwijająca refleks, pamięć i szybkie myślenie,
- Trimino – edukacyjna wersja domina wspierająca logiczne myślenie,
- Bingo edukacyjne – doskonałe ćwiczenie na koncentrację i spostrzegawczość,
- „Mucha siadła na…” – zabawa językowa pobudzająca wyobraźnię i kreatywność.
Zajęcia przebiegły w radosnej i twórczej atmosferze. Uczniowie chętnie podejmowali wyzwania, ucząc się przez zabawę, współpracę i ruch. Lekcja była nie tylko okazją do pokazania efektywnych metod pracy z dziećmi, ale też inspiracją do dalszego rozwijania pomysłów na ciekawe i aktywizujące zajęcia w edukacji wczesnoszkolnej.
Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za obecność i wspólnie spędzony czas!
27
1059 lat chrztu Polski i 1000 lat od koronacji Bolesława Chrobrego
W kwietniu przypadają dwie ważne rocznice w historii naszego kraju – Chrzest Polski w 966 roku oraz koronacja Bolesława Chrobrego w 1025 roku.
Chrzest Polski, który odbył się 14 kwietnia 966 roku, uznawany jest za symboliczny początek państwa polskiego. Książę Mieszko I, przyjmując chrzest, nie tylko wprowadził Polskę do wspólnoty chrześcijańskiej Europy, ale także umocnił swoją władzę i pozycję polityczną.
Nieco później, 18 kwietnia 1025 roku, koronowany został jego syn – Bolesław Chrobry, pierwszy król Polski. To wydarzenie było nie tylko wielkim sukcesem politycznym, ale też ważnym momentem dla tożsamości narodowej – Polska została oficjalnie uznana jako królestwo.
Z tej okazji nasze gazetki przypominają uczniom o tych przełomowych wydarzeniach. Zachęcamy wszystkich do przeczytania i poszerzenia wiedzy o początkach naszej państwowości!
Chłopcy awansowali
14.04.2025 r. drużyna chłopców z klasy VI,V i IV rozegrała mecz w ramach Igrzysk dzieci z drużyną ze Szkoły Podstawowej w Tereszpolu-Zaorendzie. Mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu i awansem do kolejnego etapu. Skład drużyny: Jakub Strzałka, Dawid Sirko, Aleksander Mazurek, Szymon Potocki, Kuba Kucio, Mikołaj Marzec, Filip Sikorski, Filip Zygmunt. Trenerem i opiekunem drużyny jest pan Jerzy Strzałka.
Gratulujemy i życzymy zwycięstw w kolejnych etapach.
Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. To wyjątkowe wydarzenie miało na celu zwiększenie wiedzy i zrozumienia na temat autyzmu oraz okazanie wsparcia osobom z tym zaburzeniem. Cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy – tego dnia przyszła ubrana na niebiesko, symbolizując solidarność z osobami w spektrum autyzmu. Dzięki takim inicjatywom budujemy atmosferę akceptacji, szacunku i wzajemnego zrozumienia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.
1
Bezpieczny Internet
W dniach 24 - 28 marca w naszej szkole miały miejsce obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Ten dzień ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego oraz świadomego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.
W ramach obchodów nasi uczniowie wzięli udział w lekcjach on-line. I tak siódma i ósma klasa uczestniczyła w lekcji pt. „Dopamina” – co zrobić, żebyśmy to my kontrolowali technologię, a nie technologia nas?, klasy: czwarta, piąta oraz szósta dowiedziały się dlaczego warto "Wyłączyć aby odpocząć", a klasy 1 - 3 wzięły udział w "Sieciakowej lekcja „Kto jest po drugiej stronie?”
Organizatorem wydarzenia Bezpieczny Internet w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.
Jest to świetna inicjatywa, ponieważ dzieci są dla nas najważniejsze, dlatego dbanie o ich bezpieczeństwo, również w sieci, jest dla nas priorytetem. Mamy nadzieję, że udział w zajęciach on-line pozwolił naszym uczniom spojrzeć na technologię i jej zastosowanie z innej perspektywy.
16
Od punktu do mapy
Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Jakub Strzałka zajął drugie miejsce w międzyszkolnym konkursie geograficzno – geodezyjnym „GeoPrzygoda: od punktu do mapy”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Zwierzyńcu. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Stanisław Kukiełka, Oskar Kurzyński i Jakub Strzałka.
Konkurs składał się z dwóch etapów: indywidualnego i drużynowego. Uczniowie musieli wykazać się wiadomościami teoretycznymi i praktycznymi dotyczącymi mapy.
Uczniów do konkursu przygotowała p. Renata Wojnar
Ogłoszenie
TRZYMAJ FORMĘ – BĘDZIESZ ZDROWY
„Trzymaj formę - będziesz zdrowy” to tytuł projektu realizowanego w naszej szkole w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj formę”.
Jednym z podjętych działań było przeprowadzenie zajęć połączonych z aktywnością fizyczną. Tego zadania podjęli się uczniowie kl. 5. Przeprowadzili gry i zabawy sportowe dla młodszych kolegów z klas 1 – 3. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali proponowane ćwiczenia i uczestniczyli w zabawach. Było dużo radości i zadowolenia. Zajęcia odbyły się pod opieką wychowawców kl. 1 – 3. Koordynatorem realizowanego projektu jest p. R. Wojnar.
25
RUCH TO ZDROWIE
Pierwszy dzień wiosny uczniowie klas 4 – 8 przywitali aktywnie. Każda przerwę spędzali w ruchu uczestnicząc w grach i zabawach sportowych. Dzięki temu mogli doskonalić i poprawić swoją kondycję. A tak spędzony czas sprzyjał również integracji.
Działanie zrealizowano w ramach projektu „Trzymaj formę – będziesz zdrowy”.
Dzień Kolorowej Skarpetki
Każdego roku, 21 marca, obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, znany również jako Dzień Kolorowej Skarpetki. Tego dnia szkoły, organizacje i społeczności na całym świecie łączą siły, aby pokazać wsparcie i solidarność z osobami z zespołem Downa oraz ich rodzinami. Nasza szkoła także wzięła udział w tej wyjątkowej inicjatywie!
Wybierając skarpetki w różnych kolorach i wzorach, symbolicznie wyrażamy, że różnorodność jest czymś pięknym i wartościowym. To również zachęta do otwartości, akceptacji i docenienia wyjątkowości każdego człowieka.
W naszej szkole Dzień Kolorowej Skarpetki był pełen radości i kolorów! Uczniowie oraz nauczyciele założyli różnorodne skarpetki, które stały się powodem do uśmiechu i ciekawych rozmów na temat zespołu Downa.
Dzień Kolorowej Skarpetki to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim ważny moment, by porozmawiać o różnorodności i o tym, jak możemy budować świat pełen wzajemnego zrozumienia.
Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie w obchody tego wyjątkowego dnia.
Za rok znów założymy kolorowe skarpetki i pokażemy, że jesteśmy razem!
15
Witaj, Wiosno! – Radosny pochód dzieci po Tereszpolu
21 marca to wyjątkowy dzień – pierwszy dzień wiosny! W naszej szkole świętowaliśmy go w radosnej atmosferze, pełnej kolorów, muzyki i uśmiechów. Dzieci z Przedszkola – najmłodsza grupa 3-4 latków, starszaki 5-6 latków oraz uczniowie klas 1-3 – wyruszyły w barwnym pochodzie ulicami Tereszpola, witając nową porę roku.
Każde dziecko przygotowało własnoręczne wiosenne ozdoby – kolorowe kwiaty i motyle, które dumnie prezentowały podczas marszu. Nie zabrakło także wesołej muzyki, dzięki której nasz pochód niósł się echem po całej miejscowości, obwieszczając wszystkim, że zima oficjalnie odchodzi, a przyroda budzi się do życia.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem i entuzjazmem uczestniczyły w wydarzeniu, a mieszkańcy Tereszpola z uśmiechem podziwiali naszą wiosenną paradę. To była wspaniała okazja, by celebrować zmiany w przyrodzie, rozwijać kreatywność oraz uczyć się współpracy i radości z bycia częścią społeczności.
Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie powitać wiosnę i już nie możemy doczekać się kolejnych takich radosnych inicjatyw!
68
Międzynarodowy Dzień Szczęścia w naszej szkole!
20 marca 2025 roku, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Szczęścia, który był okazją do refleksji nad tym, czym dla każdego z nas jest prawdziwe szczęście. W ramach obchodów, uczniowie naszej szkoły podzielili się swoimi przemyśleniami na temat szczęścia, zastanawiając się, co je dla nich oznacza, co daje im radość oraz jak mogą sprawić szczęście innym. W trakcie dnia uczniowie losowali specjalne zadania – miłe gesty, które mieli wykonać w ciągu dnia. Zadania obejmowały m.in. pomoc koledze lub koleżance, rozmowę z drugą osobą, dzielenie się, a także skomplementowanie kogoś z otoczenia. Te proste gesty miały na celu nie tylko sprawienie radości innym, ale także przypomnienie o sile pozytywnych relacji międzyludzkich. Uczniowie napisali również listy wdzięczności do siebie, doceniając swoje osiągnięcia i pozytywne cechy. To wyjątkowa okazja, aby nauczyć się szukać szczęścia w drobnych, codziennych rzeczach i pielęgnować pozytywne myślenie. Z radością patrzyliśmy na to, jak nasza szkolna społeczność łączy się wokół idei szczęścia i wzajemnego wsparcia. Był to dzień pełen uśmiechu, życzliwości i serdecznych gestów!
2
Kangur Matematyczny
20 marca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja międzynarodowego konkursu Kangur Matematyczny. W konkursie wzięło udział siedemnastu uczniów z klas 4 - 8 naszej szkoły. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie - w ubiegłym roku w konkursie tym wzięło udział 288 862 uczniów w Polsce. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Trzymamy kciuki za naszych uczniów i życzymy im samych sukcesów. Wyniki konkursu już wkrótce!
7
Szkolne indywidualne Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w szachach
W poniedziałek, 17 marca, w budynku Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Biszczy odbyły się XX Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Biłgorajskiego w Szachach. Do szachownic zasiadło 182 zawodników, którzy rywalizowali w 8 kategoriach wiekowych. Sędzią głównym był pan Artur Kimak. Naszą szkołę reprezentowało 13 zawodników z opiekunem panem Jerzym Strzałką. Oto wyniki naszych zawodników:
Kategoria Igrzyska Dzieci chłopcy klasy IV-VI:
4 miejsce – Jakub Strzałka (kl. VI)
5 miejsce – Aleksander Mazurek (kl. V)
Kategoria Igrzyska Młodzieży Szkolnej chłopcy:
8 miejsce – Karol Cielica (kl. VIII)
11 miejsce – Oskar Kurzyński (klasa VII)
Pozostali uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę to: Filip Zygmunt, Szymon Potocki, Kuba Kucio, Radosław Kulik, Mikołaj Marzec, Sikorski Filip, Mateusz Szazda, Kacper Koman i Szymon Kimak.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom bardzo dobrych startów turniejowych.
Ogłoszenie
Informacja!
KOLEJNE DZIAŁANIA REKRUTACJI DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH
NA ROK SZKOLNY 2025/ 2026*17 marca 2025r. (w poniedziałek) podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia.
Listy zakwalifikowanych zostaną wywieszone na drzwiach oddziałów przedszkolnych.
*W dniach 18- 21 marca 2025r. (wtorek- piątek) należy złożyć potwierdzenie woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia- druki do pobrania w sekretariacie szkoły (i w załączeniu).
*24 marca 2025r. podanie do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2025/ 2026
Listy przyjętych zostaną wywieszone na drzwiach oddziałów przedszkolnych.
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych