Na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony przez ONZ. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest kolor niebieski. Obchody tego dnia w naszej szkole zainicjował Samorząd Uczniowski. Nasi uczniowie oraz nauczyciele chętnie przyłączyli się do akcji i 1 kwietnia przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Tym drobnym gestem wyraziliśmy naszą solidarność z osobami ze spektrum autyzmu oraz z ich rodzinami.
„Idźcie naprzód z nadzieją”
2 kwietnia będziemy obchodzić 17 rocznicę śmierci Ojca świętego Jana Pawła II. W naszej szkole został zorganizowany apel upamiętniający to wydarzenie pod hasłem „Idźcie naprzód z nadzieją”. Chcieliśmy oddać cześć naszemu ukochanemu Ojcu Świętemu i wyrazić podziw oraz ogromną wdzięczność za Jego posługę Kościołowi i rodzinie ludzkiej. Wdzięczność za to, że niósł orędzie wiary i nadziei współczesnemu światu nękanemu wojnami i niesprawiedliwością. Wdzięczność za to, że bronił ubogich, cierpiących, prześladowanych i chorych. Uczniowie klasy 6 przygotowali wiersze, piosenki oraz filmiki z życia wielkiego Polaka. Słowa kończące Akademię zapadły nam głęboko w serca: „Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro”. Jeden dobry uczynek dzisiaj może spowodować efekt domina, który stopniowo zmieni cały świat. Gdy zasiejesz miłość - a to możesz zrobić już dziś – zbierzesz owoce miłości. Uroczyść przygotowała p. Bożena Kurzyńska.
21
Lekcja online w Muzeum Gdańska
W poniedziałek, 28 marca uczniowie kl. 7 uczestniczyli w lekcji online „Tajemnice medycyny”. Od XVI wieku Gdańsk był jednym z głównych ośrodków rozwoju medycyny w Rzeczpospolitej. Uczniowie poznali specyfikę pracy medyków i narzędzia chirurgiczne, jakich wtedy używano. Odbyli podróż przez historię ochrony zdrowia oraz poznali, jak ewaluowała wiedza o mechanizmach rządzących ciałem człowieka.
Zajęcia prowadzone były przez edukatora z Dworu Artusa w Gdańsku.
Wyjazd do kina
28 marca 2022r. uczniowie klas I-III pod opieką wychowawczyń wybrali się do kina ,,Stylowy” w Zamościu. Obejrzeli bajkę pt. „Zając Max: misja pisanka”.
To historia sympatycznego zająca - tytułowego Maxa. Pewnego dnia kicający bohater otrzymuje zadanie specjalne - musi uratować Wielkanoc. Główny bohater zostaje wybrany przez magiczną Złotą Pisankę, aby dołączyć do Zajęczej Akademii i rozpocząć trening Mistrza. Wspólnie ze swoimi przyjaciółmi odkrywał supermoce, które pozwoliły mu chronić Wielkanoc. Bajka dostarczyła nam wielu wrażeń i emocji, momentami sala wręcz pękała ze śmiechu.
Była to lekcja o tolerancji, przyjaźni i wielkiej sile, jaką ma zgrana drużyna! Następnie po seansie udaliśmy się na smaczny posiłek. W doskonałych nastrojach wróciliśmy do szkoły.
4
Dzień bez plecaka
W piątek 25 marca do naszej szkoły zawitała nowa zabawa, która zyskuje coraz większą popularność w polskich szkołach. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ten dzień obchodziliśmy pod hasłem „Dzień bez plecaka”. Zadaniem uczniów było przyniesienie książek, zeszytów oraz przyborów nie w plecaku, a zupełnie w czymś innym. Okazało się, że pomysłowość uczniów nie zna granic a w zabawie chętnie wzięli udział wszyscy uczniowie począwszy od grup przedszkolnych aż po ósmą klasę. Zawartość plecaków została przełożona między innymi do koszów na śmieci, garnków, pudełek po butach, chlebaków, zabawkowych taczek i samochodów a nawet wózka sklepowego. Naszym uczniom gratulujemy kreatywności oraz dziękujemy za udział we wspólnej zabawie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
14
Razem zgaśmy światło dla planety
26 marca od godz. 20:30 obchodzimy GODZINĘ DLA ZIEMI WWF.
Przyłącz się i Ty do akcji, która odbywa się już po raz 16. na świecie, a 15. w Polsce, podczas której w symbolicznym geście troski o Ziemię wygaszane są światła na budynkach różnych instytucji, domach i miastach.
Jest to wyraz troski o naszą planetę, o różnorodność biologiczną lądów, mórz i oceanów.
Za duży na bajki
Uczniowie klasy 6 i 7 pod opieką wychowawczyń wybrali się do kina „Stylowy” w Zamościu. Obejrzeli film pt. „Za duży na bajki”. Jest to opowieść o chłopcu w ich wieku, e-sportowcu Waldku, który walczy o uczestnictwo w turnieju gamingowym, a po drodze musi zmierzyć się z problemami rodzinnymi (chorobą mamy) oraz problemami wieku dorastania.
Uczniowie mogli przekonać się, że w pokonaniu pojawiających się trudności zawsze pomaga przyjaźń i miłość. Szczera rozmowa z bliskimi, która daje siłę do stawienia czoła kłopotom.
Nareszcie nadeszła wiosna!
W poniedziałek, 21 marca 2022, oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Wiemy też, że wśród popularnych zwyczajów związanych z tym dniem jest topienie Marzanny. Kukły wykonane przez uczniów zostały pożegnane, a następnie przy entuzjastycznych okrzykach spalone. Następnie klasy I-III gościnnie udali się na przedstawienie pt. ,,Rzepka" zorganizowane przez oddziały przedszkolne. Występy maluszków zrobiły na nas niesamowite wrażenie. 21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Nasza szkoła wsparła osoby z Zespołem Downa biorąc udział w akcji poprzez założenie kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.
28
,,Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”
17 marca 2022r. w klasie II odbyły się zajęcia biblioteczne przeprowadzone przez p. Urszulę Adamowicz. Podczas spotkania dzieci poznały życiorys oraz twórczość Juliana Tuwima, którego wiersze stanowią klasykę polskiej literatury dziecięcej. Uczniowie wysłuchali m.in. wierszy „Ptasie plotki”, „Bambo”, „Zosia Samosia”. Następnie pani bibliotekarka przeprowadziła test ze znajomości literatury poety. Uczniowie z radością i z zaangażowaniem przeczytali lekturę ,,Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”.
To spotkanie zakończyło realizację II modułu wprowadzonej w klasie innowacji pedagogicznej ,,Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki”.
Serdeczne podziękowania dla p. Adamowicz za interesujące i ciekawe spotkanie. Mamy nadzieję, że popularyzacja czytelnictwa w formie zaproponowanych zajęć zachęci wielu młodych ludzi do częstszego odwiedzania biblioteki i większego zainteresowania książką.
10
Ogłoszenie!
Drodzy Rodzice dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2022/ 2023:
*lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia jest dostępna w szkole;
* w dniach 15-18 marca 2022roku NALEŻY ZŁOŻYĆ PISEMNE OŚWIADCZENIE- potwierdzenie woli przyjęcia;
* druki oświadczeń do pobrania w szkole i na stronie internetowej szkoły.
Dzień Kobiet
8 marca – Międzynarodowy Dzień Kobiet – na stałe wpisał się do szkolnego kalendarza. Z okazji tego święta w naszej szkole pojawiły się kwiaty, życzenia i drobne upominki dla małych i tych większych kobiet. Wszystko to odbyło się w bardzo miłej i radosnej atmosferze, uśmiech pojawił się na twarzy każdej Pani i Dziewczyny.
Szczęścia, uśmiechu, dużo radości, spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń, samych przyjemnych w życiu zdarzeń… tego i wiele innych ciepłych słów życzą nasi mężczyźni wszystkim Paniom i Koleżankom.
Przygody Mikołajka na scenie
Uczniowie klasy IV i VI w dniu dzisiejszym, czyli 8 marca, wyjeżdżali do Biłgorajskiego Centrum Kultury na przedstawienie pt. „Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu”. Scenariusz spektaklu przygotowanego przez Narodowy Teatr Edukacji we Wrocławiu opierał się na lekturze „Mikołajek”. Przygody tytułowego bohatera i jego przyjaciół pokazały widzom, jak ważna jest przyjaźń. Można dzięki niej osiągnąć to, co w pojedynkę na pewno się nie uda. Wyjazd został zorganizowany w ramach lekcji języka polskiego jako realizacja wychowania przez sztukę.
