• Lekcja online w Muzeum Gdańska
          • Lekcja online w Muzeum Gdańska

          • W poniedziałek, 28 marca uczniowie kl. 7 uczestniczyli w lekcji online „Tajemnice medycyny”. Od XVI wieku Gdańsk był jednym z głównych ośrodków rozwoju medycyny w Rzeczpospolitej. Uczniowie poznali specyfikę pracy medyków i narzędzia chirurgiczne, jakich wtedy używano. Odbyli podróż przez historię ochrony zdrowia oraz poznali, jak ewaluowała wiedza o mechanizmach rządzących ciałem człowieka.

            Zajęcia prowadzone były przez edukatora z Dworu Artusa w Gdańsku.

        • Wyjazd do kina
          • Wyjazd do kina

          • 28 marca 2022r. uczniowie klas I-III pod opieką wychowawczyń wybrali się do kina ,,Stylowy” w Zamościu. Obejrzeli bajkę pt. „Zając Max: misja pisanka”.

            To historia sympatycznego zająca - tytułowego Maxa. Pewnego dnia kicający bohater otrzymuje zadanie specjalne - musi uratować Wielkanoc. Główny bohater zostaje wybrany przez magiczną Złotą Pisankę, aby dołączyć do Zajęczej Akademii i rozpocząć trening Mistrza. Wspólnie ze swoimi przyjaciółmi odkrywał supermoce, które pozwoliły mu chronić Wielkanoc. Bajka dostarczyła nam wielu wrażeń i emocji, momentami sala wręcz pękała ze śmiechu.

            Była to lekcja o tolerancji, przyjaźni i wielkiej sile, jaką ma zgrana drużyna! Następnie po seansie udaliśmy się na smaczny posiłek. W doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.

        • Dzień bez plecaka
          • Dzień bez plecaka

          • W piątek 25 marca do naszej szkoły zawitała nowa zabawa, która zyskuje coraz większą popularność w polskich szkołach. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ten dzień obchodziliśmy pod hasłem „Dzień bez plecaka”. Zadaniem uczniów było przyniesienie książek, zeszytów oraz przyborów nie w plecaku, a zupełnie w czymś innym. Okazało się, że pomysłowość uczniów nie zna granic a w zabawie chętnie wzięli udział wszyscy uczniowie począwszy od grup przedszkolnych aż po ósmą klasę. Zawartość plecaków została przełożona między innymi do koszów na śmieci, garnków, pudełek po butach, chlebaków, zabawkowych taczek i samochodów a nawet wózka sklepowego. Naszym uczniom gratulujemy kreatywności oraz dziękujemy za udział we wspólnej zabawie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

          • Razem zgaśmy światło dla planety

          • 26 marca od godz. 20:30 obchodzimy GODZINĘ DLA ZIEMI WWF.

            Przyłącz się i Ty do akcji, która odbywa się już po raz 16. na świecie, a 15. w Polsce, podczas której w symbolicznym geście troski o Ziemię wygaszane są światła na budynkach różnych instytucji, domach i miastach.

            Jest to wyraz troski o naszą planetę, o różnorodność biologiczną lądów, mórz i oceanów.

        • Za duży na bajki
          • Za duży na bajki

          • Uczniowie klasy 6 i 7 pod opieką wychowawczyń wybrali się do kina „Stylowy” w Zamościu. Obejrzeli film pt. „Za duży na bajki”. Jest to opowieść o chłopcu w ich wieku, e-sportowcu Waldku, który walczy o uczestnictwo w turnieju gamingowym, a po drodze musi zmierzyć się z problemami rodzinnymi (chorobą mamy) oraz problemami wieku dorastania.

            Uczniowie mogli przekonać się, że w pokonaniu pojawiających się trudności zawsze pomaga przyjaźń i miłość. Szczera rozmowa z bliskimi, która daje siłę do stawienia czoła kłopotom.

        • Nareszcie nadeszła wiosna!
          • Nareszcie nadeszła wiosna!

          • W poniedziałek, 21 marca 2022, oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Wiemy też, że wśród popularnych zwyczajów związanych z tym dniem jest topienie Marzanny. Kukły wykonane przez uczniów zostały pożegnane, a następnie przy entuzjastycznych okrzykach spalone. Następnie klasy I-III gościnnie udali się na przedstawienie pt. ,,Rzepka" zorganizowane przez oddziały przedszkolne. Występy maluszków zrobiły na nas niesamowite wrażenie. 21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Nasza szkoła wsparła osoby z Zespołem Downa biorąc udział w akcji poprzez założenie kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.   

        • ,,Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”
          • ,,Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”

          •      17 marca 2022r. w klasie II odbyły się zajęcia biblioteczne przeprowadzone przez p. Urszulę Adamowicz. Podczas spotkania dzieci poznały życiorys oraz twórczość Juliana Tuwima, którego wiersze stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej. Uczniowie wysłuchali m.in. wierszy „Ptasie plotki”, „Bambo”, „Zosia Samosia”. Następnie pani bibliotekarka przeprowadziła test ze znajomości literatury poety. Uczniowie z radością i z zaangażowaniem przeczytali lekturę ,,Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”.

                 To spotkanie zakończyło realizację II modułu wprowadzonej w klasie innowacji pedagogicznej ,,Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki”.

                Serdeczne podziękowania dla p. Adamowicz za interesujące i ciekawe spotkanie. Mamy nadzieję, że popularyzacja czytelnictwa w formie zaproponowanych zajęć zachęci wielu młodych ludzi do częstszego odwiedzania biblioteki i większego zainteresowania książką.

          • Ogłoszenie!

          • Drodzy Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2022/ 2023:

            *lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia jest dostępna w szkole;

            * w dniach 15-18 marca 2022roku NALEŻY ZŁOŻYĆ PISEMNE OŚWIADCZENIE- potwierdzenie woli przyjęcia;

            * druki oświadczeń do pobrania w szkole i na stronie internetowej szkoły.

            potwierdzenie_woli.docx

        • Dzień Kobiet
          • Dzień Kobiet

          • 8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza.  Z okazji tego  święta w naszej szkole pojawiły się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet. Wszystko to odbyło się w bardzo miłej i radosnej atmosferze, uśmiech pojawił się na twarzy każdej Pani i Dziewczyny. 

            Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych  w życiu zdarzeń… tego i wiele innych ciepłych słów życzą nasi mężczyźni wszystkim Paniom i Koleżankom.

        •  Przygody Mikołajka na scenie
          •  Przygody Mikołajka na scenie

          • Uczniowie klasy IV i VI w dniu dzisiejszym, czyli 8 marca, wyjeżdżali do Biłgorajskiego Centrum Kultury na przedstawienie pt. „Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu”. Scenariusz spektaklu przygotowanego przez Narodowy Teatr Edukacji we Wrocławiu opierał się na lekturze „Mikołajek”. Przygody tytułowego bohatera i jego przyjaciół pokazały widzom, jak ważna jest przyjaźń. Można dzięki  niej osiągnąć to, co w pojedynkę na pewno się nie uda. Wyjazd został zorganizowany w ramach lekcji języka polskiego jako realizacja wychowania przez sztukę.

          • Szkoła otrzymała dofinansowanie!

          • Nasza placówka otrzymała dofinansowanie na projekt pt. ,,Pomysłowość w czasie pandemii” od firmy Model Opakowania Sp. z o.o. z siedzibą w Biłgoraju. Projekt skierowany jest do uczniów klas I-III  i realizowany  będzie od kwietnia do czerwca 2022 r. W ramach przedsięwzięcia zaplanowane są różnorodne działania takie jak: zajęcia z obsługi komunikatorów, konkursy on-line, lekcje w muzeum, warsztaty plastyczne i wiele, wiele innych aktywności, które będą wspaniałą przygodą połączoną z techniczną edukacją. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest p. Monika Kurzyńska.

        • Choinka szkolna 2022
          • Choinka szkolna 2022

          • 4 lutego 2022 roku w klasach I-III odbyła się tradycyjna choinka szkolna. W  udekorowanej sali klasowej pojawiły się przeróżne postacie. Uczniowie przebrani byli za bohaterów znanych bajek, filmów i kreskówek. Znane wszystkim muzyczne hity porywały dzieci do tańca. Pojawiły się także konkursy, karaoke, które dostarczały dzieciom ogrom pozytywnych emocji. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz poczęstunku. 

            Bal przygotowały p. Anna Kapuśniak, Monika Kurzyńska, Krystyna Marzec. Serdeczne podziękowania panu Jerzemu Strzałce za pomoc podczas choinki. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji i filmów z zabaw choinkowych. 

             filmy z choinki 

          • Człowiek a klimat

          • 24 stycznia 2022 r. uczniowie kl. 7 uczestniczyli w warsztatach online „Człowiek a klimat”. Celem tej inicjatywy jest zwiększenie świadomości uczniów na temat zmian środowiska i klimatu, przybliżenie skali tych zmian i działań, które pomogą je powstrzymać. Podniesienie świadomości ekologicznej.

            Warsztaty odbyły się w ramach programu „Biznes kontra smog”. Nad akcją czuwała p. Renata Wojnar.

          • Warsztaty profilaktyczno- wychowawcze

          • 27 stycznia 2022 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów  klas II, III i IV prowadzone przez Panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Biłgoraju.  Zajęcia „ Klucz do przyjaźni” i „Razem znaczy lepiej” wpisują się w obszar pracy profilaktycznej szkoły. Służą kształtowaniu konstruktywnych przekonań, poprawiają umiejętności komunikacyjne uczniów oraz kształtują możliwości radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i we współpracy wykonywali zadania, które stawiała przed nimi pani psycholog.

          • Śladami Aleksandry Wachniewskiej

          • Nasi uczniowie Stanisław Kukiełka kl.III i Maja Marzec kl.VII wzięli udział w XVIII Przeglądzie Prac Plastycznych Śladami Aleksandry Wachniewskiej, malarki i orędowniczki przyrody Roztocza”. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Nocne życie lasu”. Za prace plastyczne ukazujące walory przyrodnicze Roztocza i udział Majka i Stanisław otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Ich prace plastyczne oraz uczestników z innych szkół można obejrzeć na pokonkursowej wystawie w sali Ośrodka Edukacyjno – Muzealnego RPN w Zwierzyńcu.
             

        • Kreatywne warsztaty
          • Kreatywne warsztaty

          •  Lampiony ze słoika to ciekawy pomysł na dekoracje, ozdoby i drobne, oryginalne prezenty dla bliskich osób. Wykonanie nie jest łatwe, ale bardzo bardzo przyjemne, a efekt końcowy robi wrażenie. Z taką pracą doskonale poradziły sobie uczniowie klas II-III, wykorzystując do tego celu słoiczek, klej, wstążkę oraz samodzielnie zrobione róże. Nad przebiegiem spotkania czuwały wychowawczynie, które podziwiały talenty swoich podopiecznych. Warsztaty dały dzieciom wiele radości, a piękne, własnoręcznie wykonane prace zostaną wręczone ukochanym ,,Dziadkom” z okazji zbliżającego się święta.

          • Nagroda za czytanie!

          • Tytuł najlepszego czytelnika nie jest łatwo zdobyć. Tym bardziej, że w Polsce wyniki czytelnictwa wciąż nie są najlepsze. Zachęcać do czytania nie trzeba był uczniów naszej szkoły. Biblioteka Publiczna Gminy Tereszpol podsumowała miniony rok nagradzając swoich najlepszych czytelników. Wzorowi czytelnicy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Oto lista nagrodzonych: Lena Nizio kl. II,  Alicja Nizio kl. I, Mikołaj Marzec kl. I, Lidia Bołociuch kl. VIII, Filip Sikorski kl.I.

            Gratulujemy  

        • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA LAMPION ADWENTOWY
          • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA LAMPION ADWENTOWY

          • W grudniu 2021r.  został zorganizowany konkurs „Najpiękniejszy lampion adwentowy”. Wzięło w nim udział 27 uczniów naszej szkoły. W wykonaniu lampionów angażowały się całe rodziny. Wykonawcy wykazali się wielka pomysłowością używając różnych materiałów. Lampiony były różnorodne i bardzo piękne. Komisja miała niełatwe zadanie, gdyż wszystkie prace były bardzo ładne, każda zachwycała starannością, oryginalnością i kunsztem wykonania. Rękodzieła zostały zaprezentowane na szkolnych jasełkach.

            Oto lista nagrodzonych: 

            I miejsca: 
            Zofia Bury kl.I, Mikołaj Marzec kl.I, Milena Wrzosek kl.II, Julia Chmiel kl.II,  Aleksander Mazurek kl.II, Jagoda Góra kl.III, Dawid Sirko kl.III, Stanisław Kukiełka kl.III, Jakub Micyk kl.III, Aleksandra Wrzosek kl.VII, Maja Marzec kl.VII

            II miejsca:
            Ala Nizio kl.I, Lena Książek kl.II, Anna Obszyńska kl.III, Julia Greszta kl.III, Wiktor Koszarny kl.III, Jakub Kucio kl. I, Oliwia Zubala kl.II, Filip Sikorski kl.I, Szymon Potocki kl.I, Małgorzata Potocka kl.IV

            III miejsca:
            Lena Nizio kl.II, Zuzanna Nizio kl.II, Aleksandra Szawara kl.II, Zuzanna Pięciurek kl.III, Ksawery Ziomka kl.II, Paweł Szmiga kl.III


            Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i gratulujemy  laureatom. Nagrody zostaną wręczone wkrótce.

      • Ślubowania nadszedł czas 2020
      • Konkurs Pięknego Czytania
      • W świecie poezji Zbigniewa Herberta
      • Warsztaty w Zamościu
      • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Tereszpolu-Kukiełkach
      • pierwszy:szkolakukielki@tereszpol.pl, drugi: kukielka0@poczta.onet.pl, trzeci dla uczniów: szkolakukielki0@gmail.com
      • jurs1@op.pl, monikakurzynska35@gmail.com
      • 84 6876022
      • Tereszpol-Kukiełki 31 23-407 Tereszpol-Zaorenda Poland
    • Logowanie