Szkoła otrzymała dofinansowanie!
Nasza placówka otrzymała dofinansowanie na projekt pt. ,,Pomysłowość w czasie pandemii” od firmy Model Opakowania Sp. z o.o. z siedzibą w Biłgoraju. Projekt skierowany jest do uczniów klas I-III i realizowany będzie od kwietnia do czerwca 2022 r. W ramach przedsięwzięcia zaplanowane są różnorodne działania takie jak: zajęcia z obsługi komunikatorów, konkursy on-line, lekcje w muzeum, warsztaty plastyczne i wiele, wiele innych aktywności, które będą wspaniałą przygodą połączoną z techniczną edukacją. Pomysłodawcą i koordynatorem projektu jest p. Monika Kurzyńska.
Ferie zimowe
Wniosek o przyjęcie do przedszkola
Rodzice, którzy chcą zapisać dziecko do przedszkola wypełniają wniosek, który znajduje się poniżej.
Choinka szkolna 2022
4 lutego 2022 roku w klasach I-III odbyła się tradycyjna choinka szkolna. W udekorowanej sali klasowej pojawiły się przeróżne postacie. Uczniowie przebrani byli za bohaterów znanych bajek, filmów i kreskówek. Znane wszystkim muzyczne hity porywały dzieci do tańca. Pojawiły się także konkursy, karaoke, które dostarczały dzieciom ogrom pozytywnych emocji. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz poczęstunku.
Bal przygotowały p. Anna Kapuśniak, Monika Kurzyńska, Krystyna Marzec. Serdeczne podziękowania panu Jerzemu Strzałce za pomoc podczas choinki. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji i filmów z zabaw choinkowych.
144
Człowiek a klimat
24 stycznia 2022 r. uczniowie kl. 7 uczestniczyli w warsztatach online „Człowiek a klimat”. Celem tej inicjatywy jest zwiększenie świadomości uczniów na temat zmian środowiska i klimatu, przybliżenie skali tych zmian i działań, które pomogą je powstrzymać. Podniesienie świadomości ekologicznej.
Warsztaty odbyły się w ramach programu „Biznes kontra smog”. Nad akcją czuwała p. Renata Wojnar.
Warsztaty profilaktyczno- wychowawcze
27 stycznia 2022 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas II, III i IV prowadzone przez Panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Biłgoraju. Zajęcia „ Klucz do przyjaźni” i „Razem znaczy lepiej” wpisują się w obszar pracy profilaktycznej szkoły. Służą kształtowaniu konstruktywnych przekonań, poprawiają umiejętności komunikacyjne uczniów oraz kształtują możliwości radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i we współpracy wykonywali zadania, które stawiała przed nimi pani psycholog.
37
Śladami Aleksandry Wachniewskiej
Nasi uczniowie Stanisław Kukiełka kl.III i Maja Marzec kl.VII wzięli udział w XVIII Przeglądzie Prac Plastycznych Śladami Aleksandry Wachniewskiej, malarki i orędowniczki przyrody Roztocza”. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Nocne życie lasu”. Za prace plastyczne ukazujące walory przyrodnicze Roztocza i udział Majka i Stanisław otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Ich prace plastyczne oraz uczestników z innych szkół można obejrzeć na pokonkursowej wystawie w sali Ośrodka Edukacyjno – Muzealnego RPN w Zwierzyńcu.
Kreatywne warsztaty
Lampiony ze słoika to ciekawy pomysł na dekoracje, ozdoby i drobne, oryginalne prezenty dla bliskich osób. Wykonanie nie jest łatwe, ale bardzo bardzo przyjemne, a efekt końcowy robi wrażenie. Z taką pracą doskonale poradziły sobie uczniowie klas II-III, wykorzystując do tego celu słoiczek, klej, wstążkę oraz samodzielnie zrobione róże. Nad przebiegiem spotkania czuwały wychowawczynie, które podziwiały talenty swoich podopiecznych. Warsztaty dały dzieciom wiele radości, a piękne, własnoręcznie wykonane prace zostaną wręczone ukochanym ,,Dziadkom” z okazji zbliżającego się święta.
2
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych